Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Błąd check engine - obwód pompy paliwa, wyregulowany

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa/Katowice
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    20

    Domyślnie Błąd check engine - obwód pompy paliwa, wyregulowany

    Witam z racji że jestem kobietą, nie mechanikiem proszę o pomoc lub poradę dot. problemu z moją alfa 159... autko użytkuje od niecałego roku ale mój zachwyt alfą i jej właściwościami jezdnymi (to jak się klei do drogi jest mega!) minął po ok 3 miesiącach od zakupu do momentu wgrania chipa (mapy). Chip robiłam w V-techu w Krakowie i z 120 KM (z hamowni wyszło 136 KM) zrobiono 169KM. Autko fajnie się zbierało, było zrywne i czuć było szybką reakcję na pedał gazu. Jednakże nacieszyłam się taką jazdą zaledwie 70 km bo po tym przebiegu wyskoczył CHECK ENGINE. Autko zgasiłam, zapaliłam ponownie i dalej kontrolka się świeciła. Dojechałam do domku a po 2 dniach uruchomiłam ponownie auto i kontrolka już się nie świeciła. Dodam, że chipowałam auto w listopadzie u.r. nastała więc zima i nie szalałam autkiem przez okres śniegów (żadnej gwałtownej jazdy itp.). Ale że zima szybko się skończyła znowu zaczęłam "deptać" auto. I przy pierwszym ruszaniu z wciśniętym prawie do dechy gazem znowu kontrolka się zaświeciła, ponownie po 2-3 dniach zgasła. nie przejęłam się tym za bardzo aż do czasu gdy jechałam autostradą z prędkością ponad przepisową, lewym pasem i nagle znowu check engine, mało tego auto weszło w tryb awaryjny z gwałtownym spadkiem mocy i prędkości do uwaga ! 60 km/h więc o mały włos nie doszłoby do karambolu na tak szybkiej i ruchliwej trasie ! masakra ! pojechałam w te pędy i w końcu do mechanika, rzekomo specjalisty od Alf i tam panowie stwierdzili, że chip z V-techu jest do bani - wykazali pisemnie aż 6 poważnych błędów ! oraz że wtryskiwacz jeden leje i są przekroczone jakieś maksymalne wartości dopuszczalne. Potrzebowałam auto na już (znaczy się jak najszybciej) wiec dokonałam zalecanych napraw tj. korekta chiptunningu oraz regeneracja końcówek wtryskiwaczy - wszystkich 4 szt wiec koszt naprawy prawie 2 tys łącznie. Dodatkowo zalecili mi zaślepienie EGR co tez uczyniłam. lekka załamka ale cóż zrobić jak auto musiałam mieć wtedy na chodzie i cieszyłam się że w końcu będę mogła bezpiecznie jeździć. Nie miną miesiąc i znowu to samo, znowu na autostradzie !!! Moje wk.......nie nie znało granic. znów jadę do speców od alf i tym razem diagnoza, że regulator na pompie paliwa daje w d.... i trzeba go wymienić. Oczywiście część na zamówienie, oryginalna bo nie ma zamienników. Koszt kilka dobrych stówek. Ale co najlepsze, usterka dalej jest !!! Pojechałam tym razem do innego mechanika by zczytał błąd i wyszło : Obwód pompy paliwa, wyregulowany; obecny. Co to do ulichacza oznacza ?????? Pomyślałam, że skoro wszystko już sprawne a błąd wyskakuje dalej to zapewne wina chipa... Więc zdjęłam chipa i jeżdżę na fabrycznym oprogramowaniu z nadal zaślepionym zaworem EGR. niestety błąd dalej się pokazał po około 50 km od wgrania fabrycznego softu. Czy ktoś ma pomysł co to może być ?????? już mi ręce opadają... auto ma 5 lat i 120 tys przejechane więc nie takie stare a tyle kasy to ja nie dołożyłam do mojego wcześniejszego samochodu 13-letniego przez cały okres jego użytkowania czyli 6 lat !!! (nie liczę oczywiście części amortyzacyjnych, które wymagają wymiany w każdym aucie). Proszę o pomoc w tej sprawie bądź namiary na prawdziwych specjalistów od włoskich aut w Krakowie lub okolicach.... Przyjmuję także krytykę z chipem na klatę :/
    Ostatnio edytowane przez Natalka159 ; 10-06-2015 o 07:53

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lolson
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sulmierzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    Zaślep zawór EGR. Najszybciej to wyciągnij tą blaszkę z dziurkami i po prostu daj komuś by je zaspawał. A czy silnik kopci?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ze speców w Krakowie to jeden typ mi się nasuwa:-) Tomek_KRK! www.autka.pl

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa/Katowice
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    20

    Domyślnie

    właśnie zawór EGR jest zaślepiony...

    - - - Updated - - -

    czy silnik kopci ? dobre pytanie... raz jechał za mną znajomy jakieś pól roku temu to twierdził że tak ale nie jakoś spektakularnie, że czarne dymy miałyby iść... może trochę kopcił bo cisnęłam wtedy autko...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lolson
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sulmierzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    Jeśli wyskakuje check to auto na wolnych obrotach kopci? I czy ciężko odpala?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    U których speców od alf w Krakowie byłaś?

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa/Katowice
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    20

    Domyślnie

    Muszę sprawdzić w takim razie to kopcenie na wolnych obrotach bo nie mam bladego pojęcia odpala normalnie nawet jak jest check, chociaż z 2 razy w ciągu mojego użytkowania odpalił z lekkim parosekundowym opóźnieniem (ale to było po ok 3-4 dniach nie użytkowania auta, mimo ze akumulator jest ok).

    - - - Updated - - -

    byłam właśnie w autka.pl i zostawiłam tam sporo kasy jak dla mnie (ok 3 tys zł) i usterka dalej jest.... Może Panowie robili co mogli ale niestety nie poskutkowało... kasa wydana a auto dalej z tymi samymi objawami co ponad pół roku temu...

    - - - Updated - - -

    byłam właśnie w autka.pl i zostawiłam tam sporo kasy jak dla mnie (ok 3 tys zł) i usterka dalej jest.... Może Panowie robili co mogli ale niestety nie poskutkowało... kasa wydana a auto dalej z tymi samymi objawami co ponad pół roku temu...

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Wątpie że ci tu pomożemy. Bo trzeba zrobić diagnostykę a online to trochę ciężko. Po za tym sama części nie wymienisz?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa/Katowice
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wątpisz w moje zdolności manualne ?? a właśnie, że wymienię ! nie no żartuje oczywiście.... Napisałam tu na forum bo może ktoś miał podobny problem lub doradziłby gdzie się udać... Nie wiem tez co rozumieć przez diagnostykę - jeśli podpięcie do kompa to to już zrobiłam i opis błędu był właśnie jak w temacie : "-obwód pompy paliwa, wyregulowany; -obecny". Jeśli chodzi o bardziej specjalistyczną diagnostykę to muszę udać się do jakiegoś fachowca z krwi i kośći...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Masz kabel i MES'a ?

    Twój problem nie jest odosobniony.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. [159] Zapaliła się kontrolka check engine FES pokazał błąd P0480. Czy to częsty przypadek?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-03-2023, 15:28
  2. [159] Czujnik ciśnienia różnicowego DPF - błąd check engine
    Utworzone przez alfister w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 22-08-2022, 18:52
  3. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  4. Błąd P1176 i kontrolka check engine. 3.2 V6 2003
    Utworzone przez ilith w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 18:11
  5. Check Engine - błąd mieszanki
    Utworzone przez sebott w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory