Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Powiększenie wnętrza - czy da radę?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja nie mam problemu z wożeniem trójki dzieci w 159 SW. Na co dzień z tyłu dwa foteliki po bokach a najstarszy miglanc po środku na poddupku. Na dłuższe podróże czasem jeden fotelik do przodu a żona do tyłu z najmniejszym cudakiem, więc różne konfiguracje dla małych pasażerów są możliwe. A i moje auto to przedlift, więc kanapa "mniej fotelikoprzyjazna" teoretycznie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Wszystko się da bagażnik na dach też pewnie niedługo zakupię.
    Chodzi mi po głowie jednak zwiększenie komfortu autka.

    Wygląd wewn. i zewn. = super
    Komfort jazdy = super
    Spalanie = ok
    Awaryjność = już się z tym pogodziłem
    Przestrzeń wewnątrz = słabo

    Jest ktoś w Lublin posiadający 159tkę po lifcie u kogo można temat tylnej kanapy (nie będę nic rozbierał)

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Odnośnie bagażnika to możesz pomyśleć o dodatkowych siatkach-schowkach. Kiedyś widziałem takie siatki które można było przyczepić w bagażniku do tylnich siedzeń i klapy bagażnika. Uzysk może nieduży, ale zawsze coś.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    U siebie coś takiego zamontowałem. Nie psuje wyglądu, a funkcjonalność bagażnika znacznie lepsza. Ponadto zamontowałem uchwyt na reklamówki.
    Wczoraj znalazłem patent na ładowanie z gniazda zapalniczki tak, żeby miejsce na kubek było funkcjonalne. W zasadzie kilkoma trickami można znacząco polepszyć funkcjonalność pojazdu.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    U siebie coś takiego zamontowałem. Nie psuje wyglądu, a funkcjonalność bagażnika znacznie lepsza. Ponadto zamontowałem uchwyt na reklamówki.
    Wczoraj znalazłem patent na ładowanie z gniazda zapalniczki tak, żeby miejsce na kubek było funkcjonalne. W zasadzie kilkoma trickami można znacząco polepszyć funkcjonalność pojazdu.
    Podeślesz jakieś zdjęcie, szczególnie do tego patentu z zapalniczką i miejscem na kubek. Bo to też niebawem będę robił.

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Podeślesz jakieś zdjęcie, szczególnie do tego patentu z zapalniczką i miejscem na kubek.
    Tu akurat sprawa jest prosta.
    1. Kupujesz ładowarkę samochodową marki Aukey CC-S1. Koszt - 40-45 zł. To chyba najbardziej kompaktowa ładowarka samochodowa. Z gniazda zapalniki w alfie wystaje może ze 3 mm. Ma 2 gniazda USB 2x2,4 A.
    2. Kupujesz kabel kątowy marki Hoko. Ma 120 cm długości i spokojnie wystarcza do podłączenia urządzeń mocowanych w uchwycie na środku szyby auta. Cena około 20 zł.

    Ładowarka + wpięty kabel pozwalają na normalne zamknięcie tego wychylanego wihajstra z gniazdem zapalniczki. Dzięki temu miejsce na kubek zostaje wolne, a kabel prowadzisz sobie wedle uznania. Zdjęcia spróbuję ogarnąć jak odbiorę samochód z serwisu, bo mi grzane fotele naprawiają.

    Tu zdjęcia omawianych akcesoriów:
    Załącznik 229412
    Załącznik 229413

    Siatka do bagażnika: kupiłem tutaj http://sklep.autosiatki.pl
    Na prawą burtę pasuje: http://sklep.autosiatki.pl/glowna/34...a-na-rzep.html
    Przy okazji machnąłem też płotek na tunel po stronie pasażera: http://sklep.autosiatki.pl/glowna/32...a-na-rzep.html (tu uwaga: mógłby być mniejszy)

    Uchwyt kupiłem od Skody: https://0.allegroimg.com/s400/0185e3...be0ebb462a1660
    Zamontowałem po prawej stronie na wystającym profilu przy samym otworze załadunkowym. W zestawie są dwa blachowkrędy. Żeby ułatwić sobie robotę kupiłem dwa wkręty samozawieracające. Uchwyt poziomujesz za pomocą taśmy dwustronnej. Następnie za pomocą wiertarki wkręcasz oba wkręty i się trzyma.

    Całość wygląda estetycznie i jakby z fabryki tak wyszło.
    Fotki ze zbiorów własnych:
    Załącznik 229414Załącznik 229415
    Czerwoną strzałką oznaczyłem kieszeń siatkową, zieloną - widoczny uchwyt na siatki z zakupami.
    Na drugim zdjęcie widoczny jest ten ten płotek. Tu z estetyką trochę gorzej, ale chyba i tak wygląda lepiej niż fabryczny. Przy mniejszych rozmiarach łatwiej ogarnąć te rzepy, żeby się tak nie falowały. Ten który kupiłem jest odrobinę za duży i ledwo się mieści.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dzięki dpar fajne pomysły. Niedługo złapię jakiś urlop i posiedzę dzień przy alfie i pomyślę co to można być odchodzić i dołożyć.

Podobne wątki

  1. [Brera Spider] ,,nakładki" powiększenie manetek
    Utworzone przez Piotrunia1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 11:35
  2. [159] Da radę to wyłączyć?
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 18:46
  3. Czy ten ŻARNIK da radę
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 22:01
  4. Prośba o radę 156
    Utworzone przez hans43 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory