Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Przegub, poduszka silnika a może dwumas ??

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BMan
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V MultiJet MR'04
    Postów
    60

    Domyślnie Przegub, poduszka silnika a może dwumas ??

    Witam Panowie.

    Alfa jtd 16 V - wpada w wibracje podczas przyspieszania, najbardziej odczuwalne jest to na 4 ,5 i 6 biegu ( największe drgania są podczas jazdy pod górę ) . Przy mniejszych prędkościach, krótkich trasach i niewielkim obciążeniu silnika jest to prawie niezauważalne, dopiero w okolicach prędkości 80 km/h i powyżej staje się to uciążliwe . Przyczyna ewidentnie pochodzi od układu napędowego, ponieważ np jadąc pod górkę , przy mocnych wibracjach wcisnę sprzęgło - ustają - czyli opony zawieszenie a tym bardziej układ hamulcowy odpadają .
    Napiszę może coś więcej o objawach - to tak , jak gdyby najechać na lekko wypukłą linie przerywaną na drodze - takie " trrrrrrrr" ale miękko i jednocześnie odczuwam wibracje w całej budzie , na kierownicy, na fotelu - wszędzie , pasażerowie też to odczuwają.

    W 2010 roku miałem dość podobne objawy, z tym że wibracje były o wiele silniejsze i odczuwalne już od mniejszych prędkości, wymieniony wtedy został kielich przegubu .

    Poczytałem na forum, byłem pewien że to przegub, jednak odstawiłem samochód do mechanika i on twierdzi że to poduszka pod silnikiem albo dwumas . Poczytałem Wasze opinie i żaden z objawów uszkodzonego dwumasu u mnie nie występuje, ale zastanawia mnie ta poduszka .

    Wszystko było by ok, gdyby nie mechanik który powiedział że nie jest w stanie powiedzieć co alfie dolega i trzeba to naprawiać "metodą prób i błędów" co niezbyt mi się uśmiecha. Wiem, poszukać lepszego mechanika, ale to następnym razem .

    Wracając do problemu - czy przy zużytych poduszkach silnika mogą pojawiać się objawy które opisałem powyżej ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cześć.Ja stawiam na któryś z przegubów albo dwu masę.Miałem to i to uszkodzone ostatnio
    Uszkodzona dwu masa objawy jakie ja miałem:
    -Podczas gaszenia silnika bez wcisnietego sprzegła słychac jak by gwoździe o wiadro napiepszały z wciśniętym sprzegłem nie było tych dźwięków.Najlepiej otworzyć maskę drzwi i posłuchać co się dzieje podczas gaszenia silnika.
    -Po odpaleniu na jałowym biegu podczas wciśnięcia sprzegła słychać było że silnik ciszej pracuje
    Uszkodzone przeguby zewnętrzne i wewnętrzne.
    -Przy ostrym skręcaniu w lewo słychać było pukanie "przegub zewnętrzny"
    -Podczas przyśpieszania autem telepało pod górkę to już całkowicie

    Przeguby bardzo łatwo sprawdzić wystarczy wjechać na kanał i ręką szarpać za przegub.Delikatny luz będzie musi być ale nie duży.U mnie był bardzo duży wszystko latało .No i oczywiście jeżeli guma jest uszkodzona na przegubie to na bank przegub jest do wymiany wtedy "piasek wejdzie itd "
    Ostatnio edytowane przez stiv88 ; 20-05-2015 o 11:15

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BMan
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V MultiJet MR'04
    Postów
    60

    Domyślnie

    Przy odpalaniu i gaszeniu silnika , wszystko jest ok, żadnych stuków, dziwnych hałasów, czy wcisnę sprzęgło czy nie, silnik pracuje tak samo. problem pojawia się podczas przyspieszania, najbardziej pod górkę.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    W moim 8v jeździłem dość długo z uszkodzoną dwumasą, i nie było takich objawów jak piszesz. Objaw mocnych wibracji był zawsze podczas puszczania pedału sprzęgła, czasami wyczuwałem nawet po włączeniu 3 biegu. Generalnie dwumase miałem rozwaloną strasznie, a nigdy nie wibrowało mi auto podczas jazdy, tylko podczas "zapinania" napędu.

    Szedłbym w stronę półosi. O której poduszce mowa?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciaba Zobacz post

    Szedłbym w stronę półosi. O której poduszce mowa?
    Prędzej przeguby niż poduszka .Czy coś groźnego może się stać jeżeli człowiek jeździ z rozwaloną dwu masą?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BMan
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V MultiJet MR'04
    Postów
    60

    Domyślnie

    Poduszka środkowa ( ta niska ) i po lewej stronie ( przy intercoolerze)

Podobne wątki

  1. sprzęgło, dwumas a może coś innego ?
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 19:14
  2. [159] Jak sprawdzić co trzęsie autem dwumas/przegub
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 17:46
  3. [159] czy sprawny dwumas może cicho grzechotać?
    Utworzone przez Alabaster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 19:39
  4. Dwumas czy poduszka
    Utworzone przez Zymelka w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory