Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: 1.9JTDm nie odpala brak mi już pomysłów :(

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie 1.9JTDm nie odpala brak mi już pomysłów :(

    Koledzy odrazu powiem że przejrzałem całe forum i takiego przypadku jak mój jeszcze nie znalazłem.. zacznę od początku moja 9ka podczas jazdy zaczęła poprostu gasnąć aż pewnego razu nie odpaliła więc pojechała do mechanika i wstępna diagnoza „brak ciśnienia na listwie CR pompa wysokiego ciśnienia do wymiany” mechanik oczywiście to zrobił i co auto nadal nie odpala następna diagnoza czujnik ciśnienia na listwie brak odpalania
    Następnie pompa w zbiorniku brak poprawy
    Następnie wiązka silnika i ecu bo rzekomo nie łączył mu się z testerem
    Więc po tej diagnozie zabrałem auto wiązkę zmienił mi elektryk ecu tak samo oczywiście wszystko przekopiowane oczywiście żadnej poprawy
    Zniechęcony już tym wszystkim zabrałem auto i zacząłem sam diagnozować pierwsze co to wymieniłem filtr paliwa i o dziwo auto odpaliło pochodziło chwilę i zgasło
    Obajw teraz jest taki że podczas kręcenia rozrusznikiem pokazuje ciśnienie między 160-100bar jeśli psiknę plakiem odpala normalnie ciśnienie się pokrywa zadane z uzyskanym ale pochodzi 30 min i gaśnie i już nie chce odpalić dziwi mnie też że obroty czujnika położenia wałka pokazuje ciągle 25obrotow nawet tylko przy włączonym zapłonie jak kręcę to rośnie co 28 29 a jak odpalę z plaka pokazuje 45 więc chyba mój tester jest coś nie tak diagnozuje chińskim delphim oczywiście czujnik wałka wymieniłem ale nic się nie zmieniło rozrząd ustawiony na znaki ogólnie w auto włożone już 6tys zł a nadal nie odpala ma ktoś może jakiś pomysł? Dodam że nie ruszałem jeszcze wtryskiwaczy ale nie wiem czy jest sens je ruszać po odpaleniu z plaka chodzi ładnie przez te 30 min nic nie rzuca silnikiem ale w pewnym momencie zaczyna chodzić na 3 cylindry i poprostu gaśnie przepraszam że tak chaotycznie ale naprawdę brak mi już sił kończąc
    Wymienione
    Pompa cr z zaworem
    Czujnik ciśnienia z listwą CR
    Czujnik położenia wałka
    Filtr paliwa
    Pompa w zbiorniku
    Ecu
    Wiązka
    Akumulator
    Rozrząd ustawiony na blokady
    Będę wdzięczny za wszelkie porady

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Ciężko coś Ci poradzić bez rzetelnego odczytu kilku parametrów przy próbie rozruchu i po odpaleniu z plaka, kiedy zaczyna gasnąć. Oba czujniki wymieniłeś - położenia walka rozrządu i wału korbowego?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Przy takim poniesionym nakładzie sił i środków, pozostaje Ci chyba jedynie znaleźć porządnego mechanika, bo ten dotychczasowy to nie mechanik tylko wymieniacz - mnie przychodzi jeszcze do głowy możliwy problem z zapowietrzaniem układu paliwowego - czy próbowałeś odpowietrzać układ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ten układ sam z siebie się tak naprawdę odpowietrza bo jest pompka w zbiorniku w jeśli chodzi o czujnik położenia wału to nie był jeszcze wymieniany ale obrotomierz przy kręceniu się podnosi i podczas odczytów niby widzi jaka jest prędkość obrotowa silnika

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    No ale właśnie chodzi o to, czy na pewno się odpowietrza i czy nie łapie jakiegoś lewego powietrza?

    Skoro po wymianie filtra, przez chwilę było ok, to to może być trop w tym kierunku.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Wiesz coś wziąłem bezpośrednio od pompy w zbiorniku do pompy CR poprowadziłem przewody paliwowe nie widać nic powietrza normalnie paliwo płynie bez powietrza nie podważam twoich argumentów tylko nie napisałem że to też już sprawdzałem :/

    - - - Updated - - -

    Gdy już zaczyna gasnąć tylko i wyłącznie spada ciśnienie paliwa i tyle żadnych innych niepokojących parametrów nie ma :/

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie chciałbym dorzucać kolejnej zgadywanki, ale objawy, które opisujesz (silnik gaśnie podczas pracy po rozgrzaniu) może również dawać czujnik położenia wału korbowego. Przy czym czasem jest błąd pod kompem, a czasem nie. Po ostygnięciu silnik można znów odpalić, choć czytałem o jednym przypadku, gdzie działo się odwrotnie, silnik na zimno nie chciał ruszyć, a potem już działał - choć to nie w Alfie.
    Tak przy okazji, czego używasz do diagnostyki komputerowej?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Chiński delphi ds150 też to słyszałem ale u mnie błędów żadnych nie ma i tak jak mówię ciągle pokazuje właściwe odczyty obrotów silnika nie chce już za bardzo wymieniać nic na ślepo ale chyba to się nigdy nie skończy bo diagnozy nie ma żadnej…

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Czy masz na listwie CR zawór regulacji paliwa. U mnie w 2,4 on padł i były problemy. On potrafi się zatrzeć mechanicznie i nie pokazuje błędów. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	127.6 KB
ID:	288349, lub co jest bardziej przwdopodobne zawór na pompie wysokiego ciśnienia. on steruje dawką paliwa. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór pompa cr.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	36.8 KB
ID:	288350,

    lub jeszcze z innej bajki.....Przepustnica (klapa gasząca) ona na wolnych obrotach się przymyka i cały cza pracuje. Przy małych obrotach się przymyka, przy dużych otwiera. Może Ci padła. Ja mam programowo zablokowaną w pozycji otwartej. Jak spec od map to robił to niechcący ustawił wartość na maxa a jest odwrotnie im mniejsza wartość to otwarta a im wyższa to zamknięta. I samochód nawet nie zaskoczył nie "jęknął" tak jakby nie było paliwa/ Może przepustnicę masz walniętą? Jak jesteś z Warszawy lub okolic to pisz na priv. mogę ci pożyczyć swoją starą przepustnicę (sprawną) żebys zobaczył czy działa, także zawory z listwy Bosch 0 281 002 507 (lekko zatary ale normalnie odpala i jeżdzi - tylko szarpie przy przyspieszaniu) i z pompy wysokiego ciśnienia Bosch 1 465 ZS0 005 (raczej sprawny, napewno zapala i jeździ) Oczywiście to z 2,4 musisz sprawdzić czy u ciebie pasują. Ale raczej na 99,9%tak.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Dzięki kolego ale tak jak pisałem wyżej czujnik na listwie wymieniony nawet dwukrotnie zawór na pompie też wymieniony razem z pompą u mnie ewidentnie jest problem z ciśnieniem paliwa coś blokuje sterowanie i upuszcza ciśnienie aktualnie wstawiłem do gościa który zajmuje się układem wtryskowym ale coś czuję że on też tego nie ogarnie przepustnica działa była sprawdzana

    - - - Updated - - -

    A no i ja na listwie nie mam już tego zaworu mam listwę tylko z czujnikiem

Podobne wątki

  1. [159] Brak pomysłów co jest nie tak z moją 2.4 jtdm
    Utworzone przez manik8621 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 17:54
  2. Alfa 166 3.0 Swieci CODE - brak pomysłów
    Utworzone przez Chyzioslaff w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 18:56
  3. Brak świateł cofania = brak pomysłów
    Utworzone przez roomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 11:38
  4. 147 SS uład selespeed, brak sił i pomysłów..
    Utworzone przez gixxer w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 20:46
  5. 147 SS uład selespeed, brak sił i pomysłów..
    Utworzone przez gixxer w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory