Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: dźwięk "łu łu łu łu" podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie dźwięk "łu łu łu łu" podczas jazdy

    Potrzebuje wsparcia w zdiagnozowaniu problemu.
    Od jakiegoś czasu borykam z drażniącym dźwiękiem, który pojawia się podczas jazdy - dźwięk znany już na forum:
    https://www.youtube.com/watch?v=s3CwH16VDcY
    https://www.youtube.com/watch?v=R42SBQPGpTI
    https://www.youtube.com/watch?v=hYYbx-qtxII

    Dźwięk pojawia się podczas jazdy zarówno na luzie jak i na biegu. Słyszalny jest przy stałej prędkości jak i podczas zwalniania auta (bez hamulca). Lekko słyszalny kiedy auto jest zimne, coraz bardziej słyszalny po rozgrzaniu silnika/i lub elementów napędu. Nie wiem czy moje odczucie jest prawidłowe ale odnoszę wrażenie że dźwięk zanika po wciśnięciu hamulca.

    Idąc forumowym tropem sprawdzone zostało łożysko podpory półosi - okazało się sprawne. Później podejrzenie padło na przegub wewnętrzny prawej półosi. Zamówiłem używaną półoś (wraz z łożyskiem podpory półosi) i niestety dźwięk nie ustał, a sama półoś okazała się w nieciekawym stanie w związku z tym zamówiłem kolejną (z małym udokumentowanym przebiegiem). Półoś nie miała łożyska w związku z czym przełożone zostało ono z mojej pierwszej półosi - dźwięk nie zniknął. Kolejnym podejrzanym było koło pasowe - zostało wymienione, efekt- brak. Dźwięk pozostał.

    Auto ma wymienione łożyska skrzyni biegów.

    Czy może ktoś ma pomysł co może być problemem?
    Czy łożysko podpory mimo, iż wygląda na sprawne może w rzeczywistości pod obciążeniem być niesprawne?
    Mechanizm różnicowy?
    Układ hamulcowy - klocki, tarcze zaciski?
    Łożyska tylnych kół? (wymieniałem już jedno z przednich łożysk i dźwięk był zupełnie inny)

    Będę wdzięczny za sugestie, bo nie mam kompletnie pomysłu co to może być.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    ile łożysk w skrzyni zmieniono? w mechanizmie różnicowym też? koła zmieniałeś na inne?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    skrzynie robił nasz forumowy kolega - pampik. Wymienione zostało o ile mnie pamięć nie myli 6 łożysk.
    mechanizm różnicowy nie był ruszany - ale zapewne gdyby było z nim coś nie tak to przy wymianie łożysk pewnie zostałoby to zauważone.
    Opony przekładane przód-tył/ tył przód, a pózniej przednie zmienione na nowe - dźwięk pozostawał zawsze bez zmian.

    Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale zarówno górne jak i dolne wahacze są powymieniane - brak luzów.

    P.S. Dźwięk jest i przy 10 km/h jak i przy 60 km/h - niezależnie od tego czy to droga gruntowa czy kostka brukowa, czy asfalt.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    Potrzebuje wsparcia w zdiagnozowaniu problemu.
    Od jakiegoś czasu borykam z drażniącym dźwiękiem, który pojawia się podczas jazdy - dźwięk znany już na forum:
    https://www.youtube.com/watch?v=s3CwH16VDcY
    https://www.youtube.com/watch?v=R42SBQPGpTI
    https://www.youtube.com/watch?v=hYYbx-qtxII

    Dźwięk pojawia się podczas jazdy zarówno na luzie jak i na biegu. Słyszalny jest przy stałej prędkości jak i podczas zwalniania auta (bez hamulca). Lekko słyszalny kiedy auto jest zimne, coraz bardziej słyszalny po rozgrzaniu silnika/i lub elementów napędu. Nie wiem czy moje odczucie jest prawidłowe ale odnoszę wrażenie że dźwięk zanika po wciśnięciu hamulca.

    Idąc forumowym tropem sprawdzone zostało łożysko podpory półosi - okazało się sprawne. Później podejrzenie padło na przegub wewnętrzny prawej półosi. Zamówiłem używaną półoś (wraz z łożyskiem podpory półosi) i niestety dźwięk nie ustał, a sama półoś okazała się w nieciekawym stanie w związku z tym zamówiłem kolejną (z małym udokumentowanym przebiegiem). Półoś nie miała łożyska w związku z czym przełożone zostało ono z mojej pierwszej półosi - dźwięk nie zniknął. Kolejnym podejrzanym było koło pasowe - zostało wymienione, efekt- brak. Dźwięk pozostał.

    Auto ma wymienione łożyska skrzyni biegów.

    Czy może ktoś ma pomysł co może być problemem?
    Czy łożysko podpory mimo, iż wygląda na sprawne może w rzeczywistości pod obciążeniem być niesprawne?
    Mechanizm różnicowy?
    Układ hamulcowy - klocki, tarcze zaciski?
    Łożyska tylnych kół? (wymieniałem już jedno z przednich łożysk i dźwięk był zupełnie inny)

    Będę wdzięczny za sugestie, bo nie mam kompletnie pomysłu co to może być.
    Rozumiem że przyżydziłeś i pomimo prób wymiany półosi, ciągle zakładałeś stare łożysko? Wcale bym się nie zdziwił że teraz to się mści

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Olo licz się ze słowami - Żydki to może są w twoim towarzystwie.
    Łożysko było sprawdzone przez 3 mechaników zupełnie ze sobą nie powiązanych i każdy z nich stwierdził ze jest ono sprawne wiec nie widziałem sensu jego wymiany. Druga Półoś była już z łożyskiem wiec nie chce mi się wierzyć żebym miał aż takiego pecha i oba łożyska były zużyte.
    Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wymienić to łożysko aczkolwiek przez niekompetencje mechaników straciłem już prawie 2 tys zł na wymiany elementów których wymieniać nie było trzeba, wiec nie chce po raz kolejny multiplikować niepotrzebnych kosztów bo za te pieniążki mógłbym wymienić sprzęgło i koło dwumasowe- czysty rachunek ekonomiczny.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    Olo licz się ze słowami - Żydki to może są w twoim towarzystwie.
    Łożysko było sprawdzone przez 3 mechaników zupełnie ze sobą nie powiązanych i każdy z nich stwierdził ze jest ono sprawne wiec nie widziałem sensu jego wymiany. Druga Półoś była już z łożyskiem wiec nie chce mi się wierzyć żebym miał aż takiego pecha i oba łożyska były zużyte.
    Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wymienić to łożysko aczkolwiek przez niekompetencje mechaników straciłem już prawie 2 tys zł na wymiany elementów których wymieniać nie było trzeba, wiec nie chce po raz kolejny multiplikować niepotrzebnych kosztów bo za te pieniążki mógłbym wymienić sprzęgło i koło dwumasowe- czysty rachunek ekonomiczny.
    Ksenofobii są wśród nas? Abstrahuje już od określenia przyżydzić, wysoce pejoratywnego, ale rozumiem, że to najprostsze rozpoznawalne przez wszystkich prawych tego świata określenie na osobę która ostrożnie obchodzi się z pieniędzmi, tak?

    Drugi pan poczuł się wysoce oburzony sądząc że został właśnie nazwany kimś narodowości żydowskiej, zapachniało prawie że rękoczynem gdyby ten pierwszy tylko dalej szedł w podobne porównania. Nosz naprawdę, z błotem Cię wymieszał..ludzie

    Ja pieprze, co wy do tych Żydów macie, pewnie nic zasadniczo, tylko przez takie bezmyślne teksty utwierdzacie się w tym, że są ludzie lepsi i gorsi w zależności od nacji, lepszej i gorszej religii itd. Tylko taką logikę zajebiście łatwo podważyć.

    Życzę powodzenia w rozwiązani problemu z łubu du bu, wybaczcie ale sądziłem ze to forum zrzesza ludzi myślących i otwartych na innych. W końcu to włoskie auta[emoji57]



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    A ja sądziłem ze forum jest po to żeby pisać na temat i każda wypowiedż nie na temat powinna być usuwana bo nie wnosi nic do tematu oprócz śmiecenia i nabijania postów, tak jak choćby powyższy nic nie wnoszący wywód.

    A odnosząc sie do powyższej wypowiedzi - Nie mamy nic do żadnej narodowości, a wszelkie osobiste wycieczki i obraźliwe komentarze skierowane do kogokolwiek powinny być na każdym forum odpowiednio karane bo nikomu nie są potrzebne.

    Wiec wróćmy do tematu.
    Ostatnio edytowane przez dellx ; 07-11-2017 o 12:02

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    A ja sądziłem ze forum jest po to żeby pisać na temat i każda wypowiedż nie na temat powinna być usuwana bo nie wnosi nic do tematu oprócz śmiecenia i nabijania postów, tak jak choćby powyższy nic nie wnoszący wywód.

    A odnosząc sie do powyższej wypowiedzi - Nie mamy nic do żadnej narodowości, a wszelkie osobiste wycieczki i obraźliwe komentarze skierowane do kogokolwiek powinny być na każdym forum odpowiednio karane bo nikomu nie są potrzebne.

    Wiec wróćmy do tematu.
    Więc wracamy wymień łożysko

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Warte zaryzykowania.
    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można byłoby sprawdzić?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    Warte zaryzykowania.
    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można byłoby sprawdzić?
    Jak podniesiesz auto na lewarku można kołem zakręcić i sprawdzić stan piasty jeśli to nie to to zostają łożyska skrzyni

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. [159] Problem podczas jazdy - "uciekająca" kierownica
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 22:36
  2. Stukanie i szarpanie podczas "jazdy" 1.9JTD.
    Utworzone przez zenon6810 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 08:56
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:50
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory