Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15881
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    BMW e90
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    warto. bo po pierwsze tańsze, po drugie z reguły już po wymianie sprzęgła/dwumasy i remoncie skrzyni M32. jedno co, wtryski trzeba sprawdzić w jakim są stanie. dobrze ekspolatowany diesel JTDM robi bez łaski 400kkm+, więc jeszcze trochę mu zostało jak coś.
    Akurat dwumas jest u mnie małym problemem ponieważ mam zaprzyjaźnioną firmę regenerującą Tylko czy inne części po takim przebiegu nadają się do jazdy. Zdaję sobie sprawę, że przy takim przebiegu nie dostanę auta bez wkładu ale chciałbym się dowiedzieć ile ten wkład na sam początek mógłby wynieść

  2. #15882
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    to zależy czy ktoś jeździł po dziurawym mieście, czy latał autostradą. zależy co wymieniał, a co jest zużyte. możesz mieć auto zadbane, gdzie nie trzeba nic wymieniać, ewentualnie jakieś drobiazgi, albo trafić sztukę, którąś ktoś wyeksploatował do końca i masz na starcie 5-10tys do włożenia. takie auto trzeba obejrzeć i dopiero policzyć co i jak.

  3. #15883
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Macie ładny egzemplarz na wyciągnięcie ręki...
    Moje ogłoszenie wciąż aktualne:
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...na_pilne_.html

  4. #15884
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Tutaj wydaję się być ciekawa oferta. Jedynie dwa elementy do malowania (można to samemu ogarnąć) i założyć felgi na lato.
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDupsQR.html

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #15885
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Niby cena i opis przyzwoity,zastanawiam się tylko czym kierował się właściciel robiąc Belli takie kuku:/

  6. #15886
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Niby cena i opis przyzwoity,zastanawiam się tylko czym kierował się właściciel robiąc Belli takie kuku:/
    Cena właśnie bardzo niska. Nie wiadomo jeszcze w jakim stanie jest wnętrze bo nie ma zdjęć.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #15887
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Poluje na 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czy to normalne, że 1.9 jtdm (150KM) przy gaszeniu chce wyskoczyć spod maski i zatrzęsie budą? Obejrzałem dwie sztuki AR159 z tym silnikiem i w obu przypadkach wyglądało to identycznie. Niby dwumasa w obu autach była ok, w tej drugiej przy puszczaniu pedału sprzęgła mniej więcej tak w połowie zakresu pojawiały się bardzo delikatne drgania na pedale, natomiast przy ruszaniu bez gazu zero drgań.

  8. #15888
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=79254]Dukes[/MENTION] moja z automatem też często zatrzęsie przy gaszeniu (więc to nie tylko dwumasa). Przynajmniej tak było przez ostatnimi robotami (kolektor wydechowy i takie tam), jeszcze nie testowałem po naprawach. Ale podejrzewam że to w dużej mierze kwestia sprawności klapy gaszącej, no i te silniki nie mają takich mądrych wynalazków jak np. Start&Stop w Giulii, który gasi silnik w konkretnym położeniu tłoka żeby potem łatwiej odpalić - po prostu odcinka paliwa + klapa gasząca i niech zdycha, czy zatelepie to pewnie zależy czy w jakimś cylindrze jeszcze nie dopali resztek.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #15889
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    -
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przymierzam się do kupna swojej pierwszej alfy (159SW). Wczoraj byłem oglądać auto z 2006, 1.9 jtdm 150km. 198 tys przebiegu. Czujnik na wszystkich elementach wskazywał od 90um do 120, wszystkie naklejki, niemalowany pas za scudetto zgadzają się. Auto miało być dla żony, natomiast okazało się za duże. Silnik ładnie odpala wszystko w miarę ok, natomiast przeraża mnie jedna rzecz, a mianowicie wykwity rdzy na przednim pasie, i generalnie sanki, płyta nad oraz całkowity wydech... strasznie skorodowany, dodatkowo wszystkie śruby mają nalot rdzy nawet na listwie bagażnika. Wiem, że jest tu wielu fachowców dlatego bardzo byłbym wdzięczny za jakieś rady na dole przesyłam link do tej rdzy pod maską. Pozdrawiam

    Link do elementów zardzewiałych: images84.fotosik.pl/1107/87d6eb780385b7e0.jpg

  10. #15890
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Rdza na sankach korodujące wydechy.Problemy z rantami maski i klapy to przypadłość 159
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory