Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Dystanse do felg 19' z wersji Ti

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km sedan 2006 rok
    Postów
    1

    Domyślnie Dystanse do felg 19' z wersji Ti

    Witam

    Posiadam 159'tkę w Sedanie z 2006 roku, zakupiłem ostatnio oryginalne felgi 19 calowe, 10 ramienne z wersji Ti.
    Po przymierzeniu już niestety nie spodobał mi się wygląd ze względu na schowanie się felg w nadkolach ( zdjęcia załączone )
    Zdecydowałem się na zakup dystansów do felg, teraz nasuwa się pytanie, ilu milimetrowe poszerzenie zastosować z przodu jak i z tyłu żeby było to najbardziej rozsądne, wyglądało dobrze, i nie robiło krzywdy innym podzespołom, (dodam że planuje również w najbliższym czasie zmianę zacisków na duże brembo). Potrzebuje również rady jakie dystanse zastosować (przelotowe czy przykręcane do piasty) , żeby nie narazić się na jakieś odkręcenie koła czy coś podobnego. Oraz z jakiej firmy dystansów używacie, i możecie śmiało polecić. Nie chciałbym płacić ogromnych pieniędzy za dystanse dlatego liczy się najlepszy stosunek jakości do ceny. Oczywiście liczę na odpowiedzi osób, które miały z tym jakieś doświadczenia i mogą mi pomoc coś znaleźć.

    Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111 (2).jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	28.5 KB
ID:	289197   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111 (1).jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	24.1 KB
ID:	289198  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    W kwestii dystansu wiele zależy od ET felgii, ale jak masz założone to sobie możesz łatwo zmierzyć ile masz jeszcze miejsca do rozsunięcia koła do płaszczyzny nadkola. Według prawa w Polsce koło nie może wystawać poza ta płaszczyznę.
    Przy rozsuwaniu kół na zewnątrz raczej nie ma niebezpieczeństwa, że będzie konflikt z hamulcami, czy elementami zawieszenia, ale musisz patrzeć bardziej na to czy na podskokach, auto nie będzie przycierało kołami i nadkola.

    Ja mam Brerę i założone dystanse 20 mm, na felgach z ET 42, 18 cali, profil opony 45. Na moje oko to jest takie rozsądne maksimum co u mnie może wejść. Płaszczyzna koła na równo z nadkolem.

    Szpilki (chyba o długości 80 mm, M14) mam wkręcane od zewnątrz w piastę i nie miałem nigdy problemów z odkręcaniem.
    Co do marki to akurat, Ci nie pomogę, bo nie wiem.

    Dodam tylko, że jak miałem założone z tyłu czerwone sprężyny Eibach to na mocnych górkach przycierało o nadkole. Teraz mam tam Sachs, które są kilka cm wyższe i problemu nie ma. Z przodu mam nadal Eibach i nic nie przyciera.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    No i jak wystaje koło, to jeszcze trzebaby okleić progi, część błotników, bo piach z wodą wydrze lakier. Normalnie drze, a jak wystaje, to tym bardziej.
    Są gotowe zestawy folii do 159 na portalach aukcyjnych do zabezpieczenia tego

Podobne wątki

  1. Dystanse do felg oryginalnych 7,5x17 ET41
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-07-2017, 22:45
  2. Jakie dystanse do felg (ET 30)
    Utworzone przez mat147 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 21:38
  3. Dystanse do felg Kraków
    Utworzone przez Mdx w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 12:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory