Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?

  1. #1
    Kazik
    Gość

    Domyślnie 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?

    Witam. W niedawno kupionym samochodzie doszo do powaznej awarii silnika. Skrzywiona jest panewka, wal korbowy nie trzyma osi, czujnik polozenia walu uszkodzony. Mechanik twierdzi ze silnik jest zbyt zaawansowany i on sie remontu nie podejmie, koszt nowego silnika to ponad 20 tys. PLN a znalezienie uzywanego graniczy z cudem. Czy ktos z doswiadczonych uzytkownikow, moglby zasugerowac rozwiazanie, polecic mechanika ktory podjal by sie remontu, lub tez ma moze namiary, gdzie mozna taki silnik zakupic ? Zal patrzec jak takie auto stoi w bezruchu

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To znajdź innego mechanika - np. tutaj:
    www.pablogarage.pl
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    To znajdź innego mechanika - np. tutaj:
    www.pablogarage.pl
    Dokładnie.
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Mechanika to znajdziesz, niech sprawdzi i powie za ile tego jts-a wyremontuje. Po tym co piszesz szybciej silnik z anglika bym kupił i adoptował. Wał korbowy, panewki itd..dużo tego itd..po drodze wyskoczy, silnik jts jest bardziej kolizyjny niż ts także dobrze sprawdź co cię czeka i za ile. Koledzy napiszą że lepiej remontować i wiedzieć co się ma, zgodzę się co do ts. Jts to inny świat, części słabo dostępne przez to drogie, fachowcy od alf także jts nie lubią i za to cenią swoją pracę. Wybór należy do Ciebie.

  5. #5
    PiotrDymek
    Gość

    Domyślnie

    666-812-367
    Zadzwoń do chłopa on mi robił remont całego ts-a zna sie kapitalnie na robocie, wprawdzie robi długo (trzeba liczyć jakieś 2 tygodnie może nawet i 3) ale za to bardzo starannie.

    Tylko że to krk
    Ja sie z nim znam to jak coś to załatwił bym części po bardzo dobrym rabacie, i składał by dzięki temu na renomowanych częściach a nie byle zamiennikach

    Co do ceny to ja mu mówiłem cene ile mi powiedzieli w warsztacie a on od tego obcinał 30% taniej
    Ostatnio edytowane przez PiotrDymek ; 09-09-2009 o 09:36

  6. #6
    Kazik
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie! Zdecydowałem się odświeżyć temat, ponieważ informacje mogę się przydać innym użytkownikom z Krakowa. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim, którzy zabrali tutaj głos za cenne rady. Po konsultacjach z mechanikiem, zdecydowałem się jednak na remont. Kluczowy był argument, że i tak 90% używanych, zakupionych Jts-ów nadaje się do remontu. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt iż, silnik miał stosunkowo mały (105 tys) przebieg, a mechanik stwierdził iż remont
    nie stanowi dla niego większego problemu, rozwiązanie wydawało się oczywiste. Całość remontu (tłoki zostały stare-wymieniono tylko pierścienie), wraz z wymianą rozrządu zamknęła się w kwocie 6000 PLN. Obecnie silnik zrobił już 3000 km i wszystko
    wydaje się w najlepszym porządku. Pierwsze dwa tysiące jeździłem bardzo ostrożnie,
    teraz przy dobrze rozgrzanym silniku, pozwalam sobie na więcej Po 2500 km uzupełniłem 0,3 litra oleju, co przy wcześniejszym braniu (Paliła 1 litr/1000) wydaje się rezultatem bardzo dobrym. Generalnie z dnia na dzień jeździ się coraz lepiej i patrząc z perspektywy czasu, myślę że wybór auta był jak najbardziej słuszny i myślę że nawet wiedząc o awarii, kupiłbym ją raz jeszcze Co do warsztatu, to była to Saska 4 - myślę że naprawdę warto polecić goście znają się na rzeczy, robią powoli ale dokładnie.

Podobne wątki

  1. [156 prbolem] wymiana silnika, czy remont ?
    Utworzone przez dantexco w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 22:51
  2. remont generalny czy wymiana silnika
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 20:04
  3. wymiana silnika czy remont
    Utworzone przez rafal156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 14:04
  4. [156] Wymiana silnika czy remont?
    Utworzone przez dominik.m w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 11:48
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory