Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: [156] |Czasami ciężko pali

  1. #1
    macin22
    Gość

    Domyślnie [156] |Czasami ciężko pali

    Witam

    Dzisiaj mam taki oto problem i nie moge wyczaic co to jest. Objawy:

    -auto zapala od kopa ale chodzi jakby na jeden cylinder obroty w granicach 500 generalnie chce zgasnac.
    -kiedy dzieja sie te rzeczy spala mieszanke w wylocie bo slychac jak sobie delikatnie strzela
    -teraz najciekawsze dzieje sie tak raz na jakis czas z tendencja ze jest coraz gorzej (czesciej)
    -rzecza jeszcze cieakwsza jest fakt ze jak wylacze zaplon i odpale od nowa wszystko jest OK

    I teraz tak:

    -po mojej diagnostyce wyszlo ze to czujnik polozenia walu zaryzykowalem i wymienilem - niestety to nie to (rerzystancja byla nie taka jak powinna)
    -pompa paliwa niby pracuje bo ja slychac takze podczas tej sytuacji o ktorej pisze
    -kiedy probuje dodac gazu auto nie zabardzo chce wejsc na obroty po kilku probach w koncu jak wejdzie to silnik zaczyna pracowac normalnie
    -alfadiag nie pokazuje zadnych bledow
    - zadnych marchew i innych tego typu rzeczy
    -generalnie auto chodzi norlanie choc do trzech tysiecy jest strasznym mulem ze ledwie rusza musze bardzo sprzeglem operowac a jak wlacze klime to jest w ogole katastrofa z ruszaniem
    -na benzynie chodzi nierowno natomiast po przelaczeniu na gaz chodzi duzo lepiej choc takze troche jakby przerywa ale na beznzynie znacznie bardziej jest to odczuwalne bo samochod ma wieksze drgania
    -problem nie wystepuje rano tzn rano zawsze odpala najbardziej prawdopodobne ze nie odpali poprawnie jest w sytuacji kiedy auto juz jezdzilo danego dnia i troche przestyglo jesli odpalam kiedy jest jeszcze cieple raczej pali ok
    -dzisiaj na przyklad odpalilem rano bo wlasnie wczoraj wymienialem ten czujnik odpalilo normalnie ale auto postalo ze dwie godziny i pozniej wlasnie odpalil jakby na dwa gary testowo zaczalem wciskac delikatnie gaz to wlasnie zaczal strzelac ale po pary probach silnik zaczal pracowac norlanie

    Tak w ogole mam juz dosc tego auta co chwila cos sie psuje juz sam zaczalem grzebac przy niej zeby mnie z torbami ten samochod nie puscil

    Macie jakies wskazowki od czego zaczac najgorsze jest to ze problem jest tylko czasem ale nie chce znow kiedys utknac gdzies bo samochod w koncu nie odpali w ogole


    Kiedys wymienilem rure dolotowa gdyz mialem w niej trzy dziury moze ta mulowatosc wynika z blednych map ECU ???

  2. #2
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    wykręć Kolego cewki i wyczyść. dodam iż gówna cewka się dodatkowo otwiera na środku. osobno cewka, osobno przedłużka do świecy. wyczyść, psiknij wd i ciesz się samochodem

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,575

    Domyślnie

    witaj w klubie moje objawy sa bardzo podobne zimny pali cieply wariuje a jak go pogonie i jest zagrzany jak uda sie wejść na obroty jest dobrze

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Przychylam się do wcześniejszej podpowiedzi. Zacznij od świec, kabli zapłonowych i cewek. Miałem podobne objawy, nawet błąd pedału gazu się wyświetlał a okazało się że jedna cewka miała spaloną fajkę.

  5. #5
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Zastosowalem sie do waszych rad i auto teraz w ogole nie odpala....

    Zacznijmy od poczatku kupilem nowe fajki rozebralem wszystko - bylo zielone w srodku no wiec przeczyscilem zlozylem i nie chce odpalic jakies pomysły ???
    A nie odpinalem akumulatora podczas tej czynnosci moglo cos ECU zablokowac przez to ?

    Podpinalem pod komputer i nie ma bledow moze cos innego trzeba zrobic ?

  6. #6
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macin22 Zobacz post
    Zastosowalem sie do waszych rad i auto teraz w ogole nie odpala....

    Zacznijmy od poczatku kupilem nowe fajki rozebralem wszystko - bylo zielone w srodku no wiec przeczyscilem zlozylem i nie chce odpalic jakies pomysły ???
    A nie odpinalem akumulatora podczas tej czynnosci moglo cos ECU zablokowac przez to ?

    Podpinalem pod komputer i nie ma bledow moze cos innego trzeba zrobic ?
    odepnij akumulator na parę minut. zablokowałeś zapłon.

  7. #7
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Ok zrobilem jak napisales niestety dalej nie odpala tzn "zaskoczyl" na jakas sekunde. Nie chce go zylowac za dlugo bo mi akumulator w koncu padnie Czy mogl sie zalac silnik i co zrobic wyciagac swiece i osuszyc ? A moze to przez mroz dzisiaj mam -12 stopni

  8. #8
    macin22
    Gość

    Domyślnie

    Wykrecilem swiece wszystkie mokre jutro bede montowal mam nadzieje ze to to czy oprocz osuszenia swiec trzeba cos jeszcze zrobic ?
    Ostatnio edytowane przez macin22 ; 18-12-2010 o 17:05

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli świece są mokre od benzyny to znaczy, że nie palą.
    Pytanie, czy to wina świec, kabli, czy cewek, czy jeszcze czegoś innego?
    Tak od razu nie padają na raz wszystkie świece, kable i cewki.
    A jesteś pewny tego wymienionego czujnika wału korbowego?

  10. #10
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    skoro zaskoczył na sekundę to zapłon jest już odblokowany. czy dobrze wszytko pospinałeś? dobrze cewki złożyłeś? sprawdź na spokojnie.

Podobne wątki

  1. [159] Pali się 'Pre-heating glow plug not available', ciężko pali - co to może być?
    Utworzone przez Tomasz1506 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 18:46
  2. Ciężko pali 156 1.8 TS
    Utworzone przez deras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:20
  3. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17
  4. ciężko pali..
    Utworzone przez kakit w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 21:07
  5. Ciężko pali!!
    Utworzone przez maciomirek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 06:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory