Strona 7 z 220 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #61
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    i tak kwitnie gadżeciarstwo... i tak sie nakręca rynek.
    Prawda jest inna: oczywiscie, mozna i to łatwo wyczuć jazdę na letnich i na zimówkach. Problem pojawi sie, jesli założycie najwyższej jakości opony całoroczne (goodyear na przykład ma taki model). Jakby was wsadzić do auta i kazać jechać, bez patrzenia na opony, w życiu byście nie poznali na czym jedziecie.
    Podobnie jak i ta dziecinada przy markach: gadasz tyle o michelinie, o fuldzie, continentalu czy innych markach. Dam ci kluczyki, wsiądziesz, pojedziesz i określ mi, na czym jechałeś, po wrażeniach z jazdy. Dam ci nawet auto na kilka dni)
    Nic nie poznasz.
    Jak duże dzieci: podniecanie sie markami, itd. Tak naprawde to nonsens.

  2. #62
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    http://www.oponeo.pl/artykul/test-op...ng-club-suisse

    Tu jest artykuł pokazujący bezsens zapinania opon całorocznych jeśli komuś naprawdę zależy na bezpieczeństwie.. choc z braku konkretów jakie dokładnie opony testowano, nie do końca jest miarodajny..

    Tak czy owak zgadzam się z przedmówcą, że mieszkając w mieście można pomyslec o oponach całorocznych, ale tylko tych z najwyższej półki, zdając sobie sprawę z ich pewnych ograniczeń.. Ja szczęśliwie nie mieszkam w mieście, okoliczne drogi w życiu nie widziały soli.. więc w pełni wykorzystuję zalety zimówki.. i chcę mieć najwyższą możliwą przyczepność w ciężkich zimowych warunkach..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #63
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Powiem szczerze - sam mieszkam w mieście, ale jakby nie patrzeć to nie sposób całą zimę nie wyjechać poza nie. A już za rogatkami to drogi w różnym stanie - nie mówiąc o tym, że drogowcy zawsze zaskoczeni opadami śniegu to i w mieście potrafi być nieciekawie. Patrząc po zeszłym roku chociażby i ilości śniegu zalegającego na drogach, a także samego okresu w którym było go pełno, to zdecyduję się na solidne zimówki, żeby nie kusić losu.

    A tak przy okazji to ponowię swoje pytanie:
    Cytat Napisał maciek13 Zobacz post
    A powiedzcie koledzy jak się przedstawia kwestia indeksu ładowności. Chcę kupić Continental ContiWinterContact TS 830. No i się zastanawiam - albo 215/55/R16 93 H (czyli to co zaleca producent) albo 205/55/R16 - i tu są dwie opcje 91 H bądź 94 H. Tych 94 H praktycznie nie ma z tego co patrzę na necie - czy 91 H nie mają za niskiego indeksu, czy można śmiało się w nie pchać? Oponki potrzebuję na przód bo się zużyły - na tył mam Dunlopy (nie pamiętam jakie) w dobrym stanie - czy może do nich dopasować?
    Ostatnio edytowane przez maciek13 ; 18-10-2010 o 10:34

  4. #64
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    tak, panowie, nie ma jak polska zima co) Kolega w pełni wykorzystuje zalety zimówki: do pierwszej odwilży. Na wodzie okazuje sie, ze zimówka jest bardziej niebezpieczna od kazdej innej, a odwilże w Polsce to cykliczna klasyka. Gdzie to jeszcze te zalety? Własnie w miescie, głównie, nie za miastem. W miescie bowiem jest błotnista pośniegowa breja, rozjeżdzona i sypana świństwami róznymi. Tam opona zimowa ma przyczepność co ma znaczenie przy częstym hamowaniu. Ale, jak widać , nie kazdy to rozumie))
    Testy z OPONEO daruj sobie prosze... Nadal nie rozumiesz zasad działania rynku: firma OPONEO żyje ze sprzedaży opon i zawsze będzie udowadniać, że na zimę zimowe a na lato letnie. Nie pojmujesz tego?
    Załóżmy sie: za rok,. dwa moze trzy będziemy mieli w ofercie opony wiosenne))

    Inna opinia: Koncerny z branży motoryzacyjnej zanudzają nas kolejnymi, rzekomo coraz bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Łączy je jedno – firmy mogą na nich zarobić miliony. O oponach całorocznych praktycznie się nie mówi. Nikt ich nie reklamuje, nie ma też kampanii medialnych, które promowałyby ich używanie. Gdyby stały się popularne, branża oponiarska straciłaby krocie!
    Dla środowiska naturalnego i dla naszych kieszeni to, czy do auta kupimy cztery, czy może jednak osiem opon, ma olbrzymie znaczenie. Nasze tegoroczne testy wykazały, że ogumienie całoroczne wymaga pewnych wyrzeczeń, ale w codziennej eksploatacji nie jest gorsze od lansowanych sezonowych opon „zielonych”. Jeśli ktoś zamierza zdecydować się na zakup jednego kompletu opon na cały rok, powinien pamiętać o dwóch rzeczach: po pierwsze, nie nadają się one do ostrej, sportowej jazdy, a po drugie, nie wolno oszczędzać przy ich zakupie.
    Ostatnio edytowane przez BartekMan ; 18-10-2010 o 12:33

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    [QUOTE=BartekMan;406564]To jest wymysł producentów i związane z tym podwojone zyski. Nie wiesz co piszesz, bo nie ogarniasz skali: te 3x wiecej badań i kosztów to są sumy, ktore zwracają sie po jednym sezonie sprzedaży.
    Potrzeba rynku to jest również, oczywiscie, ale nie ona była pierwotna. Niektórzy uwazają, że teraz są mocne samochody, to i opony muszą byc lepsze, ale to półprawda. Porównajcie sobie moce i wagi samochodów z lat 60 i 70 oraz te obecne, wiele wam to powie.
    [QUOTE]

    dobry jesteś

    Rozumiem, że wg Ciebie letnie i zimowe opony zużywają się jednocześnie ) , tzn. te które mam teraz w garażu też się w tym momencie zużywają, tak?
    Zamiast co sezon kupować całoroczne kupuję 2 kpl co 2 lata. Rozumiesz to, czy mam Ci to opisać jaśniej? Tracę na tym 150 zł rocznie, a zyskuję obiektywnie dużo więcej.

    Do końca ubiegłego wieku kwestia bezpieczenstwa samochodów była dla producentów (także firm oponiarskich) tematem marginalnym. Gdyby nie organizacje okołokonsumenckie, jak ADAC, czy EuroNCAP, producenci nie mieliby interesu w takim tempie rozwijać swoich produktów.

  6. #66
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    nie zauważasz faktu, ze opona zimowa zeby była NAPRAWDE SKUTECZNA jest przeznaczona do uzytkowanoia najwyżej na dwa sezony.
    Czy zmieniasz opony co dwa lata? Jesli tak, to szacunek pełen: musisz być rajdowcem co się zowie.

    Powtórze główny powód lansowania zmian opon:
    O oponach całorocznych praktycznie się nie mówi. Nikt ich nie reklamuje, nie ma też kampanii medialnych, które promowałyby ich używanie. Gdyby stały się popularne, branża oponiarska straciłaby krocie!

    ---------- Post dodany o godzinie 13:36 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:34 ----------

    a co do polskich zim...
    Oponiarze radzą montować „zimówki”, kiedy średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7 °C, bo w takich warunkach ryzyko wystąpienia porannych przymrozków jest już duże. Niestety, zapominają o tym, że jesienią olbrzymie jest również prawdopodobieństwo opadów deszczu. Tymczasem na mokrej nawierzchni opony zimowe w porównaniu z ogumieniem letnim radzą sobie fatalnie, wydłużając drogę hamowania nawet o kilkadziesiąt procent!

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Podobnie jak i ta dziecinada przy markach: gadasz tyle o michelinie, o fuldzie, continentalu czy innych markach. Dam ci kluczyki, wsiądziesz, pojedziesz i określ mi, na czym jechałeś, po wrażeniach z jazdy. Dam ci nawet auto na kilka dni)
    Nic nie poznasz.
    Jak duże dzieci: podniecanie sie markami, itd. Tak naprawde to nonsens.
    Nie wiesz co piszesz.
    Nie wiem ile masz lat i nie wiem ile kilometrów już przejechałeś i w zasadzie jest mi obojętne jakie opony masz na kołach. Nawet zgodzę się z Tobą, że Twoje opony GY do spokojnej jazdy będą zapewne wystarczające.

    Ale:
    po pierwsze...
    Ja robię od 8 lat po 40 tys km rocznie i tak jak wcześniej napisałem co 2 lata zmieniam 2 kpl opon.
    Miałem (w firmowym samochodzie) już Matadory - były tak tragiczne, że ślizgały się w każdych warunkach (dlatego je zapamiętałem). Firma dała mi też Barumy, Dębice (dość dobre na śniegu słabe poza) i jeszcze jakieś inne budżetowe. Ślizgały się także, szczególnie gdy nie było śniegu, a pozwoliłem sobie szybciej zjechać np. ślimakiem (zjazdem) z obwodnicy.
    Do własnej Alfy kupiłem Conti TS830. Różnica do poprzedników jest kolosalna. Trakcja jest rewelacyjna i na suchym, i mokrym, i na śniegu. Niestety wadą moich opon jest ich konstrukcyjna miękkość. Kilka razy je wyważałem.
    Także nie pisz mi, że bym nie rozpoznał czy mam dobrą oponę czy złą.

    po drugie...
    Ja jeżdżę Alfą i latem mam iść na jakiś kompromis? Opony muszą być najlepsze z możliwych - Bridgestone ER300. Samochód ma pożerać zakręty, a nie się po nich turlać.

    po trzecie....
    mówimy o jakiejś śmiesznej kwocie 150-200 zł rocznie

    ---------- Post dodany o godzinie 14:09 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:05 ----------

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Jeśli ktoś zamierza zdecydować się na zakup jednego kompletu opon na cały rok, powinien pamiętać o dwóch rzeczach: po pierwsze, nie nadają się one do ostrej, sportowej jazdy, a po drugie, nie wolno oszczędzać przy ich zakupie.
    Czyli nie nadają się do Alfy

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    BatekMan a powiedz dlaczego gdy w AŚ opisują jakiś samochód uznajesz ich ocenę za stronniczą a czytając poradnik przyjmujesz ich zdanie bez większej analizy problemu?? Weź pod uwagę że ten poradnik na 90% jest sponsorowany!

    Co do oceny opon na jakich się poruszam. W 156 miałem przez chwile jakieś uniwersalne i w porównaniu do Michellin Energy (opony do dupy) były tragiczne..
    Co do zimówek też miałem okazję jeździć na 2 kompletach zimówek jednej zimy. Nie pamiętam już modeli - porównuję ich wiek - faktem że opona 3letnia była znacznie gorsza niż opona 2tygodniowa (warunki był porównywalne).

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    nie zauważasz faktu, ze opona zimowa zeby była NAPRAWDE SKUTECZNA jest przeznaczona do uzytkowanoia najwyżej na dwa sezony.
    Zgadzam się, że przy zuzyciu bieżnika do 4mm nadają się do wymiany.
    Ale z tego wynika, że Twoja będzie sprawna tylko przez jedną zimę bo przez lato zetrzesz bieżnik

  10. #70
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    BatekMan a powiedz dlaczego gdy w AŚ opisują jakiś samochód uznajesz ich ocenę za stronniczą a czytając poradnik przyjmujesz ich zdanie bez większej analizy problemu?? Weź pod uwagę że ten poradnik na 90% jest sponsorowany!
    ).
    PRZEZ KOGO SPONSOROWANY? przez przeciwników producentów opon??? to znaczy co, ktoś sie stara, zeby nie kupować opon żadnych producentów? wskaż komu zależy na tym, żeby kupować mniej opon wszystkich firm???
    Myślisz co piszesz czy tylko tak sobie piszesz???

    ---------- Post dodany o godzinie 14:59 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:58 ----------

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    Co do oceny opon na jakich się poruszam. W 156 miałem przez chwile jakieś uniwersalne i w porównaniu do Michellin Energy (opony do dupy) były tragiczne..
    ).
    zrobimy eksperyment, dam ci auto, ale nie zobaczysz opon, powiesz mi po jezdzie, na jakich jechałes oponach, marka i rodzaj: zimowe czy uniwersalne i jakie? ewentualnie letnie i uniwersalne i jakie?

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory