Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #2111
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matek
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Żywiec SZY
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9 JTDm 120KM 2009r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Ja autko juz po gwarancji dawno poprzedni właściciel latał na castrolu. Ja leje Selenie WR i jest spoko. Taką raczej będe lał. Castrol wg mnie to do beemek i vw. Motul dla mnie nie jest na nasz klimat. Myślę co prawda że gdyby Fiat miał podpisana umowę na castola kazał by lać castola. Ale ja do każdej swojej lałem Selenie. Raz dałem catrola edga do mojej 147 bo miałem w hiper super cenie.
    Potrzebujesz coś pospawać ? Nie masz kątówki i chcesz coś uciąć ? może napompować koło ? wypolerować auto ? zdiagnozować Multi Ecu Scanem ? jesteś z okolic Żywca ? Zapraszam 516-932-806



    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115KM 2003r BYŁA
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136KM 1999r BYŁA
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2004r BYŁA
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 KM 2009r JEST



  2. #2112
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Przecież masz tam napisane który to syntetyk, a który HC. Bierz pierwszy bo ma najlepszy stosunek jakości do ceny z w.w. (to samo co ostatni tylko w innej bańce)
    Chyba pierwszy i drugi to to samo ?

  3. #2113
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak nie wystarczył Ci mój post to możesz wykazać odrobinę inicjatywy i porównasz sobie tabelki z parametrami, które są pod linkami przez Ciebie wklejonymi i będziesz miał jak na dłoni, które oleje są takie same.

    Cytat Napisał matek Zobacz post
    Ja autko juz po gwarancji dawno poprzedni właściciel latał na castrolu. Ja leje Selenie WR i jest spoko. Taką raczej będe lał. Castrol wg mnie to do beemek i vw. Motul dla mnie nie jest na nasz klimat. Myślę co prawda że gdyby Fiat miał podpisana umowę na castola kazał by lać castola. Ale ja do każdej swojej lałem Selenie. Raz dałem catrola edga do mojej 147 bo miałem w hiper super cenie.
    To marka oleju znaczenie co do klimatu? Ciekawa teoria zawsze myślałem, że klasa lepkości... Selenia to mocno średni olej HC, którego cena jest nieinadekwatna do jakości.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 03-10-2016 o 08:53

  4. #2114
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matek
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Żywiec SZY
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9 JTDm 120KM 2009r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Motul juz kiedys czytalem... slaby olej na zime. Po prostu sprawdza sie w cieplejszych krajach

  5. #2115
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bzdura totalna...

  6. #2116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Na tańszym mi nie zależy bo 100zł w tą czy w tamtą nie robi mi różnicy jak zmieniam raz na rok (czy na pół), bardziej chodzi mi tylko o to, czy cena premium jest uzasadniona jakością premium.
    @tomek evo ? Ty mi pewnie powiesz że Millers ble bo go nie sprzedajesz, a Pablo powie, że cacy, bo od niego kupuję
    Millers Oil to bardzo dobre olej Pisałem o tym wielokrotnie. Inna sprawa to czy jest to najbardziej opłacany zakup bo cenowo to praktycznie najwyższa półka. Penrite jest moim zdaniem porównywalnej jakości choć być może oleje eko z nanodrive Millersa są nieco lepsze od tych eko z serii Enviro+. Oleje Millers i Penrite te eko nie należy traktować jak jakieś cuda tylko dobre, sprawdzone i pewne w 100% oleje o klase albo 2 lepsze od masówki typu Castrol. Te oleje są wedle moich informacji technologicznie zbliżone do olejów HC tylko bardziej zaawansowane technologicznie ale nie są to oleje na bazie syntetycznej z grupy IV, mogą jedynie zawierać "domieszki" PAO (jak jestem w błędzie to nich ktoś mądrzejszy mnie naprostuje). To, że jak na razie nie sprzedaje olejów Millers to nie znaczy, że nie mogę być w miarę obiektywny . Pablo też jest raczej obiektywny, choć jest fanem olejów Millersa (ale to nic złego bo to b.dobre oleje). Oprócz Millersa polecam również oleje Amsoil i Neste, których też nie mam w ofercie (na razie ale są w planach).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał matek Zobacz post
    Motul juz kiedys czytalem... slaby olej na zime. Po prostu sprawdza sie w cieplejszych krajach
    Motul produkuje pewne ze 100 różnych olejów i nie można uogólniać. Słaby na zimę to może być 10W40 albo 10w60 ale producenty to już obojętnie jaki ale np. 0w30 każdego w miarę uznanego producenta będzie na zimę dobry tak w dużym skrócie. Nie jestem fanem Motula (kiedyś byłem) bo moim zdaniem obecnie zaczynają iść śladem Castrola a ich cywilne oleje w większości są już tylko dobre (taka dobra średnia półka). Nie jestem też fanem Selenii bo ich oleje w większości są co najwyżej średnie a kosztują niemało. Moim skromnym zdaniem nie ma sensu przepłacać bo nie oferują niczego specjalnego. BTW Selenia i Petronas są produkowane z 1 zakładzie produkcyjnym we Włoszech. Nie zdziwiłbym się wcale jak by tylko butelki były inne .

  7. #2117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    A do 2.4 to olej powinien byc 5w30 kiedy ma dpf a jak juz wywalony to 5w40? Czy w 2.4 to nie ma znaczenia czy dpf jest czy juz brak?

  8. #2118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    W 2.4 niezależnie czy jest DPF czy nie ma - 5W40.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  9. #2119
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Czyli w 2.4 z dpf off każdy olej czy z przeznaczeniem dla silników z dpf czy bez będzie ok? O co chodzi z różnicami oleju dla dpf i bez.

  10. #2120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak masz dpf to na dlyzsza mete nie mozesz stosowac olejow ktore nie sa do aut z dpf,bo pewnie zapchasz filtr (zawartosc popiolow)

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory