Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Odcina turbo przy 180km/h

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie Odcina turbo przy 180km/h

    Witam. Mam problem ze swoją alfa. Od dłuższego czasu podczas jady po autostradzie , przy prędkości 180km/h odcina turbo. Prędkość spada , po wyłączeniu i włączeniu silnika odżywa. EGR mam zaslepiony. Czy celowac w zmienną geometrię czy turbo do regeneracji ? Pozdrawiam

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    najpierw podlaczyc sie pod komputer i zobaczyc jakie siedza bledy. soft modyfikowany (poza usunieciem egr)? mam nadzieje ze tablic bledow ktos nie przykasowywal i wyjdzie odpowiedz.

    wystarczy ci interfejs elm327 na bluetooth z usunietym rezystorem od pmfactory z allegro kupisz za 40zl do tego laptop z darmowym mesem lub na komorke z androidem alfa obd demo. kup sobie jeszvze adapter typ1 tzw zielony u niego za 20zl, bedziesz mial sprzet do wszystkich kompow w aucie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-04-2019 o 16:33

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Błąd który wyskakuje to 237, nie zdarzyło sie to pierwszy raz i wczesniej był sprawdzany. Zapomniałem dodać, że wyskakuje check, a po kilku dniach bez kasowania błędów potrafi sam zgasnac.

    Co do softu, nie mam pojęcia był zaslepiony a co meches dalej zrobił nie pytałem.

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Przeładowanie, do sprawdzenia w pierwszej kolejności czujnik ciśnienia doładowania czy nie zawyża ciśnienia, potem overbost czy się nie przycina. Najlepiej pojeździć z kompem i logować ciśnienie doładowania oczekiwane i wymagane i otwarcie zaworka overbost. 3 bieg 1500 obrotów i but aż do ok 3700. Wrzuć to w Excel i sprawdź czy wysterowanie zaworka ma przełożenie na spadek doładowania. Możesz też kupić duża szczykawka i wpiąć ja w wężyk podciśnienia który wychodzi z overboosta na gruszkę turbo. Patrz czy sztanga turbo chodzi płynnie i bez oporów, w jakim zakresie. Błąd wywali na wyższym biegu bo stosunkowo dłużej trwa przeładowanie niż na niższych. Choć i na niższym jąkać pod wzniesienie i mocno przyspieszając może wywalić.

    Logując ciśnienia od 2000-2500 obrotów możesz mieć lekkie przeładowanie 200-300bar. Overbost powinien to zbić ostro zmieniając wysterowanie. A przy wyższych obrotach tylko minimalnie korygując, a ciśnienie powinno trzymać w miarę równo.
    Ostatnio edytowane przez mariooo989 ; 12-04-2019 o 17:55

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Zapomniałem dodać, że wyskakuje check, a po kilku dniach bez kasowania błędów potrafi sam zgasnac.
    no bo wiele błędów, jeśli nie jest aktywnych znika z deski po jakimś czasie (ilość odpaleń czy kilometrów/minut przejechana) - normalka.

    reszta jak kolega wyżej napisał. ja bym jednak nic nie robił zanim nie wymieniłby czujnika MAP - możesz wymienić profilaktycznie bo kosztuje grosze- kompatybilny Bosch nowy <80zł. dopiero co pisałem, parę postów obok:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2161070
    potem diagnostyka, przynajmniej będzie mniej niewiadomych po wymianie MAP
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Przeczytałem temat, który wyslales i jest mowa o wysokim spalaniu przy padnietym czujniku. U mnie wskazywalo wczoraj 7,7 /100 przy jezdzie 140-160. Mało jeżdżę i nie wiem czy jest ono odpowiednie, w mieście pali 10-11.

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Przeczytałem temat, który wyslales i jest mowa o wysokim spalaniu przy padnietym czujniku. U mnie wskazywalo wczoraj 7,7 /100 przy jezdzie 140-160. Mało jeżdżę i nie wiem czy jest ono odpowiednie, w mieście pali 10-11.

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
    temat byl przypadkowy, nawet nie czytalem, tylko wywołali mnie odnośnie numeru taniego boscha wiec odpisalem tam to co chcieli dalem numer i link do sklepu.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Może przy 180 km/h przełącza się w tryb "zdrowego rozsądku"?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ontrax Zobacz post
    Może przy 180 km/h przełącza się w tryb "zdrowego rozsądku"?
    Jak nie masz nic pomocnego do powiedzenia w tym temacie to po co komentować ? Każdy jeździ jak chce, a jak Ty lubisz się bujać 120 lewym pasem to pozdrawiam.

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Odcina turbo w okolicach 4500 obr. 1.4 135KM
    Utworzone przez lordbekon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-10-2018, 16:35
  2. [156] 1.9 16V odcina przy 3500rpm
    Utworzone przez fusion822 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-06-2018, 09:09
  3. 1.9 JTD odcina turbo przy 3 tyś.
    Utworzone przez lokaczbmw w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 00:04
  4. [Giulia] Odgłosy z okolic rozrządu Giulia 2.2 Turbo Diesel 180KM
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 19:11
  5. Problem przy 180km/h
    Utworzone przez Arni146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory