Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z pilotem(przycisk od bagażnika) i radiem(brak dźwięku).

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa 147 2.0 16V
    Postów
    9

    Domyślnie Problem z pilotem(przycisk od bagażnika) i radiem(brak dźwięku).

    Witam, całkiem niedawno kupiłem Alfę 147. Jetem zadowolony ale wynikło kilka drobnych problemów, ktore chciałbym rozwiązac z Waszą pomocą.

    Nie otwiera mi bagażnika z pilota. Tylko przez przycisk konsoli przy zapalonej stacyjce. Znalazłem przekaźnik za to odpowiedzialny, ale jest to jeden ten sam w obu przypadkach. O ile przy ykorzystaniu przycisku na konsoli zwiera i otwiera zamek to przy naciśnieciu pilota słysze tylko, że zwiera, ale nie otwiera zamka.

    Teraz trochę bardziej skomplikowany problem dla mnie. Mam glośniki Bose, radio Alpine ida x300. Działało znakomicie. Musiałem jednak na chwile je wyjąć.
    Kiedy podpiąłem kości (w radiu jest jedna, ale rozdziela sie a dwie) Radio załącza się jak dawniej ale na głośnikach nic nie słychać, a normalnie wybrana jest stacja radiowa.
    Resetowałem radio i także próbowałem opcji z menu radia z Power IC. Nie daje to efektu. Miernikiem sprawdziłem, że na wyjściach do głośników jakieś napięcie sie pojawia.
    Nie wiem czy to przydatna informacja ale zmieniarka także nie otwiera się (jakby napięcia nie miała).

    I jedno pytanie z ciekawości co znajduje się pod schowkiem po stronie pasażera, taki dźwięk lekkiego buczenia słychać.

    Pozdrawiam i dzięki za ewentualny ratunek

    #Czytam już mnóstwo tematów o takich przypadkach ale żadne rozwiązanie nie dalo skutku.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Zapewne nie masz podpiętej kolorowej kostki z sygnałem na wzmacniacz i zmieniarkę. Sprawdź dokładnie.
    Co do pilota to reszta przycisków działa normalnie? Może bateria w pilocie słaba? Na wyłączonej stacyjce bagażnik z kabiny się otwiera?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa 147 2.0 16V
    Postów
    9

    Domyślnie

    Przy wyłączonej stacyjce nie otwiera.
    Sprawdze z nową baterią jutro.
    Dzieki !

    EDIT:
    U mnie w radiu te kolorowe kostki są odłączone, ale jeden przewód właśnie tak jak mówiłeś budził wzmacniacz i to on nie stykał. Radio już działa jak dawniej.
    Ostatnio edytowane przez tkaczu ; 05-06-2016 o 12:08

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem już od kilku lat i niestety go nie rozwiązałem. Ogólnie to działa mi otwieranie bagażnika zarówno z kluczyka jak i z konsoli. Problem z otwieraniem bagaznika pojawia się jednak gdy, np. w czasie sprzątania słucham radia aż nastąpi jego samoczynnie wyłącznie oraz wyłączenie oświetlenie wewnętrznego. Wtedy też pojawia się inni objaw, a mianowicie po otwarciu drzwi pojawia się problem z podświetleniem zegarów. Sprawdzałem przekaźniki, bezpieczniki instalacje i nic, wszystko ok. Otwieranie działa prawidłowo po włączeniu zapłonu lub.... radia, ale po zgaszenia silnika po połgodziny znów nie działa. Podpinalem kompa, ale nie błędów, wciśnięcie przycisku jest odbierane przez samochód. Jedyne co zauważyłem to, że BCM nie podaje napięcia, żeby zadział elektrozawory bagażnika. To napięcie się pojawia dopiero po włączeniu zapłonu lub radia. Jedyne co pomaga to odcięcie akumulatora!
    Moje wieloletnią walka pozwala mi stwierdzić, że prawdopodobnie BCM łapie jakiegoś buga w oprogramowaniu, który unieruchamia otwieranie bagażnika.
    Oddzielna kwestią jest niedziałający przycisk na konsoli. Tam na 99% zdecydowało się nawęglenie gumek. Rozwiązanie to klej termoprzewodzacy nałożony na gumki.

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Problem z radiem - brak fm
    Utworzone przez bologt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 19:03
  2. [145] Problem z radiem - brak basu.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 13:29
  3. Otwieranie bagażnika pilotem
    Utworzone przez kami_l w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 17:04
  4. Problem z radiem. Nie słychać dźwięku.
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 18:57
  5. Co to za przycisk? Oraz problem z radiem
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory