Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 218

Temat: alfa 159, 1.9 czy 2.4

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Przecież sam napisałeś:

    Każdy zakłada że na dzień dobry trzeba drugie tyle w naprawy włożyć co wartość auta

    No to się zastanawiam skąd takie stwierdzenie. Założyłem, że pewnie masz jakieś doświadczenia, bo na zdrowy rozum każdego znać nie możesz.
    Podejrzewam, że doszło do nieporozumienia, ale o nieporozumienie nietrudno przy tak użytej gramatyce. Wygląda to jak stwierdzenie, że koszty 2.4 nie są wcale wysokie bo i tak każdy zakłada, że na auto wyda drugie tyle co cena zakupu, a że cena zakupu podobna, to lepiej te same pieniądze włożyć w fajniejsze 2.4.
    No nie zrozumieliśmy się
    Chodziło mi o to , że co czytam jakieś wontki o zakupach auta , może nie każdy ale większości tu pisza,że trzeba bymieć jeszcze raz tyle na koszty reanimacji zakupu.
    Ja tak nie uważam. Bo takie założenia to są takie skrajne jak moje porównanie po co robić koszty paliwa ubezpieczenia napraw. Skoro rowerem nie ma.
    A z drugiej strony ktoś kupuje furę z wypasem, silnikiem że się ledwo mieści do samochodu A potem żal nacisnąć na pedał gazu aby płynnie ruszyć czy wjechać na autostradę.
    A licząc koszty eksploatacji 1.9 A 2.4 (Nie zakładając remontu silnika) to nie ma dużych różnic w skali roku

    A mam Jeszce 147 1.9 150km i porównując te ta silniki to ubezpieczenie dużo droższe nie jest w 2.4
    Może więcej pali 159 z 2.4. Ale ja mam 1.9 w 147 więc dużo mniejsza masa niż 159
    Ostatnio edytowane przez krzysiekhihi ; 15-04-2018 o 16:45

  2. #52
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Bo takie założenia to są takie skrajne jak moje porównanie po co robić koszty paliwa ubezpieczenia napraw.
    To jest założenie zabezpieczające (zresztą grubo przesadzone), o którym mówi chyba każdy doradzający w temacie zakupu auta, bez względu na markę. Jeśli masz budżet 30 000 zł, a za 29 000 zł kupisz samochód, to może okazać się, że pierwsza lepsza grubsza naprawa unieruchomi go na kilka tygodni/miesięcy. Ja uważam, że w przypadku zakupu 159 trzeba mieć co najmniej 5, a jeszcze lepiej 10 tyś luźnej gotówki na naprawę ewentualnych wpadek.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie

    Jestem mile zaskoczony duza aktywnoscia na tym forum! super sprawa
    odrazu napisalem ze zdecydowalem sie na 1.9, no ale mozna dalej dyskutowac ale bez spiny !

    podoba mi sie to: ze 1.9 120 mozna zchipowac i jest taki jak 150tka. 1.9 150 mozna zchipowac i idzie jak 2.4 . 2.4 chip i idzie jak 3.2 hehe


    zeby nie robic innego tematu, powiedzcie mi jak wyglada sprawa przy wymianie znaczka jak jest wyblakniety? kupujemy ten na alledrogo 74mm? i sa jakies problemy z demontazem/montazem? i jest cos warty taki za 15zl? czy tylko orginaly ? jak tak to gdzie mozna taki kupic.


    a co do kosztow, to ja tez jak kupuje auto np za 15tys to wole miec odlozone na auto 20. wiadomo ze na start rejestracja+ubezpieczenie to na bide 1000zl, bak = 300zl. olej i rozrzad tez do tysiaca noi kupujac auto zawsze trzeba sie spodziewac ze moze byc jakas ukryta usterka LUB poprostu pech cos sie zepsuje. tak wiec lepiej spodziewac sie zlego niz zakladac ze kupimy i nic nie beedzie sie dzialo ALE kazdy mysli innaczej

    powiedzcie mi, czy kupic teraz 159 z 06r za 16tys ? czy dozbierac i szukac tej poliftowej (sa OD 18tys) na skorze/ wyposazeniu mi nie zalezy, najbardziej stan i rocznik.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Chyba lepiej polift 2,0 z dużym potencjałem chipowym tylko od razu wymienić uszczelki pompy olejowej (smoka)
    No i skrzynia biegów pewniejsza

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mtd Zobacz post
    powiedzcie mi, czy kupic teraz 159 z 06r za 16tys ? czy dozbierac i szukac tej poliftowej (sa OD 18tys) na skorze/ wyposazeniu mi nie zalezy, najbardziej stan i rocznik.
    Wszystko zależy od indywidualnego przypadku ! Ja, zanim kupiłem swoją ( 2,4) obejrzałem pięć innych. I już prawie byłem zdecydowany na auto za 15 tys. ( na belgijskich blachach ) , ale jak zacząłem liczyć - zrezygnowałem, bo do zrobienia były : oczywiście rozrząd, hamulce i wydech ( stała 2 lata ), klimatyzacja ( nie wiadomo czy do nabicia, czy robota sprężarka, skraplacz ...), świece żarowe . A nie wiadomo co wyszłoby w trakcie. A w pamięci : do zapłacenia akcyza 2-3 tys.
    Skończyło się na tym, że kupiłem zarejestrowane w kraju auto, w którym działało wszystko , ale już za 23,5 tys...
    Z rzeczy , które mnie cieszą z wyposażenia - mam Bose i Q4 . Nawigacja to zbędny i niedziałający gadżet, zamiast skóry wolałbym zamsz , albo wręcz płótno.
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Chyba lepiej polift 2,0 z dużym potencjałem chipowym tylko od razu wymienić uszczelki pompy olejowej (smoka)
    No i skrzynia biegów pewniejsza
    Wybacz ale chyba polift z 2.0 to nie ten budżet. Pozdrawiam

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Wybacz. To chyba nie do mnie tylko do kolegi który przymierza się do zakupu

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Widzę,że w wątku dalej iskrzy kolega spytał, który wybrać: 1.9 czy 2.4?, a teraz każdy chce pokazać, że jego wersja silnikowa jest the best
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #59
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Chyba lepiej polift 2,0 z dużym potencjałem chipowym tylko od razu wymienić uszczelki pompy olejowej (smoka)
    No i skrzynia biegów pewniejsza
    No chyba niekoniecznie. Swojego czasu wspólnym mianownikiem użytkowników którzy mieli problemy z pękaniem tłoków był właśnie chip. Co do skrzyni, to tylko wersje z 2009 roku, w których były montowane F40. W późniejszych wersjach montowane było C635, które jest raczej pomyłką w aucie tej wielkości i o tych osiągach. Co więcej C635 nie naprawi się za tysiak z hakiem jak M32 (o ile w ogóle się naprawi, bo lokalni spece nie chcą się podjąć, a w ASO koszt astronomiczny).

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wymiana znaczka to żaden problem. Nowy jest przyklejany na taśmę dwustronną. Wydłubujemy stary, czyścimy i wklejamy nowy. Te za kilkanaście złotych różnią się kolorem Odcień niebieskiego jest inny.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory