Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 114

Temat: 1.9 JTDm - przy odpalaniu na zimnym silniku strasznie go telepie

  1. #91
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanko,co rozumiecie przez telepanie,czy tylko podczas odpalania czy po odpaleniu,ja zauwazylem ze podczas odpalania jakby chciala ale nie mogla odpalic i odpalila,jakby na dwa razy juz odpzla nagle nie i odpala,o to w tym temacie chodzi,dodam ze przeczytalem caly

  2. #92
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Ktos może potwierdzić, że świece grzeją minutę?
    Ostatnio siedziałem w aucie około 15 min. z włączona "stacyjką" i rozładowało mi akumulator...
    Czy to normalne?
    Świece grzeją do 8 sekund, na dużych mrozach. Przy rozgrzanym silniku nie włączają się wcale. Więc jeśli coś Ci rozładowało aku - to najwyraźniej grające radio albo świecące światełka. Przy czym aku musiał być dość słabo załadowany.

    ---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    W temacie telepania silnika w 159-ce przy rozruchu i przy gaszeniu - powodów takiego zachowania może być kilka.
    1. Słaby akumulator - silnik telepie się przy rozruchu, potrafi się pojawić chwilowy błąd ASR/VDC, info o zbyt wysokiej temperaturze wody w chłodnicy, info o nieaktywności alarmu lub zapchanym DPF. W 159-ce najlepiej mieć akumulator conajmniej 64Ah, optymalny jest 70 lub 72 Ah.
    2. Uszkodzone koło dwumasowe - silnik telepie przy gaszeniu, do tego dochodzą "metaliczne" odgłosy od strony sprzęgła. Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem powinno wyeliminować zjawisko "stukotania" z okolic sprzęgła.
    3. Słaby rozrusznik - generalnie 159 cierpi na problem zbyt wolno kręcącego rozrusznika. Wersje z rozrusznikami wzmocnionymi (produkowane m.in. na rynek skandynawski) problemu z rozruchem praktycznie nie mają. Im starsze auto i im bardziej zmęczony życiem rozrusznik - tym bardziej odczuwalny jest moment uruchamiania samochodu. Rozwiązanie - wymiana rozrusznika, albo przywyknięcie do telepania
    4. Wybita poduszka trzymająca układ napędowy - jedna z kilku. Telepanie przy rozruchu/gaszeniu oraz przenoszenie czasem drżenia silnika na nadwozie (przy przyspieszaniu/hamowaniu).
    5. Brak odpowiedniego kontaktu przewodów masowych z aku oraz rozrusznikiem - zaśniedziałe "gniazdo" przewodu masowego, oberwana końcówka przewodu masowego w okolicy lewej podłużnicy. Silnik telepie przy rozruchu.

    Kolejność diagnostyki (najprostsze i najtańsze na początku):
    1. Sprawdzenie koła dwumasowego (na słuch)
    2. Sprawdzenie poduszek pod silnikiem
    3. Przewody masowe - weryfikacja i czyszczenie miejsc, w których przymocowane są one do karoserii oraz do rozrusznika
    4. Podmiana akumulatora na dobry, doładowany 70-72 Ah
    5. Wymiana rozrusznika
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #93
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Świece grzeją do 8 sekund, na dużych mrozach. Przy rozgrzanym silniku nie włączają się wcale. Więc jeśli coś Ci rozładowało aku - to najwyraźniej grające radio albo świecące światełka. Przy czym aku musiał być dość słabo załadowany.
    Nie wiem jak zinterpertowac to zdanie, gdyż do końca nie wiem co mogłes miec na mysli. Producent wszelakiej masci sterowników, czujników do silników zasilanych systemem wtrysku CR - BOSCH, podaje zupełnie inne informacje na ten temat. Jak znajde, to z ciekawosci dla potomnych przytocze, ale co mi utkwiło w głowie to np. ''Świece żarowe są uruchomiane w sytuacjach, gdy np. pojazd porusza sie hamując silnikiem, bez dodawania gazu, przez dłuższy czas sterownik silnika, odbierając informacje z innych czujników może włączyc w tym celu świece żarowe, aby nie dopuscic do nadmiernego wychłodzenia komory spalania" - jakoś tak to szło. Poszukam, bo nawet mnie to zaciekawiło.

    ---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    4. Podmiana akumulatora na dobry, doładowany 70-72 Ah
    Bardziej skłaniał bym sie ku wymianie aku na mocniejszy - o wiekszym prądzie rozruchowym niż fabryczny (u mnie pomogło). Co nie zmienia faktu, że wraz ze zwiekszaniem prądu rozruchowego bedziemy mieli wiekszy aku (jego pojemnosc jak wspomniał Tomek_KRK). Tylko, że trzeba uważac kupując aku, gdyż niektóre o pojemnosci np. 72AH mają prąd rozruchowy 720A, a niektóre o tej samej pojemnosci np. 650A.

  4. #94
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Nie wiem jak zinterpertowac to zdanie, gdyż do końca nie wiem co mogłes miec na mysli. Producent wszelakiej masci sterowników, czujników do silników zasilanych systemem wtrysku CR - BOSCH, podaje zupełnie inne informacje na ten temat. Jak znajde, to z ciekawosci dla potomnych przytocze, ale co mi utkwiło w głowie to np. ''Świece żarowe są uruchomiane w sytuacjach, gdy np. pojazd porusza sie hamując silnikiem, bez dodawania gazu, przez dłuższy czas sterownik silnika, odbierając informacje z innych czujników może włączyc w tym celu świece żarowe, aby nie dopuscic do nadmiernego wychłodzenia komory spalania" - jakoś tak to szło. Poszukam, bo nawet mnie to zaciekawiło.
    Wiesz co - w jakichś ekstremalnych przypadkach być może tak jest Natomiast w momencie przed odpaleniem silnika świece włączają się w JTD na maksymalnie 8 sekund (przy mrozie rzędu -15 stopni). Informacja, jakoby grzały cały czas aż do momentu uruchomienia silnika, jest nieprawdziwa i do takiego czegoś się odniosłem.

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Bardziej skłaniał bym sie ku wymianie aku na mocniejszy - o wiekszym prądzie rozruchowym niż fabryczny (u mnie pomogło). Co nie zmienia faktu, że wraz ze zwiekszaniem prądu rozruchowego bedziemy mieli wiekszy aku (jego pojemnosc jak wspomniał Tomek_KRK). Tylko, że trzeba uważac kupując aku, gdyż niektóre o pojemnosci np. 72AH mają prąd rozruchowy 720A, a niektóre o tej samej pojemnosci np. 650A.


    Masz rację, ale masz dużo większe szanse, że w przypadkach podbramkowych akumulator o większej pojemności w ogóle poda jakikolwiek prąd rozruchowy Dlatego zamiast brać 60 Ah o prądzie rozruchowym 650A, wolałbym wziąć 72Ah o prądzie np. 630A. Wszystko zależy od sposobu eksploatowania samochodu - im więcej jeżdżenia po mieście i częstego gaszenia silnika - tym większa pojemność aku.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #95
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A ja mam takie pytanko,co rozumiecie przez telepanie,czy tylko podczas odpalania czy po odpaleniu,ja zauwazylem ze podczas odpalania jakby chciala ale nie mogla odpalic i odpalila,jakby na dwa razy juz odpzla nagle nie i odpala,o to w tym temacie chodzi,dodam ze przeczytalem caly
    panowie ,ponawiam moje pytanko

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Misiu, to co opisujesz pokrywa sie w 100% z moimi objawami. Generalnie o tym jest caly czas mowa w temacie.

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    dzieki,uspokoiles mnie a juz myslalem ,ze kupilem cos trefnegojak jest cieply to pali na dotyk

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post

    Misiu, to co opisujesz pokrywa sie w 100% z moimi objawami. Generalnie o tym jest caly czas mowa w temacie
    Mariusz, a Ty masz 16V, czy tak jak Misiu 8V?
    Ja mam 16V i jeśli mowa o telepaniu to jest ono w momencie odpalania - kiedy silnik już zaskakuje, jednak tak jak opisałem wcześniej odpowiednią metodą odpalania zniwelowałem to zjawisko do tego stopnia, że w zasadzie nie występuje.
    Wpadłem jeszcze dzisiaj na pomysł by zamontować kontrolkę zintegrowaną ze sterownikiem świec żarowych, która zaświecałaby się wtedy gdy świece zaczynają grzać i gasłaby wówczas kiedy i świece przestają grzać - dzięki niej można by odpalać samochód w optymalnym momencie, bo niestety oryginalna kontrolka świec żarowych gaśnie wcześniej niż świece.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #99
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ostatnio podgrzalem dwa razy swiece i odpalil bardzo ladnie,wiec to tez jakis sposob

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ostatnio podgrzalem dwa razy swiece i odpalil bardzo ladnie,wiec to tez jakis sposob
    Wystarczy grzać raz, ale czekać kilka sekund dłużej, żeby świece lepiej zagrzały (po zgaśnięciu kontrolki dalej grzeją o czym pisałem powyżej).
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDM 16v buczy przy rozgrzanym silniku, na zimnym cicho
    Utworzone przez Igor1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 19:10
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 14:12
  3. [159] 1.9 jtdm 16v szarpie na zimnym silniku przy lekkim dodaniu gazu
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 21:43
  4. [159] mocno telepie przy odpalaniu na zimnym silniku
    Utworzone przez tomhak84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 00:01
  5. [164] Wysokie obroty przy odpalaniu na zimnym silniku.
    Utworzone przez Anna1997 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory