Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: „Czkawka” JTD 1.9 150 km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V 150 KM
    Postów
    4

    Domyślnie „Czkawka” JTD 1.9 150 km

    Witam serdecznie,
    Szukałem tematu jednak nic podobnego nie znalazłem. Jak w temacie mowa o 159 1.9 jtd 16v 2006 roku. Podczas jazdy auto raz na jakiś czas miało tak jakby sekundowa przerwę w dostawie paliwa i czuć było delikatne szarpnięcie. Dojechałem do 30 km do Poznania, podczas trasy problem wystąpił może z 5 razy. Podczas trasy powrotnej czkawka nasiliła się po czym wywaliła check i auto zgasło. Odpalała za każdym razem, po kilkudziesięciu metrach gasła. Auto zawędrowało do mechanika na lawecie. Diagnostyka komputerowa nic nie wskazuje. Po wymianie (przy okazji) kompletu filtrów i oleju jedzi względnie normalnie, ale ma czkawkę co jakiś czas. Mechanik rozkłada ręce, a ja boje się jeździć autem i powtórki z laweta. Czy może być nieszczelny układ paliwowy? Czy to kwestia filtra paliwa? A może pompy zasilania (swoją droga gdzie w dziewiątce się ona znajduje)? Miał może ktoś podobny problem? Proszę powiedzieć ze pompa wysokiego ciśnienia ma inne objawy xd

    Z góry dziękuje za pomocne info

    Pozdrawiam

    Damian

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    po pierwsze spróbuj bardziej precyzyjnie określić jak często i w jakich warunkach ta czkawka występuje. tj. na zimnym/ciepłym silniku? na niskich/wysokich obrotach? może w okolicach jakieś wartości obrotów? przy intensywnym a może łagodnym przyspieszaniu? po drugie jak wywaliła check engine, to musiała w logach zostawić powód. przyczyn takiej czkawki możesz mieć wiele. zaczynając od trefnego paliwa, poprzez nieszczelny/uszkodzony układ pliwowy, EGR, DPF po turbinę. to tak na szybko co może powodować czkawkę silnika a i tak chyba nie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 05-10-2018 o 19:02

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Jakieś inne objawy np dym . Jakim interfejsem robiłeś diagnostykę

    Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Skoro wywaliła check, to musi być jakiś błąd zapisany w pamięci. Podłączyłeś mes i odczytałeś? Zawsze to jakiś trop.
    Czkawka o której piszesz, może mieć wiele przyczyn, również przerwany kabel w wiązce, który w zależności od ułożenia może chwilowo coś rozłączać. Spróbuj odczytać kod błędu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 JTDm kombi 2006r. progression
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja miałem takie czkawki, na początku bez check engine, ale później się pojawił i on. W MES był błąd, że zapisano problem z obwodem wtryskiwacza, który wystąpił ale już nie jest aktywny (nie pamiętam dokładnie komunikatu błędu).
    Rozebrałem wtyczkę, podgiąłem styki i mam spokój. Zniknęły też dziwne błędy ABS, hill holdera i esp pojawiające się sporadycznie przy odpalaniu. Może sprawdź słynny wtrysk nr 3.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] 1.4 MA 170 km Czkawka przy bucie w podłodze w trybie D
    Utworzone przez tadzikpl w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 19-10-2019, 19:16
  2. [Giulietta] Lekka czkawka przy odpuszczaniu gazu
    Utworzone przez Imć w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 16:58
  3. [159] 1,9 jtdm czkawka przy obrotach 2200
    Utworzone przez SBB w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 19:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory