Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #10721
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał KnightRider Zobacz post
    ok, dzieki. sek w tym, ze juz od jakiegos czasu szukam i zawsze mozna powiedziec, ze poczekaj, dozbieraj na cos lepszego, i tak czekac az w koncu kupi sie nowe auto nie mam cisnienia na jutro, ale do konca sierpnia potrzebuje nowego samochodu. Dzieki za pomoc, bo zawsze dobrze jest posluchac kogos kto bardziej siedzi w temacie. Wracajac do tej belgijskiej 159tki ze zdjec wynika, ze byla juz kiedys na polskich blachach, a wiec odpada akcyza i reszta oplat (info z wydzialu komunikacji). Dalej pytanie czy warto i jak duzo do stracenia przy sprzedazy za rok-dwa samochodu z 2006 roku. O 2.4 poczytalem i wniosek jest taki, ze jesli jest dobrze serwisowany to nie ma problemow.

    A swoja droga to czy ktos z Was moze cos wiecej powiedziec o ASO Twardowski w Warszawie?
    Ogólnie Twardowski jest polecany, może za wyjątkiem cen. Tyle że jest najstarszy, najdroższy i najkrócej otwarty Ale sprawdzenie auta najtaniej w wawie z wszystkich ASO czyli 350 zł

  2. #10722
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał KnightRider Zobacz post
    Dalej pytanie czy warto i jak duzo do stracenia przy sprzedazy za rok-dwa samochodu z 2006 roku. O 2.4 poczytalem i wniosek jest taki, ze jesli jest dobrze serwisowany to nie ma problemow.
    1. Za rok-dwa będziesz miał kłopot żeby to auto sprzedać w cenie 25-30 kzł. Więc stracisz dość sporo. Takie zadbane auto po dużych serwisach dobrze kupić na dłuższy czas.

    2. Odnośnie 2.4 – dziś największym problemem tego silnika są pękające głowice, nawet w serwisowanych autach.


    A swoja droga to czy ktos z Was moze cos wiecej powiedziec o ASO Twardowski w Warszawie?
    Jedno z najlepszych ASO w Polsce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SinEater Zobacz post
    Czesc, z racji tego ze od dluzszego czasu szukam Brery, a dzisiaj pojawilo sie takie ogloszenie:

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y92oJ.html
    Moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł na zakup, ale tylko przy kilku warunkach:
    – auto wcześniej było bezwypadkowe
    – ma historię serwisową
    – auto ma odpowiednie dla Ciebie wyposażenie
    – znasz się na autach i naprawach blacharskich, żeby ocenić czy nie ma czegoś grubo uszkodzonego (np. pęknięte turbo, blok silinka czy inne rzeczy, które czasem przy drobnych stłuczkach ulegają uszkodzeniu).

    Możesz do auta wstawić od razu ksenony, tylko to trochę cię pociągnie po kieszeni. Ale to rzecz poza tematem. Ja w takiej sytuacji dołożyłbym ten 1000-1500 zł.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 04-08-2015 o 09:49

  3. #10723
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał SinEater Zobacz post
    Czesc, z racji tego ze od dluzszego czasu szukam Brery, a dzisiaj pojawilo sie takie ogloszenie:

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y92oJ.html

    To czy ktos z forum moze powiedziec cos wiecej o tym aucie?

    Przepraszam za umieszczenie nie w tym dziale, prosze o przesuniecie...
    Też widziałem to ogłoszenie i zastanowiła mnie podejrzanie niska cena. Wymieniona jest kierownica więc poducha wywaliła, prawdopodobnie wymieniony przedni zderzak, maska zostawiona niby uszkodzona. Pytanie dlaczego handlarz nie doprowadzi auta niewielkim kosztem do stanu używalności i nie wystawi w całości za dużo większą cenę?
    Możliwe, że auto było tak mocno uderzone, że nie da się go naprawić i ktoś podszykował tylko do sprzedaży aby pozbyć się kłopotu.

  4. #10724
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 SW 2.0JTDM Nero Carbonio, 2009, 163kkm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dzieki. Jahu a realnie (biore pod uwage rozne scenariusze) przy takich samochodach (nawet sciagnietych z Niemiec za +/- 7 tysiecy euro) to orientujesz sie moze o jakim spadku wartosci mowimy w ciagu 2 lat?

  5. #10725
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał KnightRider Zobacz post
    Dzieki. Jahu a realnie (biore pod uwage rozne scenariusze) przy takich samochodach (nawet sciagnietych z Niemiec za +/- 7 tysiecy euro) to orientujesz sie moze o jakim spadku wartosci mowimy w ciagu 2 lat?
    Chodzi o to, że kupujesz auto za wyższą cenę niż rynkowa (jeśli mówimy o tym belgijsko-polskim egzemplarzu). Sprzedać auto również za wyższą cenę będzie po prostu trudno. Jeśli kupisz auto w cenie rynkowej, nie zapuścisz go jakoś, to sprzedaż za rok o 10-15% taniej, a za 2 lata o 20-25%. To moje szacunki. Ale nie handluje na co dzień autami, więc to tylko moje pobożne życzenia (podobnie jak życzenie, by ktoś był skłonny zapłacić 26.000 zł za mój 2006 rok).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Dobre auto musi kosztowac ale w miare mlode a 10-letnie. Owszem mozna takim nexdzic nic sie nie dzieje ale mimo to lata swoje ma.
    Dobre 9 letnie auto będzie tańsze od dobrego 6 letniego. Ale może być w podobnej cenie (lub droższe) od niejednego ulepa z 2010 roku.
    Sam jeździłem kilkoma świeższymi 159 niż moja i nie widzę jakiejś przepaści (a wręcz moja wygląda świeżej pod względem lakieru, wnętrza). Różnica między 6 i 9 lat jest mniejsza niż między 2 i 5 lat. Takie moje zdanie.
    Ostatecznie i tak rynek weryfikuje cenę.

  6. #10726
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi, faktycznie niska cena jak na tak male naprawy, bo TBI zaczynaja sie od 40k na allegro. Kazdy jezeli nie dla siebie to naprawilby tanim kosztem na sprzedaz. Nie bralem wczesniej pod uwage silnika 1.7 bo byl poza zasiegiem. Czekam na VIN o ktory prosilem sprzedawce bo zarzekal sie ze servisowana do konca. Taka kosmetyke jestem w stanie sam naprawic ale juz oka nie mam zeby zobaczyc czy mechanicznie nie ucierpialy elementy pod pokrywa.

  7. #10727
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzon Zobacz post
    Wymieniona jest kierownica więc poducha wywaliła, prawdopodobnie wymieniony przedni zderzak, maska zostawiona niby uszkodzona.
    Takie kierownice były montowane fabrycznie w tym czasie w TBI. Zobacz na inne TBI i wszystkie mają właśnie takie przeszycia i szary panel. Maska jest na pewno lekko wyprostowana. Zdarzaka nie jestem w stanie ocenić. Był demontowany, ale to nic nadzwyczajnego podczas oględzin do ubezpieczenia. Trochę wygląda jakby Brera nabiła się na hak i pocno podwinęło wszystko, ale bez uszkodzeń podłużnic i silnika.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 04-08-2015 o 11:27

  8. #10728
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    8

    Domyślnie

    Wracajac do tego zderzaka, to jezeli Alfa ma org xenon to musi miec spryski a ten na zdjeciu nie ma. Z kierownica tez zaczalem sie zastanawiac i szukac po fotach w googlach i faktycznie wystepuje. Sprzedawca przez telefon mowil ze poduszki cale...

  9. #10729
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dziwna sprawa z tą kierownicą. Tak czy inaczej to auto warto bardzo dokładnie zbadać pod kątem poważniejszych uszkodzeń.

  10. #10730
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    8

    Domyślnie

    Do Wawy mam ponad 200 kilo, ale wiem ze za Brera bede musial zwiedzic kawalek Polski zanim cos znajde. Okazji prawdziwych jak wiemy nie ma, moze ktos z Wawy podejdzie w wolnym czasie i rzuci oko...

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory