Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14921
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Wypisz, co zrobiłeś w tym aucie przez 5 lat. Są letnie opony? Większe fele? Jeśli tak to warto zrobić na nich fotę - ludzie kupują oczami.

    Leasing we Włoszech skasuj. "Pilne" nawet jeśli jest - nie pomaga, napisz, że cena do negocjacji. Możesz też podskoczyć na hamownię i wrzucić wykres - jeśli jest w stanie jak twierdzisz, wyjdzie dobrze i wyróżnisz ją od reszty "perełek" z zagranicy. Wydatek mały, a może zaprocentować.

    Poza tym ludzie boją się DPF, turbo, 2-masy itp. Nie wspomniałeś o tych podzespołach w ogłoszeniu.
    Poproawilem tych pare rzeczy, przez ten okres tylko wymienilem czujnik temperatury spalin ( przed dpf ) jesli mowa o usterkach, i tyle na szczescie z dpf problemow nie ma , sprzeglo, dwumasa rowniez ok, nawet org zawieszenie jest.Nie pisalem nic o felgach na lato poniewaz wolalbym sprzedac osobno, chyba ze trafi sie ok kupie to dorzuce do auta. Sa nowe opony dunlop sport max 225/45/18 na felgach z julki, ktore zostaly odnowione.

  2. #14922
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    To będzie mój drugi używany samochód który kupuje i kolejny raz padło na alfę choć zdecydowanie szukałem silników benzynowych które jednak w Alfie są mało polecane prócz 1.75 turbobenzina ale tutaj cena jest zdecydowanie wyższa. Boję się tych diesli jak cholera a te wymiany z ogłoszenia zaczęły mnie przekonywać, myśle co wiecej moze sie tam zepsuć, myśle został jeszcze DPF a Ty mi mówisz o pękajacych głowicach heh.
    Ostatnio edytowane przez geguuuu ; 29-01-2018 o 20:22

  3. #14923
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Zejdźiesz z ceny to i zainteresowanie będzie, przykre ale prawdziwe...jak sprzedawałem 147 to za pierwszym razem wystawiłem ją za tyle ile sobie wyliczyłem, bo kupiłem to i tamto itd. cena początkowa 13 tys, sprzedałem za 8 tys zł...to było dawno daw k temu ale tak to wyglądało. Na sprzedawaniu auta typowy Kowalski jeszcze nie zarobił

  4. #14924
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    zarobic nie zarobie, pewnie jak nie bedzie zainteresowania cena pojdzie niestety w dół.... ale tez nie przesadnie. Odczekamy zobaczymy, narazie badamy rynek

  5. #14925
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Z opisem aukcji nie ma reguły. Zależnie od zainteresowanego ta sama informacja może być odebrana negatywnie lub pozytywnie.

    Użytkowany w Polsce:
    - na bank wytłuczony po polskich dziurawych drogach, serwisowany po stodołach i kiepsko wyposażony fabrycznie. Janusz mechanik mówił, że na rynki Niemieckie szły wersje lepiej wyposażone.
    - pewna historia kolizyjna, łatwy do weryfikacji przebieg, łatwe ustalenie historii użytkowania auta.

    Wymieniona lista napraw:
    - kupa złomu co się ciągle psuła. Janusz ma passata i przez 10 lat nic w nim nie wymienił, a tu koleś już dwumasę, turbinę i wtryski regenerował.
    - znaczna część elementów eksploatacyjnych została wymieniona, więc ja nie będę musiał tego robić.

    Dobrej jakości zdjęcia:
    - na pewno handlarz, tylko się podszywa. Dobre zdjęcia mają omamić kupującego, żeby nie zwracał uwagi na detale.
    - na dobrych zdjęciach widać wszystkie interesujące szczegóły, a skoro ktoś przyłożył się nawet do ogłoszenia, to pewnie i w przeszłości dbał lepiej o auto.

    Umyty i wysprzątany samochód:
    - na pewno picowany do zdjęcia, a jak picowany to coś chciał ukryć.
    - z pewnością właściciel dbał o niego.

    Przebieg powyżej 200 000 km:
    - toż to zajechany grat.
    - mniejsze ryzyko, że przebieg był "korygowany".

    Przebieg poniżej 100 000 km:
    - więcej stał niż jeździł, pewnie się sypał ciągle. Samochód musi jeździć inaczej się psuje.
    - mało używany i niewytłuczony egzemplarz.

    Dobre wyposażenie:
    - na pewno większość popsuta. Taki samochód to skarbonka. Jak nie problemy z klimatronikiem to podgrzewanie siedzeń nie działa.
    - dobre wyposażenie zwiększa komfort i przyczynia się do mniejszego spadku wartości.

    Silnik diesla:
    - toż na start dwumasa za pinć tysięcy, potem turbo za osiem i na końcu wtryski! Diesel opłaca się jak robisz 300 000 km rocznie, inaczej się nie zwróci.
    - diesel to dobry kompromis między spalaniem a osiągami, natomiast elementy eksploatacyjne - nawet jeśli trzeba je będzie wymienić, to starczą na kolejne 200 000 km.

    Użytkowany przez kobietę:
    - znaczy zamulony, poobijany, ze spalonym sprzęgłem, zawalony śmieciami w środku z kierownicą poprzecieraną od pierścionków.
    - czyli na pewno zadbany i nie katowany.

    Użytkowany przez emeryta z 1934 roku:
    - a więc jazda 30 km/h na piątym biegu, spalone sprzęgło i zapach uryny w środku. Wszystko naprawiane patentami z lat 60.
    - czyli na pewno zadbany i nie katowany.

    Użytkowany przez lekarza/prawnika:
    - jak ktoś wymienia samochody jak rękawiczki, to na pewno o nie nie dba. Użytkował jak żyd kobyłę, zaczęło się sypać, to kupił sobie nowy.
    - na pewno zadbany, serwisowany w ASO i zawsze wszystko robione na czas.

    Użytkowany we flocie:
    - każdy zna dowcipy o samochodach służbowych. I tyle w tym temacie.
    - samochód flotowy był serwisowany w ASO i zawsze wszystko robione na czas.

  6. #14926
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam planuje zakup AR 159
    Czy ktoś może oglądał któryś z tych egzemplarz?
    Czy ktoś się wypowie czy ten tańszy automat jest wart oglądania ?
    ID: 6016851940
    ID: 6019666505

  7. #14927
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Tą tańszą bym z miejsca odpuścił za opis dotyczący chyba zupełnie innego samochodu.

  8. #14928
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    I moje ulubione "full wersja"...

  9. #14929
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    I moje ulubione "full wersja"...
    najlepsze to są full opcja bez skóry i klimy i elektryki :-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał geguuuu Zobacz post
    Zejdźiesz z ceny to i zainteresowanie będzie, przykre ale prawdziwe...
    zszedłem symbolicznie dla zasady handlu
    poszła bez ogłoszenia na otomoto itp ( tylko wspominka , ze moze sprzedam ) i pierwszemu który wiedział czego chce ...








  10. #14930
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    MPK
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Forumowiczów,

    Jestem tutaj zupełnie nowy, ale mam nadzieję, że się zadomowię (bo kupię Alfę).
    Poszukuję konkretnie modelu 159 z silnikiem TBi w wersji TI. W zasadzie na Allegro/OLX są dwie Alfy, które mnie interesują i pomyślałem, że może ktoś patrząc na same zdjęcia będzie mógł mi coś doradzić (lub odradzić), zanim wybiorę się z mechanikiem na oglądanie.
    Czytałem na forum słabe opinie o salonie ze Zduńskiej Woli, ale może a akurat to dobry egzemplarz. Bardzo mi się podoba.

    poniżej linki do ogłoszeń:

    1. allegro.pl/159-tbi-200km-oryginalna-ti-skora-navi-xenon-i7137529797.html#thumb/1

    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-tbi-200km-bogata-opcja-zarejestrowany-skora-navi-ID6zejo2.html

    Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory