Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pomocy! Elektryka zwariowała! Hill Holder/Engine/VDC/ARS +

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 TBi
    Postów
    55

    Domyślnie Pomocy! Elektryka zwariowała! Hill Holder/Engine/VDC/ARS +

    Witam serdecznie. W PN miałem długą podróż swoją AF 159 1750TI z Anglii(anglik) do Polski. Po 3 godzinach jazdy, zupełnie od tak, zapaliły mi się kontrolki od silnika i od VDC/ARS.
    Zatrzymnałem się na chwilę, odczekałem 20 minut i wszystko zgasło. Po 14+ godzinach jazdy znowu się pojawiły i tak trwają do teraz. Dojechałem do celu ale było pełno nerwów i odebrało radość z jazdy.
    Po włączeniu silnika, mam komunikat o Hill Holder, Engine, VDC/ARS. W dodatku auto przestało nagrzewać jak należy i wentylator od chłodnicy działa na maksymalnych obrotach bez przerwy(jechałem na włączonym wentylatorze przez ostatnie godziny jazdy). Szukałem w tematach i parę osób miało coś takiego, jednak nie znalazłem żadnego konkretnego rozwiązania...
    Dodatkowo po zamknięciu auta na noc dosłownie sam z siebie spuścił wszystkie szyby w dół.

    Bateria jest nowa, Bosch. Dzwoniłem do mechanika i brzmiał na dość przejętego a tym samym ja dostałem dodatkowego nerwa :/ Kocham ten samochód i będę go ratować na wszystkie sposoby. Ktoś ma może jakieś rady?

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności podlacz go pod komputer zobacz co tam jest. Co do opuszczajia samoistnego szyb u mnie problemem był zamek w drzwiach kierowcy. Ale u cienie ciężko stwierdzić najpierw zobacz jakie są błędy I z czego. Np. Komunikat z ASR może być nawet z czujnika ABS także po podłączeniu będziesz miał więcej informacji.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Dziękuję za odpowiedź. Jutro mechanik podłączy auto i zobaczymy co to jest.
    Generalnie kilka osób z podobnym problemem, mówiło że może któraś z wtyczek wtrysku może nie łączyć. Kiedy ściągnąłem osłonę silnika to było pełno oleju i jedna kostka solidnie pomoczona. Więc oby to się okazało tylko to. Uszczelki koniecznie do wymiany i tak czy tak.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    159 Ti->`09->1,9jtdm->190/430
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wygląda na problemy z Aku, ale skoro mówisz że jest nowy to proponuję sprawdzić napięcie ładowania oraz masy. Szczególnie tą co idzie od aku do podłużnicy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za sugestię. Będę na bieżąco informować co i jak. Może komuś się to przyda.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Prosta rzecz na początek, odłącz akumulator, przeczyść klemy. Sprawdź połączenie masy od akumulatora do karoserii.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał ffar Zobacz post
    W dodatku auto przestało nagrzewać jak należy
    Tzn, że jest zimne powietrze z nawiewów, czy wskaźnik temperatury silnika pokazuje zero?

    Cytat Napisał ffar Zobacz post
    i wentylator od chłodnicy działa na maksymalnych obrotach bez przerwy
    Jeśli tak jest tez na zimnym silniku, to padł (albo sie wypiął) czujnik temperatury płynu chłodzącego

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Afla romeo 159 SW 1.9 150KM QTronic
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam ten sam problem zawsze na jesieni/zimie. W moim przypadku to wilgoć w samochodzie. Zawsze jak mi zaparują reflektory z tyłu to pokazują się różne kontrolki. Obstawiam, że wiązka która idzie do tylniej klapy i czujników parkowania ma gdzieś przebicia i CAN bus system wariuje

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    u mnie było podobnie , nawet blokowało mi wyjecie kluczyka , winne okazały sie swiatła stopu

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    Dziś oddałem auto do mechanika. Będzie ratować auto.
    Jak zobaczył silnik to powiedział że to nie ma prawa działać. Wszystkie świece zalane olejem. Silnik to generalnego przeczyszczenia i nowe uszczelki konieczne.
    I pomyśleć że chciałem oczipować silnik...

    Co do elektryki to będę wiedział co i jak za kilka dni. Generalnie nie wrócę autem do Anglii w takim stanie bo grozi zagraniem silnika.

    [MENTION=90205]FrankAlfa[/MENTION] możliwe że to wilgoć albo gdzieś się woda dostała. Auto miało myjnie w dzień wyjazdu a w UK wilgoć to codzienność. Będzie trzeba uszczelnić wszystko jak już się znajdzie przyczynę.
    Wariuje ci wentylator od chłodnicy?

    Po tej całej imprezie jeszcze dojdzie do tego kosmetyka. Lakier odświeżyć, podwozie zabezpieczyć, plus tuleje wszystkie. Wykosztuje się ale dla tego auta warto.
    Ostatnio edytowane przez ffar ; 09-11-2023 o 17:02

Podobne wątki

  1. [159] VDC/ARS/HILL HOLDER/wskaźnik paliwa/check engine błąd
    Utworzone przez LegenGod w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-02-2023, 00:35
  2. [MiTo] Mito t-Jet 120km. Błąd check engine,VDC,hill holder,steering corrector.
    Utworzone przez lukasz31 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-08-2019, 08:50
  3. [159] Check engine Hill holder vdc abs not avilable
    Utworzone przez rafallw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 08:49
  4. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory