Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: tLuczenie podczas jazdy..

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie tLuczenie podczas jazdy..

    Witam jak w temacie mam taki problem. Czy jade 5o czy 120 tłucze mi cyklicznie cos z przodu. Dzwiek jest straszny bo juz nie mam na niego zdrowia jest taki jakby sie wlokło na kapciu. Wczoraj zmienione łożysko z przodu na nowe bo to niby mechanik stwierdził na 90% jest ono winne.Mylił sie niestety. Dodam ze tek dzwiek jest obecny przy skretach jak i przy jeżdzie na wprost przy skretach moze kapkę silniej.I głównie skrety w lewo. Teraz podejżewa łożysko jakies pośrednie na półosi.Czy ktoś z was mial podobny problem??Czy to one moze taki hałas powodowac. Bo czuje ze to zaczyna sie robic zabawa w szukanego co tu by jeszcze wymienic i nic.... Bynajmniej jak byłem na szarpakach to diagnosta sugerował jeszcze przegub choc nie ma on najmniejszego luzu jak całe zawieszenie które niby jest sztywne. a cos nie tak...Prosze o sugestie i porady
    Meravigliosa Creatura-ar156

  2. #2
    bog6
    Gość

    Domyślnie

    Powód może być banalny - zużyte gumy stabilizatora.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cyklicznie? Czy to znaczy, że im szybciej jedziesz, tym hałas jest częstszy? Spróbuj go jakoś opisać. Napisz też czy dzieje się tak niezależnie od tego na jakiej drodze jedziesz (równa autostrada, czy tor przeszkód), wówczas będzie łatwiej coś wydedukować.
    Nie bardzo wiem o jaki hałas Ci chodzi, ale u mnie taki hałas powodowała uszkodzona od wewnątrz opona (zaczęła się rozwarstwiać).
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Cyklicznie? Czy to znaczy, że im szybciej jedziesz, tym hałas jest częstszy? Spróbuj go jakoś opisać. Napisz też czy dzieje się tak niezależnie od tego na jakiej drodze jedziesz (równa autostrada, czy tor przeszkód), wówczas będzie łatwiej coś wydedukować.
    Nie bardzo wiem o jaki hałas Ci chodzi, ale u mnie taki hałas powodowała uszkodzona od wewnątrz opona (zaczęła się rozwarstwiać).
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    napisz jeszcze czy te dźwięki podczas jazdy występują mając wrzucony jakiś bieg czy na luzie też występują

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Tak im szybciej jade tym hałas jest częstszy.Dzieje się tak niezależnie od tego na jakiej drodze jede.Opisac...Brzmi to tak jakbym miał kapcia albo jakby cos o cos opcierało czyli im szybciej tym szybciej tłucze...Opony odpadaja na zimowych to bylo kupilem nowe lato to samo jest...
    Podczas jazdy nie ma to znaczeniu czy jade na biegu czy na luzie ale mowie zaczyna sie tak dziac słyszlanie po 40..50 km\h w góre a przy np 120 to jest masakra..
    Tu tu tu tu jakby sie cos obcierało...A nie ma o co niestety... Moze jakies jeszcze sugestie chciałbym to rozwiazac
    Meravigliosa Creatura-ar156

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie przeguby, ewentualnie masz bicie na tarczy hamulcowej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    O tarczy tez myslalem podobno jak sa tarcze krzywe to podczas hamowania z duzej predkosci to bicie czuc na kierownicy a umnie tego nie ma
    Meravigliosa Creatura-ar156

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Rozumiem ze masz ta przypadłość od jakiegoś czasu. Pojawiło się to nagle, czy powoli narastało, jak z czasem to raczej na pewno przegub. Do głowy jeszcze przyszedł mi pewien temat o ocierającym ciężarku na feldze o osłonę tarczy hamulcowej, ale to bardzo mało prawdopodobne .

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Obyś miał racje z tym przegubem...Też go nie wykluczam.Czy przegub sie wymienia jeden czy dwa od razu w sensie po drugiej stronie tez?? Jak ktos ma pomysły to chetnie posłucham , jak uporam sie z kłopotem to dam znac co to było dla potomnych
    Meravigliosa Creatura-ar156

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Zobacz czy przypadkiem nie skrzywiła się blaszana osłona tarczy hamulcowej i po prostu ociera Ci o tarczę, zdarzyło mi się tak kiedyś, to banalna sprawa
    Z koro hałas jest cykliczny, a jego częstotliwość narasta wraz z prędkością to z pewnością nie jest to żaden element zawieszenia. Nie sadzę by był to też przegub. Bardziej stawiałbym na łożysko, odważnik koła (czasem o coś łapie), albo jak wspomniałem wcześniej blaszana osłona tarczy hamulcowej.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez BigMen23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:39
  2. Dudnienie podczas jazdy
    Utworzone przez Messer w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 16:12
  3. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54
  4. Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy
    Utworzone przez Czarna Żmijka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 10:43
  5. Dymienie podczas jazdy
    Utworzone przez xmaslana w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory