Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Brak mocy, brak już pomyslow, forum przejrzane...

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dobre video. Bede wkrotce sprawdzal. Jaka role ma przepustnica w tym silniku i jak powinna dzialac, tzn jakie powinny byc jej wskazania na komputerze w trakcie pracy?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Borson
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 2.4 20v sw ti
    Postów
    20

    Domyślnie

    To klapa gasząca. Odcina dopływ powietrza do kolektora po odcięciu zapłonu.
    Ostatnio edytowane przez Borson ; 05-04-2022 o 22:23 Powód: pomyłka ze 156

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    A próbowałeś jechać z odłączoną przepływką. Piszesz o niezgodności w przeplywie powietrza. Ja miałem identyczne objawy kiedy padła mi przepływka. I dopiero TRZECIA okazała się sprawna. Dwie były fabrycznie wadliwe. No i kluczowa sprawa. Jak już ktoś tu napisał. Jedź do tunera, zbada mapę, powietrze zasysane itp.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    A próbowałeś jechać z odłączoną przepływką. Piszesz o niezgodności w przeplywie powietrza. Ja miałem identyczne objawy kiedy padła mi przepływka. I dopiero TRZECIA okazała się sprawna. Dwie były fabrycznie wadliwe. No i kluczowa sprawa. Jak już ktoś tu napisał. Jedź do tunera, zbada mapę, powietrze zasysane itp.
    Probowalem jechac z odlaczona przeplywka. Efekt ten sam, brak doladowania, cisnienie na kolektorze dolotowym okolo 1010 i nie wzrasta, powietrze zassysane rowniez pozostaje na poziomie okolo 520. Wczoraj w koncu dostalem namiary na dobrego mechanika. wstepnie zrobil smoke test na szczelnosc ukladu dolotowego, nigdzie nie bylo zadnych najmniejszych nieszczelnosci, aczkolwiek nie wiadomo czy intercooler nie ma jakiegos zablokowania. W MESie throttle valve opening position na poziomie okolo 4.99% i sie nie zmienia. Za okolo 10 dni mam wlasciwa wizyte u tego mechanika. Wkrotce na dniach odwiedze tunera, ktory od poczatku wgra oryginalna mape i dopiero na nowa ja zmodyfikuje.
    Kolejna rzeczy mnie zastanawia. Mialem zablokowany katalizator zaraz za turbo, wymontowalem go na ogledziny, faktycznie zostal przewiercony przez poprzedniego mechanika.Wkrotce bede wymienial na nowy , bo raczej nie ma sensu kupowanie uzywanego , a ja glownie robie krotkie odcinki i maly przebieg roczny. Sprawdzilem od dolu puszke rury wydechowej, gdzie powinien siedziec filtr dpf i tutaj nie wiem, tzn. od dolu brak sladow jakichkolwiek spawow sugerujacych usuniecie tegoz filtra, widac jedynie slady wymontowywania tejze puszki na laczeniach.przy uderzaniu mlotkiem slychac telepanie czegos w srodku. Wiec pomimo sugestii mechanika, ze wyglada na usuniety dpf, mam watpliwosci. Po podlaczeniu do kompa poziom wypalenia filtra jest bliski zeru, brak mozliwosci wymuszenia, czyli programowo dpf wylaczony, ale czy we wlasciwy sposob i na pewno fizycznie usuniety, nie wiem. Bede dawal do wymontowania i otwierania puszke od gory na weryfikacje usuniecia dpf. Samochod dymi na czarno.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Klapa gasząca na zgaszonym i uruchomionym silniku pokazuje ta wartość 4.99%? Sprawdzałeś na zdjętej rurze od intercoolera jak ona się zachowuje?

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Klapa gasząca na zgaszonym i uruchomionym silniku pokazuje ta wartość 4.99%? Sprawdzałeś na zdjętej rurze od intercoolera jak ona się zachowuje?

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Chodzi ci o zdjecie rury na wyjsciu inercoolera do klapy gaszacej?

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Tak, jak ona pracuje przy rozruchu i gaszeniu i czy się cała otwiera

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ok , dziekuje za wszelkie sugestie, koniec koszmaru.
    Ostateczny update: po 6 miesiacach posiadania samochodu, w koncu jezdzi.
    Moje ostatnie przypuszczenia okazaly sie sluszne. Dalem do innego garazu, polecanego przez mojego mechanika, ktory wymienial turbine i zasugerowalem wyjecie czesci wydechu gdzie siedzi DPF i katalizator celem zweryfikowania. Okazalo sie , ze poprzedni mechanicy-idioci wyprogramowali dpf i egr , natomiast wymontowali czesc wydechu i probowali sie przewiercic przez dpf, a przewiercili sie czesciowo przez katalizator i tak przez ostatnie miesiace , a moze lata dpf sie nie wypalal, a samochod tracil oddech. Stad moje ciagle problemy.DPF uszkodzony zostal teraz wyjety, jak rowniez uszkodzony katalizator.
    Teraz samochod zapieprza pieknie i silnik inaczej brzmi, czuc ze oddycha.
    Moze w koncu go pokocham, jak tylko jeszcze wymienie skrzeczace przednie gorne wahacze, linke hamulca recznego, podgrzewanie lusterek, blokujacy sie tloczek przedniego zaciska hamulcowego, zbiorniczek plynu do wspomagania i co tam jeszcze zostalo z litanii mozliwych problemow.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  2. 156 1.6 TS 2000 rok nie odpala :( brak pomyslow
    Utworzone przez FotoNotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 12:22
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory