Strona 13 z 98 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #121
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jest tam zawór rozprężny, widziałem gdzieś hipotezę, że to on ma coś wspólnego ze szlifierką.

  2. #122
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150KM rocznik 2008
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem z wiertarka przy włączonej klimatyzacji . Zaczęło sie dwa tygodnie temu bez żadnej przyczyny.

    Zauwazone anomalie:
    - "wiertarka" odzywa sie w zakresie 1,5k-3k obrotów. Być może ta granica 3k może być mylna przez hałas generowany przez silnik, ale wsluchiwalem sie pare razy i taka jest moja diagnoza - na ucho. Co ciekawe stojąc na światłach przez dłuższa chwile wiertarka cichnie. Efekt trochę taki jakby ta wiertarka zwalniala przez 2-3s, a pózniej cisza.
    - spece z Carsewisu którzy badali temat przepompowali cały czynnik i nawet przez pierwszy dzień po odebraniu z ASO wiertarki nie było. Niestety powróciła.
    - dźwięk dochodzi tak jakby z okolic szyby pod maska. Tak mniej wiecej w połowie szerokości auta. Tak więc wydaje mi sie ze trop z zaworem rozpreznym moze być dobry. O ile ten zawor jest w tych okolicach montowany. Może ktoś to potwierdzić?

    PS. Jutro jadę do moich zaufanych mechaników. Dam znać co wymyśla.

  3. #123
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    mam to samo i gdzieś na forum czytałem, że trzeba zatkać dolot powietrza do wentylatora nawiewu żeby nie brzęczał podczas jazdy, niestety nie mogę się dokopać do tego tematu
    Brak czynnika powinien się objawiać bardziej szumem niż brzęczeniem. Ale nie wiem jak jest w 159 bo nie doświadczyłem

  4. #124
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    mam to samo i gdzieś na forum czytałem, że trzeba zatkać dolot powietrza do wentylatora nawiewu żeby nie brzęczał podczas jazdy, niestety nie mogę się dokopać do tego tematu
    Brak czynnika powinien się objawiać bardziej szumem niż brzęczeniem. Ale nie wiem jak jest w 159 bo nie doświadczyłem
    Ten dźwięk jest też na postoju, więc raczej to nie to.

    Ja studiując temat natrafiłem na takie możliwości:

    - dziurawa chłodnica klimatyzacji, lub jakaś inna nieszczelność
    - ślizgające się sprzęgło sprężarki (coś tam było wspominane też o ślizganiu się paska)
    - coś z zaworem rozprężnym
    - mało czynnika w układzie
    Ostatnio edytowane przez Randall ; 13-06-2013 o 21:40

  5. #125
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz159 Zobacz post
    Witam mialem ten sam problem co panowie. Czynnika mialem 134g dobilem do 552g i zrobila sie czisza. Zanim dobilem to po odpaleniu klimy myslalem ze silnik sie zaciera Ale powiem wam ze jesli chodzi o chlodzenie to szalu nie ma. Brat dobil klime w peugocie i u niego daje duzo lepiej.
    mialem podobny problem ze slabym chlodzeniem,wymienilem filtr kabinowy i lodowka zaczela dzialac,(bylo to w 156)

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Witam

    Walczę ze szlifierką już od jakichś dwóch lat bezskutecznie (poprzez coroczne nabijanie), niestety ostatnio zaczynają mnie niepokoić dodatkowe problemy z klimą.

    Od jakiegoś czasu klima ma tendencję do przywieszania się, tzn. nawet w trybie full auto nie włącza się sprężarka. Przy dobrych wiatrach sprężarka zatrybi po którymś kilometrze (co objawia się notabene szlifierką ;-) ), w innym przypadku trzeba niestety posunąć się do zresetowania ustrojstwa poprzez usunięcie bezpiecznika klimy względnie zrzucenie klemów aku.

    Ostatnio dodatkowo pojawił się jeszcze inny (dziwny) problem, podczas trasy Wroc-Lodz, gdzieś w połowie drogi zgasł przedni LCD sterowania klimy, przy czym klima cały czas działała. Można było regulować temp i klima chłodziła (co zresztą temp pokazywał tylni LCD jako że mam klime 3-strefową). Niestety i w tym przypadku restart auta na niewiele się zdał i konieczne było zrzucenie klem aku i twardy restart sterownika.

    Czy ktoś może wie gdzie znajduje się centralka sterowania klimą? Czy jest zintegrowana z panelem przednim? czy może zakopana gdzieś osobno w aucie? Czy komuś zdarzyły się podobne przypadki?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  7. #127
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    pod deską bedzie parownik klimatyzacji. Dokładnie to jest to co możesz namacać jak wyciągniesz filtr kabinowy.

  8. #128
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    U mnie jest tak, ze slysze metaliczny szum i wycie gdy jezdze. Wylaczam klime i jest cisza.
    Na biegu jalowym jak dodam gazu troche to czasem dzwiek ustaje, ale jak obroty wroca na jalowe to znow szumi.

    Ostatniego lata mialem klime robiona, bo kupilem auto z zepsuta... jakis czujnik przy filtrze powietrza jest troche zapackany farba... co to za czujnik jest i ile kosztuje?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #129
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Nie chodzi Ci przypadkiem o przepływomierz AirAjti? Plastikowy element z wtyczką u góry o przekroju koła?

  10. #130
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Eeeee nie
    To o czym mowie jest po sciagnieciu oslony pod silnikiem i znajduje sie na dole samochodu blisko puszki z filtrem.
    I to jest cos niewielkiego.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory