Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Ustawianie Proxy (radio 2 din ) !!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie Ustawianie Proxy (radio 2 din ) !!

    Witam wszystkich jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie. A wiec chodzi o to ze mam zamiar zamontować radio 2 din w miejsce ori navi zakupiłem cały sprzęt lecz zostaje jeszcze przenieś ustawiania z ori navi na wyświetlacz między zegarami . Przejrzałem pełno wątków ale było więcej pytań niż konkretnych odpowiedźi. Posiadam dwa kable diagnostyczne jeden to DELPHI i działam nim na programie dołączonym do kabla czyli "Delphi DS150E" następny kabel to taki tańszy z allegro "ELM 327" który pozwala mi na pełną diagnostykę naszej 159 na programie "FiatECUScan 3.6 " jeśli chodz o diagnostykę to robiłem juz to w kilku autach ale nigdy nie miałem do czynienia z przenoszeniem funkcji z jednego miejsca w drugie i tu dochodzimy do setna sprawy Prosił bym was o pomoc jak to sie robi co jest mi potrzebne aby tego dokonać (jaki program itd.) Czy funkcję muszę przenieś jak jest jeszcze ori navi czy mogę to zrobić po zamontowaniu nowej navi ( funkcję czyli centralka , godzina - ustawiania itd. ) przydał by się opis krok po kroku dla zielonych ponieważ u wielu posiadaczy 159 występuje ten problem a temat który założyłem napewno pomoże dużej ilości osób aby samemu tego dokonać z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Z tego co wiem wystarczy zrobić zwykłe osiowanie proxy... Żadnych więcej kombinacji. Po tym funkcje z ORI navi, same przerzucą Ci się między zegary.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Z tego co wiem wystarczy zrobić zwykłe osiowanie proxy... Żadnych więcej kombinacji. Po tym funkcje z ORI navi, same przerzucą Ci się między zegary.
    Tak to właśnie gdzieś doczytałem na forum ale rozchodzi sie o to jak sie robi to "osiowanie proxy" tu jest właśnie ten problem !
    Ale mimo to dziękuję za informację

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Kabel ELM 327, do tego FES w wersji bodajże 3.3 albo nawet już 3.2 miało opcje proxy. Musisz oczywiście posiadać full wersję. Zakładka Proxy Alignment, czy jakoś tak będzie albo CAN proxy i tam szukaj proxy alignment. Znajdziesz na pewno

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Kabel ELM 327, do tego FES w wersji bodajże 3.3 albo nawet już 3.2 miało opcje proxy. Musisz oczywiście posiadać full wersję. Zakładka Proxy Alignment, czy jakoś tak będzie albo CAN proxy i tam szukaj proxy alignment. Znajdziesz na pewno

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
    A może być FES 3.6 taki jak podałem w temacie ? Tylko nie pamiętam jaką kupel wersję mi pobrał

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Może być. Chodzi o to, że po prostu starsze wersję nie miały tej opcji, albo była ona "upośledzona". Konieczna wersja full, nie demo.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    To się robi na wyłączonym silniku?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Właśnie przeglądam ten moj program na lapku i szukam gdzie ti sprawdzic jaka jesy wersja i gdzie jest ta zakładka program na pewno jest z chomika ale moze pobrał pełną wersję

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dreamer Zobacz post
    To się robi na wyłączonym silniku?


    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    To niema znaczenie czy na zapłonie czy na odpalonym silniku pamietaj tylko kabelek odłączyć przed wylaczeniem zaplonu sam tego nie praktykuje ale tak mówią

    - - - Updated - - -

    Przeglądam i czy chodzi o to aby wybrac swój pojazd a potem system czyli deska (ICP) a potem w ECU wybieram Connect NAV Marelli i tam będą ustawienia ?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na wyłączonym silniku ale na włączonym zapłonie robisz proxi. na włączonym silniku bym nie robił.
    co do podłączania kabla - jeśli masz na USB, to wtykać/wytykać do/z OBD raczej przy wyłączonym zapłonie.

    co do wersji, to w obecnym MESie pisze w górnym pasku, nie pamiętam jak to było w starszych MESach czy FESach.

    Po co masz grzebać w Connect Nav skoro je odłączasz, pomyśl.
    Proxi robisz w menu Body -> CAN Setup/Proxi Alignment procedure po wybraniu oczywiście swojego samochodu.
    Looknąłem do Proxi ale w trybie symulacji (niei wszystko jest wtedy dostępne) - ale wydaje mi się że możliwe że tylko musisz odpalić proxi w ostatniej zakładce pierwsza pozycja na górze. przeczytaj instrukcję z boku ekranu co i jak (o ile pamiętam trzeba po procedurze wyłączyć zapłon na 40sek)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Po wyciągnięciu ConnectNav i włożeniu innego radia nie było u mnie potrzeby osiowania proxy więc nie martw się na zapas. Dołożyłem też interfejs do sterowania z kierownicy i obyło się bez zgrzytów

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE

Podobne wątki

  1. ustawianie turbiny
    Utworzone przez corneli1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 11:12
  2. ustawianie rozrządu w 156 2.5 v6
    Utworzone przez bandzior3317 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 10:01
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:15
  4. [33] ustawianie zapłonu w 16V
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory