Szanowni koledzy dziś po około 4 miesiącach czekania zebrałem swoje chęci i zabrałem się sam za naprawę mojej Alfy 159 sedan z 2007r. Problem dotyczył nie otwierania klapy bagażnika z kluczyka ale stopniowo zanikło zupełnie oświetlenie bagażnika, przeciwmgielne tylne, wsteczne oraz pozycja tylna prawa. Koszt naprawy.... 15zł!!! Czas 1,5 godziny bardzo spokojnym tempem. Za taką usterką w serwisie za wymianę tylnej wiązki z robocizną spokojnie między 600-800zł bym zostawił. Więc po kolei:
- odepnij klemę z akumulatora żeby nie zrobić zwarcia,
- przetnij ostrożnie i delikatnie gumową osłonę,
- ściągnij fabryczną izolację wiązki pod którą jest dziwny klej ale spokojnie da się to zrobić.
Po tych czynnościach moim oczom ukazał się widok całkowicie przerwanych przewodów oraz poprzecieranych. Na całą wiązkę tylko 2 były nieuszkodzone. Pozostawiam bez komentarza kto dopuścił żeby w takim miejscu w alfie 159 wstawić tak słabą wiązkę, która non stop pracuje przy otwieraniu klapy bagażnika... ponoć w nowszych Giuliettach ten sam problem się pojawia... Wracając do czynności usunąłem izolację i pozakładałem tzw. spinki (męska+żeńska) żeby nic nie lutować. potem każdy przewód dokładnie zaizolowałem. Pilnujcie tylko koloru przewodów żeby nie spiąć ze sobą różnych! Są chyba 2 czarne ale jeden jest dużo grubszy od drugiego. Dzięki tej czynności odzyskałem otwieranie z kluczyka (nadal nie działa z podsufitki) tylne przeciwmgielne, pozycję, cofania oraz oświetlenie bagażnika... Satysfakcja bezcenna.. Zdjęcia mówią same za siebie Nie wiem jak długo to wytrzyma ale dumny jestem że w ogóle się udało tyle "funkcji" odzyskać. ChciałeZałącznik 240656 Załącznik 240657 Załącznik 240658 Załącznik 240659 Załącznik 240660