Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: (JTD) Szarpie przy ruszaniu, piszczy pedał sprzęgła przy wciskaniu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Rafau
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    17

    Domyślnie (JTD) Szarpie przy ruszaniu, piszczy pedał sprzęgła przy wciskaniu

    Tak, korzystałem z wyszukiwarki. Od miesiąca korzystam z wyszukiwarki i szukam wciąż tego samego, ale jak to bywa mój problem jest inny od reszty, więc:

    Bella szarpie przy ruszaniu. Niewielka różnica, czy ledwo musnę gaz, czy ruszę z 2000 obrotów. Jedynym sposobem, żeby ruszyć bez szarpnięcia jest delikatne, powolne odpuszczenie sprzęgła i dopiero jak auto się ruszy wciskanie gazu.

    Mechanik upiera się przy sprzęgle i dwumasie, ALE:

    Jakieś 2-3 tygodnie temu obstawiłem wysprzęglik, bo ubyło płynu ze zbiorniczka a na skrzyni pod wysprzęglikiem zrobiło się mokro. W dodatku mniej więcej wiem jak zachowuje się zapowietrzone sprzęgło (chociaż reguły nie ma), bo dość długo bujałem się z tym w Punto. Wymieniłem wysprzęglik, odpowietrzyłem układ... I co? Dało się normalnie ruszyć, ale znowu ALE: od góry do połowy pedał sprzęgła nie miał właściwie żadnego oporu, dopiero mniej więcej w połowie było czuć, że odbija. Sprzęgło wyraźnie zaczęło brać niżej.

    Teraz problem wrócił - znowu szarpie. Do tego zaobserwowałem, że przy wciskaniu pedału pojawia się pisk - czy próby ratowania sytuacji i wydawanie kasy na pompkę ma sens? Czy jednak zbierać na sprzęgło z dwumasem? Do pompki "dobierać się" od kabiny, czy gdzieś od nadkola?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Danielloo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Była Alfa romeo 156 jtd 2000 jest 156 sw 1,9 jtd 115km 02'
    Postów
    175

    Domyślnie

    tez mam taki problem ale widzę ze odpowiedzi nie ma!!! sprzęgło wymienione niecały 1 tys temu luzów na dwumasie brak!! przy ruszaniu szarpie !!! co radzicie

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Nie chce się wymądrzać ale miałem to samo w 166 2,4 u mojego ojca. Winowajcą okazało się koło pasowe wału. Często wybija się tam tłumik drgań i robi się dziwny opór i piszczenie. Często słyszalne jest również pisknięcie przy odpalaniu samochodu. Zweryfikujcie to sobie. Mam nadzieje, ze pomogłem.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Ew. jak szarpie a wszystko inne było robione to jeszcze do sprawdzenia przeguby wewnętrzne.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. [159] Szuranie przy pedale sprzęgła przy wciskaniu
    Utworzone przez Kamil Wójcik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 19:41
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. Pedał sprzęgła, opór przy wciskaniu
    Utworzone przez 0czko w dziale 156
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 10:05
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 17:37
  5. [159] Pedał sprzęgła - klikanie przy wciskaniu
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory