Strona 12 z 37 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie

    Jambo, mnie raz na ruski rok się zablokuje kierownica, to też oznacza że działa...
    Cały czas słychać jakby buczenie. Na kompie mechanior sprawdził że mam błąd stacyjki...

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    O wreszcie jakiś odzew
    Rozumiem że poprostu przyzwyczaiłeś się do oczojebnego napisu powitalnego Vehical Protection ....
    Ja zaóważyłem że jednak komunikat zaczyna pojawiać mi się coraz cześciej , może wydaje mi się że przy odblokowywaniu wydaje jakby inny dzwięk jak by słabszy.

    Gsmfon , u ciebie to prawie jestem pewny że problem tkwi w mechaniżnie w silniczlu zapewne albo w trybach.

    Zamówiłem używaną blokadę jak przyjdzie to zrobie sekcję a potem przeszczep .
    Wpadłem na pomysł żeby wszystko rozkęcać nie odnitowywując , na leżąco w smochodzie (trzeba będzie odpiąć poduszkę na nogi o odkręcić panel pod kierą razem 6 śrubek aha + jeden wkcik trzymający plastik od nawiewu na nogi) jak tak się uda to będzie to max 1,5h roboty.

    Mam taką teorię że u mnie jest problem z samym silniczkiem (moze szczotki , albo jakiś syf) i problem z obrotami wstecznymi , kopm bierze to za nieprawidłowy sygnał ( pewnie na zasadzie rezystancji - zgaduje) i daje komunikat o błedzie czujnika

    i jeszcze schamat postępowania z innego forum co warto sprawdzić ( przyznam ze niektóre żeczy mnie zaskoczyły)

    Here are some reported 'quick fixes' that have resulted in some joy:

    • Check Fuses (F3 (Steering Lock ECU), (F32 (key reader), (F49 (Start Button), (F38 (Dash panel and left door)
    • Try disconnecting the battery for 20 mins by removing the earth terminal connection. (mine has a quick release connector).
    • Move the steering column up and down using the normal steering wheel adjustment method. This may help if there is a problem with the connector and or wiring to the Steering Lock ECU.
    • Lift the brake and clutch pedals by just hooking your toe under the pedal. This may release the switch if either one of them is causing an electrical short. Other indications of problems in this area are the 'Hill holder not available' 'Cruise Control Not available' messages or the brake lights continually illuminated.
    • Check stop-light bulbs and holders for moisture of shorting.
    • Left heated door mirror. Pop the glass out with a couple of soft leavers and disconnect the 2 heater wires.
    • Replace Key Fob battery. I have seen this reported. Although, I would have thought the 'Key Not Recognised' message would show as well if the Key Reader was causing an error.
    • Disconnect and reconnect the Steering Lock ECU block connector. To gain access to the connector which is attached to the steering column. You have to remove the upper panel in the drivers’ foot-well by means of undoing the 2 large plastic knobs. No tools required. But, them you need a torque key to undo 1 screw to remove the foot-well air vent. The connector itself has a slide-lock which you need to push towards the engine bay to release.
    • If the steering lock isn't releasing try gently rotating the steering wheel to take any pressure of the lock bolt when inserting the Key in the Key Reader.


    Beyond this:

    • Check battery voltage and condition
    • Main earth lead in engine compartment, just forward of battery. Clean contacts and check for corrosion.
    • Check the Main Cabin Earths located behind the carpet in passenger foot-well on the transmission tunnel side. There are 2 of them with multiple black wires going into blocks bolted to the floor.
    • Check all the connections to main body computer located just below the fuses to the right of the steering wheel.


    no jak chłopaki okiełznamy ten temat ??
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 12-04-2015 o 13:21

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie

    Jestem ciekaw czy Ci się uda. Przyzwyczailem się ale jest to denerwujące. Sam próbowałem akumulator itp. Kierownicą już jak się da ruszam i nic.

    Komunikat nie wyświetla się póki nie odpalamy auta, przy zapłonie nic. Czekam na więcej informacji

  4. #114
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ja mialem tez ten problem. Pomoglo rozebranie blokady, przelutowanie najwiekszych "lutów" na plytce- odrazu wszystko zaczelo trybic. Gadalem z takim typem co w Chojnicach ma zaklad naprawy sprzetu RTV. Mowil ze przez jakies rozporzadzenia unijne w cynie nie ma ołowiu (chyba tak to mowil) i dlatego czesto robia sie tzw "zimne luty". Niby jest zlutowane a przejscia nie ma albo jest slabe. Ja ogolnie cyny nie dokladalem tylko roztapialem lutownica te luty ktore byly. Nie mialem komunikatu od 2 miesiecy. Ani razu. Kierownica zawsze sie blokuje.

    Zamowiles nowa blokade z allegro - moim zdaniem nie bedzie dzialac bo inny numer blokady bedzie zapisany w bodykompie. Nie dasz rady wlaczyc zaplonu. A bez zaplonu sie nie polaczysz z bodykompem zeby adaptacje zrobic.

    Myslalem zeby wlaczyc zaplon na starej blokadzie, polaczyc sie z bodykomplem. Wsadzic nowa blokade i wtedy zrobic osiowanie proxy. Moze zadziala ale nie probowalem.

  5. #115
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    @ stuntmachine,

    Tak odrazu pomyślałem o zimnych lutach i jest to wysoce prawodpodobne , nie będe jednak tego rozbierał dwa razy jak się okaże że coś jest nie tak z silniczkiem.

    Blokade zamówiłem z alegrosza za około 60zł używana - pisza że sprawna, i oczywiście zamiana całej blokady mija się z celem bo tak jak piszesz komp jej nie rozpozna, a takim magikiem zeby ją zaprogramować to nie jestem - chodzi mi o podmiane samej mechaniki jeżleli potrzeba i autopsje

    Ciekawe czy to osiowanie proxy mogło by zagadać, raczej wątpie bo było by to za łatwe choć w instrukcji od MES piszą że do większych akcji potrzebna będzie karta kodów. ( której i tak nie mam...)

    Podpytam się jeszcze jak wyciągałeś blokade ?
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 12-04-2015 o 21:24

  6. #116
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    stuntmachine zdradz patent na te 'tylko zakreceajace sie' srubki od pokrywy tej blokady, dales rade to jakos odkrecic czy je rozwieracales ?

  7. #117
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Nie rozwiercisz tego bo nie ma dojscia. Ja odkrecilem to przecinakiem. Przecinak zrobiony z twardego imbusa. zajelo to 2 minuty. Musisz z boku sroby uderzyc tak jak bys chcial odkrecac. Pojdzie bez problemu. Narysowalem wam w paincie jak to zrobic i gdzie uderzyc. Imbusa mialem naostrzone jak na rysunku.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przecinak.JPG
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	21.2 KB
ID:	163369  

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Kurde łudziłem się że ciężko ale pójdzie płaskim śrubokrętem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blokada kiery alfa 159.jpg
Wyświetleń:	688
Rozmiar:	38.3 KB
ID:	163371  

  9. #119
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    To wy mowicie o srobach co trzymaja blokade do kolumny czy o tych co na foto zeby otworzyc obudowe. Moj rysunek jest do tych zeby odkrecic blokade od kolumny..

    Te 4 male tez obstukiwalem przecinakiem ale mniejszym. Jak juz je poluzujecie to pojdzie plaskim krecic..

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Hejka,

    napoczątek powiem krótko - udało się.
    Nie obyłosię jednak bez przygód.

    Wiec takprzyszła blokada i tak to wygląda



    Trzy śrubki odkręciłemza pomocą zwykłego płaskiego śrubokręta 6mm można też 5,5 z tym że musi to byćdobra/ostra sztuka
    mocnodocisnąć i kręcić na kolanie poszło całkiem przyzwoicie.



    tak to wygląda w środku:


    A tutaj jest ciekawasprawa , dwa mikrostyki które to odczytują stan blokady (otwarta/zamknięta) tapłytka jest na złączu 4o pinowym (łatwo się zdejmuje)



    Rozbieramy dalej :


    Tutaj mała blokada na czpieniu :


    Na prowadnicy tej windyw znalazłem wyszczerby , które to powodowały utrudnienie w obracaniu - warto tou siebie sprawdzić wydaję mi się że tam może się blokować ( sprawę załatwiachwila z papierem ściernym)


    Warto zerknąć naszczotki i czy jest tam czysto , osłonka z silniczka bardzo łatwo schodziwystarczy lekko rozgiąć nawet paznokciem.


    Wszystkie trybynasmarowałem smarem.
    Następnykrok to akcja w samochodzie, zaplanowałem że zrobię to bez odkręcania odkolumny kierowniczej,
    Szybkoopiszę co trzeba odkręcić:


    Wkładamy kluczyk, odłanczamy kleme -

    Imbus (chyba 3) x 4sztosłona pod kierą
    dwienakrętki ręką trzymające tapicerkę pod poduszką na nogi i krzyżakiem plastik odnawiewu




    - odkręcamy 4 śrubygwiazdki od poduszki na nogi , jedna jest nieco utrudniona od strony (kanalika) ja to robiłem małą grzechotką i dało radę.
    -odłączamy kostkę od poduszki ( bardzo łatwo)


    I tu mi się pojawiłelement którego się nie spodziewałem - plastikowa listwa ... postanowiłem jąodkręcić 4 te same gwiazdki co do poduszki

    po odkręceniu chciałemlekko odgiąć i zobaczyć czy będzie dostęp do trzeciej śrubki od blokady i bachpękło ( naprawdę pociągnąłem minimalnie , a może już było pęknięte)


    Ale spoko okazało się że w tym miejscu jest przykręcony chwytak do tapicerki ( tam gdzie były beżowe nakrętki) i po skręceniu zpowrotem nie ma śladu nic się nie rusza , wszystko cacy.

    Więc teraz tak nie mam pojęcia jak ten plastik odkręca się w całości , chyba trzeba rozebrać więcej pulpitu więc wydaje mi się to przerostem treści jak się zdecydujecie to tnijcie w tym miejscu ... ewentualnie projekt do rozwoju.

    - Teraz już spokojnie można dostać się do śrubek blokady , wsuwamy się na plecach pod pedały i zciągamy kostkę od blokady , trzeba pociągnąć fioletową zawleczkę ( idzie to bardzo łatwo)

    - i teraz gwóżdź programu ... odkręcanie trzech śrubek blokady .
    Do tego trzeba się naprawdę przyłożyć i nie pomyli strony do odkręcania jak zrobiłem to ja.
    Niestety miałem pecha na kolanie te śruby wyszły łatwo w aucie było gorzej i jedna śruba aniu rusz.
    Można próbować obstukiwać ja nie miałem czym.
    Postanowiłem załatwić sprawę małym brzeszczotem, naciąłem pionowo róg tak żeby naciąć pasek na śrubie , tym sposobem niszczymy wieko od blokady i trochę narożnik samej blokady . No ale wieko mam zapasowe.

    Odkręcenie tych śrub to najbardziej trudna i newralgiczna chwila , może pójdzie łatwo a może będą komplikację.
    Wydaję mi się że można by było to też potraktować małą piłą flex - tylko nie spalcie bryki.

    Jak mamy już blokadę otworzoną to już luzik , Proponuje przejżeć całą mechanikę , nasmarować .
    Ja podgrzałem luty od kostki i zmieniłem płytkę z mikrostykiem .

    Wszytsko skręcamy , podłączamy klemę , kasujemy błędy w ECU

    pozdro
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	125.8 KB
ID:	164400   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	184.6 KB
ID:	164402   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	168.6 KB
ID:	164403   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	65.4 KB
ID:	164404   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	127.9 KB
ID:	164405  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	143.0 KB
ID:	164406   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	617
Rozmiar:	129.5 KB
ID:	164407   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	112.3 KB
ID:	164422   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	134.9 KB
ID:	164426   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	131.0 KB
ID:	164427  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	138.3 KB
ID:	164428  

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory