Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wycena Alfy Romeo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie Wycena Alfy Romeo

    Witajcie post trochę w innym temacie i nie wiem czy w odpowiednim dziale więc sorki jakby coś

    Chciałbym abyście wycenili moją Alfe Romeo jest to po prostu prośba, póki co nie chcę jej sprzedawać ale gdyby ktoś kiedyś mnie zaczepił z pytaniem ile chcę to miałbym już konkretną cenę Mowa tu o:

    Alfa Romeo 156 z 1999 r. SEDAN
    Silnik 1.8 TS 144 KM/106 kW (nigdy nie widział gazu)
    Przebieg: 189 tyś.
    Rozrząd wymieniany 33 tyś km. temu
    Jedyna poważna naprawa to wymiana czujnika położenia wału od tego czasu wszystko ok. Był problem z odpaleniem, przyczyną okazał się przekaźnik.
    Alfa nie bita. Posiada normalne ślady typu odpryski i niewielkie zadrapania, jak na 17-stke to jest naprawdę super stan.
    Podwozie nie ma co ukrywać, rudy trochę się za nią wziął ale dziury na wylot nigdzie nie ma. Przegląd do Października 2016, OC do Kwietnia 2017.
    Wyposażenie: Klima (nabita), wspomaganie, ABS, radio (niefabryczne), oryginalne głośniki, tapicerka welur bardzo zadbana, światła przeciwmgłowe, poduszki, podłokietniki, elektryczne szyby przód, jeździ na stalowych kołach z zużytymi już oryginalnymi kołpakami, wydech Ulter.
    Środek auta jest naprawdę bardzo zadbany.
    Jedyne rzeczy, które w aucie trzeba wykonać:

    -wyczyścić silnik krokowy,
    -wymienić przeplotke na wydechu,
    -wymienić prawy tylny wahacz, który mam w posiadaniu (wymieniony tylko lewy gdyż pękł podczas jazdy, a auto było mi bardzo pilnie potrzebne),
    -za jakiś czas warto wymienić amorki przód

    Jeśli czegoś nie podałem, a coś jest ważne to proszę o podpowiedź.









    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Może z 5000 by ktoś dał, ale bez urazy.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    Może z 5000 by ktoś dał, ale bez urazy.
    Możesz uzasadnić dlaczego właśnie tyle? Uzasadniając to będę wiedział co zrobić z moją Alfą aby ktoś mógłby dać więcej i żeby wiedział, że zapłacił kwotę adekwatną do stanu itp.

    P.S.

    Nie obrażam się gdyż na razie nie jestem nastawiony na sprzedaż mojej Belli a nawet jeśli to nie jestem typem człowieka "5 tysięcy to Pan możesz sobie Opla kupić..." itp.

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Niewiele. Wstawić V6? .
    Doprowadzisz do idealnego stanu, zero rdzy, zero stukania, wszystko zrobione - a i wtedy Ci się pewnie nie opłaci, chyba, że trafisz na miłośnika tego modelu. W normalnych okolicznościach to się orobisz, wsadzisz jeszcze parę tysięcy, a potem usłyszysz, że co tak drogo, i on takie auto to może miec za połowę ceny.

    Masz siedemnastoletnie auto, które wśród przeciętnego polskiego kierowcy cieszy się raczej średnią opinią, z silnikiem będącym potencjalną bombą zegarową. Jeździj nim i ciesz się, chyba, że Ci się znudziło. Na pocieszenie, gdybyś chciał kupić cokolwiek nowego, co będzie takie fajne na zewnątrz, w środku i ,,jazdowo'', to musiałbyś dać minimum z 70K zł. Ostatno nieco pooglądałem dokładniej popularne ,,SUVy do miasta'' typu Opel Mokka, Suzuki S4, Nissan Juke, itp., i werdykt był taki, że wolę moją kostropatą 156 warta ze 4 tysiące .

    Chociaż Lancia Ypsylon była fajna.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 23-07-2016 o 16:35

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adasko9412 Zobacz post
    Możesz uzasadnić dlaczego właśnie tyle?
    Co tu uzasadniać.
    Taki jest rynek.
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    W głowie narodził mi się plan że jeśli kiedyś sprzedam moją Alfe to wypróbuję Japońca, a dokładnie pójdę w kierunku Hondy

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    I dobrze. Przy Alfie masz praktyki z mechaniki, przy Hondzie zrobisz magisterium z lakieringu i blachologii

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    I dobrze. Przy Alfie masz praktyki z mechaniki, przy Hondzie zrobisz magisterium z lakieringu i blachologii
    Zgadza się, Honda słynie ze słabych blach jednak pod względem silnikowym jest nie do zajechania kumpel do Civic'a z silnikiem 1,5 wstawił kompresor uzyskując 215 koni i silnik wytrzymał, jeździł tak 2,5 roku bez żadnych problemów, a teraz planuje turbine lub mocniejszy kompresor tak więc już wiadomo, że japoński silnik potrafi dużo znieść

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jeszcze ts, za ten model spokojnie 3500zł

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    I dobrze. Przy Alfie masz praktyki z mechaniki, przy Hondzie zrobisz magisterium z lakieringu i blachologii
    hehe coś w tym jest...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adasko9412 Zobacz post
    Zgadza się, Honda słynie ze słabych blach jednak pod względem silnikowym jest nie do zajechania kumpel do Civic'a z silnikiem 1,5 wstawił kompresor uzyskując 215 koni i silnik wytrzymał, jeździł tak 2,5 roku bez żadnych problemów, a teraz planuje turbine lub mocniejszy kompresor tak więc już wiadomo, że japoński silnik potrafi dużo znieść

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
    Poczekamy aż się rozsypie... Nic nie jest wieczne, tym bardziej, gdy przesadzamy. Jeśli chodzi o Alfy, to silniki diesla są nie do zajechania, jak oczywiście dbasz.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    kolego taki kolor jak jest ,tak zrobione progi jak widać ,brak alu i ruda na podłodze to myśle że 3000 to cena ok

Podobne wątki

  1. [146] Wycena mojej Alfy
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 17:31
  2. Alfa romeo 147 - wycena
    Utworzone przez Mongoose w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 22:02
  3. Wycena Alfy podczas likwidacji szkody
    Utworzone przez Aster156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 08:56
  4. Kupno Alfy 156 Kłodzko. Wycena napraw
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory