Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #81
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Największym problemem Alfy Romeo są właściciele których na to auto po prostu nie stać.
    A może po prostu użytkowali już wiele pojazdów różnych marek i mają skalę porównawczą?
    Ale nie, najlepiej wszystko zwalić na "płaczków polaczków" tak jakby o innych markach nie było opinii, że są drogie w utrzymaniu...

    Przejedź sie mistrzu do ASO Fiata i popatrz na stawki roboczogodzin. Fiat 100 zł za roboczogodzinę, [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 150 zł, Jeep - 200 zł. Więc ta sama naprawa wykonana a ASO może być 2x wyższa w zależności od marki.
    Poza ASO mechanicy też głupi nie są i jak widzą kogoś w drogim samochodzie to wiedzą, że grubiej go można pocisnąć na robociźnie.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Mądrego to aż miło posłuchać .
    Nie wiem czy jest jeszcze jakieś forum innej marki na którym jest tylu płaczków.
    Płaczków którzy stękają ile to ich [notranslate]Alfa[/notranslate] kosztuje. A że kupili auta z pół milionem kilometrów nie biorą pod uwagę/.
    Płaczków którzy z rowerów przesiedli się na auto klasy średniej z reguły tanio kupione z przebiegiem kosmicznym.
    Te beksy oczekują bezawaryjności i kosztów napraw jak w CC .
    Największym problemem Alfy Romeo są właściciele których na to auto po prostu nie stać.
    Drogi kolego tylko problem jest taki ze nie ma alf 159 z przebiegami rzedu 500 czy 600tys a sa srednio 175tys no i raz chyba widzialem z przeniegiem 300tys
    Jestem tez ciekaw ile ma przebiegu Twoja alfa, taka czysta ciekawosc. Jesli ma maly przebieg to nie ma sie co dziwic ze nie psuje sie..problem tkwi w tym ze ze swieczka szukac auta z niemiec i w dodatku jtd z malym przebiegiem. Podam przyklad passata ktorego kiedys szukalem w niemczech.To byl rok chyba 2008 passaty B5 byly z rocznikow ok 2000roku... nie trafilem tam w komisach na auto z mniejszym przebiegiem niz 450tys a rekordzista mial ponad 600tys. Auto w srodku ladne..zadbane..w PL to samo auto mialo 175tys

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Drogi kolego tylko problem jest taki ze nie ma alf 159 z przebiegami rzedu 500 czy 600tys a sa srednio 175tys no i raz chyba widzialem z przeniegiem 300tys [emoji6]

    Nie ma na liczniku co nie znaczy że tyle nie przejechalo...
    Moja miała książkę serwisową przez dwa lata prowadzona i w tym czasie przejechała prawie 150 tys km. Kupiłem 6 letnie z przebiegiem licznikowym 190 tys km [emoji55]
    Teraz mam 240 tys na liczniku (50 moich) i w tym czasie nie licząc fanaberii typu felgi, opony, radio na naprawy bardziej lub mniej konieczne wydałem prawie 10 tys zł. I pewnie mógłbym jeszcze pojeździć z wyjacą turbiną, huczacymi lozyskami czy rzężącym sprzeglem i dwumasem to wolałem to zrobić od razu i mieć pewność że dojadę tym autem tam gdzie planowałem. I nie narzekam, że alfa się psuje. Znajomy w audi z 2.0 tdi na pompowtryskach z podobnym przebiegiem dołożył do auta podobną kwotę. A to co się zaczynało psuć najczęściej pada przy określonym przebiegu, niezależnie od marki. Różnica to cena części i dostępność zamiennikow. Starałem się robić na oryginalach lub najwyższej klasy zamiennikach. U mnie na szczęście od prawie 10 tys spokój. Ale liczę się z tym że znów trzeba będzie coś zrobić. W końcu to alfa [emoji6]

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher123 Zobacz post
    Musze na spokojnie temat przemyslec.Najgorsze lub najlepsze jest to ze tak sie zakochalem w alfie 147 ze po prostu chialem miec druga..troszke wieksza..rodzina Czas pokaze co wybiore. Pomalutku bede szukac ofert..boje sie od handlarzy z allegro wiec moze od kogos z forum..moze z allegro ale od 1 wlasciciela..moze mobile de...
    zerknij jeszcze na fordy mondeo 4 , duże auto , prosta zawiecha która równie dobrze jeździ nie potrzebując przy tym miliona wahaczy , i diesle z koncernu psa , niestety czasem jakieś czujniki świrują , bo te stare mondea 3 miały fordowskie gówniane diesle ;

    takie info : formumowe auta to niestety często takie same miny jak od handlarzy więc zalecana ostrożność i brak zaufania , wystarczy czasami poczytać tematy o niektórych forumowych perełkach , w D okazji nie ma jakby co , albo kupujesz od bauera tanio zapuszczone zużyte auto , albo drogo top stan , niemiec tanio nie puści dobrego wozu , prędzej dojeździ do krwi ostatniej i pcha wtedy za grosze ;

    co do bravo2 , miałem 2.0 mjet 165km sport , świetne auto , twardy zawias , z przodu duzo miejsca , z tyłu mało , bagażnik nawet nawet jak na hatcha , to musisz osobiście sprawdzić czy da rade
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Do założyciela tematu. Proponowałbym żebyś został przy obecnym samochodzie i ewentualnie zainwestował w bilet miesięczny. Kolejny temat o kosztach utrzymania. Człowieku przeglądnij forum, zrób sobie tabelkę z kosztami i zadecyduj sam czy cię stać czy nie a nie oczekuj, że ktoś za ciebie podejmie decyzję. Klasyczny przykład chcę ale się boję. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Pzdr.

  6. #86
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Amen...

    Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Do założyciela tematu. Proponowałbym żebyś został przy obecnym samochodzie i ewentualnie zainwestował w bilet miesięczny. Kolejny temat o kosztach utrzymania. Człowieku przeglądnij forum, zrób sobie tabelkę z kosztami i zadecyduj sam czy cię stać czy nie a nie oczekuj, że ktoś za ciebie podejmie decyzję. Klasyczny przykład chcę ale się boję. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Pzdr.
    Nie oczekuje ze ktos za mnie podejmie decyzje.Zalozylem temat z ciekawosci jak wyglada koszt utrzymania 159 a glownie tak super hiper niezawodnego jtd. Odpowiedz otrzymalem.W sumie sie takiej spodziewalem. [notranslate]Alfa[/notranslate] jest autem drogim w utrzymaniu i niestety silnik jtd jest silnikiem nieudanym... drogim..sprawiajacym problemy.Dziwie sie wiec ze tak wszedzie zachwalany. Faktycznie nie ma sensu coagnac dalej tematu.Mozna go zamknac

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher123 Zobacz post
    i niestety silnik jtd jest silnikiem nieudanym... drogim..sprawiajacym problemy.Dziwie sie wiec ze tak wszedzie zachwalany.
    myslisz się , jako posiadacz przez lata AR 146jtd cf2 , 156fl jtd 16v 140KM cf3 , bravo2 2.0 16v mj , stilo jtd115 cf3 i obecne stilo jtd8v cf4 stwierdzam że ten silnik był niezawodny .... do czasu , kiedy do 16v cf4 wymyslono klapy w kolektorze i zabito ten silnik , najlepsze lata jtd to niezniszczalny jtd 105cf2 , i bdb jtd cf3 bez nadmiernej ekologii , choć muszę przyznać że 8v Mj 120 KM cf4 są także dobre , a mam pod sobą 2 takie ( mój i ojca w punto );


    dlatego mojemu koledze który chciał alfę 159 poleciłem silnik 1,9 8v 120KM , słabszy ale będzie jeździł , natomiast sprawa z 1,9 jtd 16v cf4 wygląda tak : albo jest już po remoncie bo klapki go rozwaliły , albo bedzie
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #89
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Jtd nie udany? No weź przestań

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Silnik sam w sobie jest pancerny. Tłoki, panewki, wał, głowica (1,9; 2.0) mają długą żywotność. Do tego ukl. paliwowy też nie budzi większych zastrzeżeń na tle innych diesli jeśli chodzi o trwałość, natomiast przy ewentualnych naprawach jest jednym z tańszych w serwisie. Nie zrywają się paski rozrządu, silniki się nie zacierają. Kto w porę ogarnie klapki ma spokój na lata. EGR są zmorą w każdym współczesnym ropniaku. Co do pozostałego osprzetu to wiele zależy od użytkownika.

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory