RadioNav jest wyposażone w odbiornik TMC (Traffic Message Channel) - informacje nadawane w paśmie FM radia w "ramkch" RDS. Świetnie działa to za granicą, ale niestety w PL nadawane jest tylko TMC Premium - płatne, a RadioNav nie ma wgranego odpowiedniego klucza.. Kiedyś zapytałem o to w ASO, mówiąc, że chętnie dokupie taki klucz. Po tygodniu oddzwonił gość z Bielska mówiąc że nie przewidziano takiej opcji.
Praktycznie wszystkie nowe nawigacje mają zainstalowany wspomniany "polski" klucz i odczytują TMC Premium. Zastanawiam się czy dałoby się to jakoś "dokoptować" do RadioNav..

Czy ktoś się orientuje czy dostępne na rynku akcesoria typu "antena TMC" np. TomTom to tylko same anteny FM, czy również "dekodery"? Może istniałaby możliwość podłączenia takowego do RadioNav... Może ktoś to trenował?

Inne potencjalne rozwiązanie to rozkodowanie tego "Premium": Znalazłem ciekawy artykuł o "hackowaniu" informacji TMC, mówi on o tym że stosunkowo łatwo jest zdekodować sygnał TMC (choć nie wiem jak z Premium) przerobić go (w tym artykule tak dla draki - poczytajcie ) i wyemitować ponownie w eter aby wkręcić kierowców w zasięgu "naszego" nadajnika. Dla mnie ten materiał mówi: teoretycznie możliwe jest zbudowanie własnego dekodera który będzie dekodował polskie komunikaty TMC Premium i będzie je od razu nadawał (na innej częstotliwości) w standardzie zwykłego TMC. Jeśli by wpiąć takowe urządzenie pomiędzy kabel antenowy i RadioNav, to nasze skrzynki zyskałyby komunikaty drogowe na mapach w Polsce..
Może jest wśród nas ktoś kto miałby ochotę spróbować?

Oto link:
https://www.blackhat.com/presentatio...and_bianco.pdf