Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15291
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    DAEWOO LANOS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ale wiesz, że jakby było czyste, no to może nie ty, ale inny kupujący stwierdziłby, że "picowane na sprzedaż"?
    Reszta z rzeczy które wymieniasz, to normalne zużycie eksploatacyjne, typowe dla każdego pojazdu. Co więcej, dość tanie w usunięciu. Termin "zadbana" odnosi się raczej do stanu technicznego pojazdu, a nie tego czy dywaniki zostały wytrzepane. Sam napisałeś, że nie masz zastrzeżeń do mechaniki (poza turbo, które prawdopodobnie jest zużyte) - i to, razem ze stanem nadwozia (zardzewiałe czy nie) powinno być głównym wyznacznikiem wartości pojazdu.
    Nie da się znaleźć 10 letniego auta w stanie idealnym. Tym bardziej, że osiągają one śmiesznie niskie ceny i nie opłaca się inwestować w różne drobiazgi tylko po to, żeby podnieść tę cenę o 500 zł. Nawet mój egzemplarz, nad którym cmokali pracownicy ASO w czasie przeglądu, jak się mu dokładnie przyjrzeć miał kilka kosmetycznych pierdół wymagających usunięcia. Ba - ten mój był sześcioletni i kosztował grubo ponad 40 000 zł, a sprzedającemu nie chciało się za 120 zł wymienić zamka pokrywy maski w którym urwał się zaczep, za 15 zł kupić niepołamanego korka wlewu płynu do spryskiwaczy czy wymienić wkład lusterka zewnętrznego na sprawny, niegenerujący błędów, za 25 zł. Nakupował za to cały zestaw klubowych badziewi (ramki, dywaniki, wykrojniki aluminiowe), które obecnie albo leżą w śmietniku, albo rozdałem forumowiczom (bo nikt mi nie płaci za reklamę forum dyskusyjnego).

    Piszesz, że błotnik do malowania. Ale jakby był pomalowany, to nie jeden podleciałby z miernikiem lakieru, stwierdził 200 mikronów i odszedł klnąc, że na bank bity. Tymczasem nie wiem jak można zachować stan idealny powłoki lakierniczej bez jakikolwiek jego korekty. Ja niedługo muszę dać do poprawek maskę, bo jest tam kilka odprysków i zarysować. Będzie to kolejny element na którym miernik wskaże, że coś było robione. No bo musi być robione jak samochód ma jakoś wyglądać, tym bardziej, ze wcześniej miał dwóch właścicieli i przez 6 lat był jeżdżony na różne sposoby. Ktoś zamknął klapę bagażnika nie zauważając, że wystaje z niej trzonek od szpadla, z drugiej strony pasażer wysiadając walnął drzwiami o murek i lakier odprysnął. Każda naprawa takiego czegoś generuje dodatkowe mikrony, ale kupującemu się tego nie wytłumaczy. On oczekuje po 10 latach fabrycznej powłoki lakierniczej i to jeszcze bez skazy...
    Nie chodzi o to ze oczekuje wiedziałem o tych otarciach ale uwierz mi to auto nie jest warte ceny wystawionej i nie jest zgodne z opisem i zapewnieniami sprzedającego. Jeszcze jeden dość istotny czynnik który mi się rzucił w oczy a zapomniałem napisać to ilość płynu chłodniczego grubo poniżej minimum i to tez musi o czymś świadczyć bo on nie powinien nigdzie uciekać. Zdaje sobie sprawę ze nie są to nowe auta ale można kupić za 25-30 naprawdę dobra sztukę jedna widziałem jeden dzień za długo się zastanawiałem i poszła a była poniżej 30 i do negocjacji. Nie sztuka jest kupić szrota i do niego dokładać pisałem ten post bo moim zdaniem po to jest ten dział by ludzie którzy maja daleko nie trudzili się i nie zdziwili na miejscu mając do domu szmat drogi. Auto da się zrobić ale to co gada właściciel a to co jest na miejscu mija się z prawda


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #15292
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW
    Postów
    19

    Domyślnie

    podaj linka do tego ogłoszenia jak jest gdzieś wystawiona oferta.

  3. #15293
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm16v sedan
    Postów
    3

    Domyślnie

    Siemasz kolego mam do Ciebie sprawę kiedyś zakładałes dystanse do alfy 159 do ori felg 19ti chyba 15mm jak Ci się udało takie założyć jak kołnierz ma 16mm?przylegaly idealnie do piasty?ciołeś piasty?gdzie takie dystanse mozna nabyć?pozdrawiam

  4. #15294
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Witajcie,

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

    Ogladal ktos to ? co o tym myslicie? dla mnie to 2 koniec Polski, ale moze warto ? Pomiajjac kompletnie cene to rosso alfa wyglada swietnie
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  5. #15295
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    12 500 PLN? 107 000km? Plus brak jakichkolwiek naklejek ori (cała malowana?). No ja bym nie jechał specjalnie jej oglądać, napisz na regionalnym forum, może ktoś kto ma blisko obejrzy, ale "pachnie" super okazją.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #15296
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ja benzynę bym sobie odpuścił.tylko JTD lub JTDm.

  7. #15297
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał haja5 Zobacz post
    Ja benzynę bym sobie odpuścił.tylko JTD lub JTDm.
    Z calym szacunkiem, ale traktora nie chce. Znam bolaczki benzyny ale mimo wszystko godze sie na nie. BTW - 9 lat jezdzilem Twin Sparkiem (lacznie z trasami typu Gracja Wlochy) i auto bylo niesamowicie bezawaryjne. Procz zawieszenia nic nigdy sie nie zepsulo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    12 500 PLN? 107 000km? Plus brak jakichkolwiek naklejek ori (cała malowana?). No ja bym nie jechał specjalnie jej oglądać, napisz na regionalnym forum, może ktoś kto ma blisko obejrzy, ale "pachnie" super okazją.
    To ze malowana cala od poczatku biore pod uwage choc sam zderzak tylni juz jest niec inny. Bardziej to chodzi mi o kondycje mechanii. Przebieg moim zdaniem o prawie 100 zanizony biorac pod uwage stan fotela kierowcy.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  8. #15298
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    2007 rok, zegary i kanapa z tyłu przedlift (czyli wszystko się zgadza), ale panel klimy z polifta.
    Ile ten samochód musiał kosztować żeby sprzedający zarobił na nim chociaż tysiąc złotych? 2,5k euro? Przecież w tej cenie to są same złomy.
    Do tego pomalowany dół tylnego zderzaka, a na zdjęciu z prawej strony cały zderzak sprawia wrażenie odbiegającego odcieniem od reszty.
    No i samochód jest do opłat - sama akcyza to będzie kilka ładnych złotówek bo pojemność >2 litry.

  9. #15299
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    benzyna niby gorsza czemu jakies argumenty moze, oprocz czestego wymiany rozrzadu nic sie nie dzieje, dobrze znosi lpg

  10. #15300
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW
    Postów
    19

    Domyślnie

    ja mam AR156 JTD od 6 lat silnik bezawaryjny teraz jestem w trakcie zakupu i oglądam AR159 i też tylko JTD lub JTDm poczytaj trochę na forum większość alfoholików powie ci to samo benzyna nie a gaz do niej to już grubo.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory