Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #2151
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Dostęp do eLearn będę miał jutro, to popatrzę jak to dokładnie wygląda.

  2. #2152
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Dostęp do eLearn będę miał jutro, to popatrzę jak to dokładnie wygląda.
    Ok dzięki wielkie to czekam za twoją pomocą bo niewiem gdzie dac + 12v pod maską

  3. #2153
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    A miernika nie masz?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #2154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Żarówka z dwoma przewodami.

  5. #2155
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Więc jest tak:

    Body Computer M1 steruje zasilaniem świateł mijania przesyłając sygnał masy do przekaźnika T1 w skrzynce bezpieczników pod deską rozdzielczą B2 - ze styku 8 konektora F M1 - który wzbudza przekaźnik T1: ten zasila światła mijania reflektorów F10 (lewy) i F11 (prawy). Każdy obwód zabezpieczony jest bezpiecznikiem w skrzynce bezpieczników B2 : F13 zabezpiecza reflektor lewy a F12 prawy.
    A więc nie ma możliwości znalezienia pod maską +12V występującego wtedy kiedy być chciał, czyli w schemacie, że występuje tylko na AUTO, a na 0 nie występuje. Musiałbyś zmierzyć napięcia na stykach Body Computer, ale moim zdaniem na pewno nie jest to 12V. Body Computer, z tego co wiem, też nie znajduje się pod maską. Więc najprostszą opcją byłoby wykonanie układu w połączeniu z przeróbką manetki kierunkowskazów, tak, aby w pozycji 0 obwód był otwarty, a zamykał się dopiero po przełączeniu na AUTO. Lub ewentualnie wykonanie bardziej skomplikowanego układu, z zastosowaniem przekaźnika sterowanego napięciem pojawiającym się na właściwych konektorach Body Computer. Tak czy tak, trzeba grzebać wewnątrz auta, gdyż Body Computer daje przetworzony sygnał uruchamiający reflektory bez rozróżniania na wyjściu czy manetka jest w pozycji 0 czy AUTO.

  6. #2156
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rodzyn889
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Passat B7 RLine + AR159 Mods
    Postów
    37

    Domyślnie

    ja u siebie monotwałem taki zestaw z allegro: 6654435141
    drl podłaczamy pod halogen badz długie, ja zrobiłem pod długie, jako że mam czujnik zmierzchu to same sie zapalają i zmieniają jak potrzeba

  7. #2157
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Więc jest tak:



    A więc nie ma możliwości znalezienia pod maską +12V występującego wtedy kiedy być chciał, czyli w schemacie, że występuje tylko na AUTO, a na 0 nie występuje. Musiałbyś zmierzyć napięcia na stykach Body Computer, ale moim zdaniem na pewno nie jest to 12V. Body Computer, z tego co wiem, też nie znajduje się pod maską. Więc najprostszą opcją byłoby wykonanie układu w połączeniu z przeróbką manetki kierunkowskazów, tak, aby w pozycji 0 obwód był otwarty, a zamykał się dopiero po przełączeniu na AUTO. Lub ewentualnie wykonanie bardziej skomplikowanego układu, z zastosowaniem przekaźnika sterowanego napięciem pojawiającym się na właściwych konektorach Body Computer. Tak czy tak, trzeba grzebać wewnątrz auta, gdyż Body Computer daje przetworzony sygnał uruchamiający reflektory bez rozróżniania na wyjściu czy manetka jest w pozycji 0 czy AUTO.
    Ok dziękuję kolego za pomoc

    - - - Updated - - -

    Mam 2 mierniki plus inne pierdoly do sprawdzenia gdzie występuje + ale myślałem ze da radę stworzyć to bez rzeźby. Co do czujnika zmierzchu również posiadam ori i na swiatla dzienne ok sam sobie przerzuca ale chodzi mi o funkcję odprowadzania/ przeprowadzania do auta/domu dlatego muszę założyć ich przystawkę czyli kolejny czujnik dziaiaj bede kończył pracę przy AR ale caly czas sie zastanawiam czy nie przenieść tego do kabiny .

  8. #2158
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Zafira a
    Postów
    5

    Domyślnie

    A po co szpecić wygląd samochodu?

  9. #2159
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A po co szpecić wygląd samochodu?
    A czym to się niby szpeci ten wygląd samochodu?
    Polecane przez wszystkich Doulighty wyglądają jak fabryczne przeciwmgielne, a przeróbki z dodatkiem dziennych w normalnych kloszach w ogóle nie wpływają na zmianę wyglądu auta.

    Tu od [MENTION=15826]Nazar[/MENTION] przykład działania tych pierwszych.
    Załącznik 234477

  10. #2160
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    To jest kolejny problem wszystko bylo ok do momentu kiedy musiałem zamknąć szyby w aucie z pilota - teraz fukcja doswietlania drogi wyłącza sie dopiero jak szybko zamknę pilotem dwukrotnie a czas i inne dodatki zaginęły może by ktos wiedział oco chodzi bo nie mogłem tego wyłączy dopiero jak sie po bawilem pilotem to sie udało !

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory