Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #9361
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Popytaj co jest zrobione: rozrząd, klapy, egr, sprzęgło i jakie inne rzeczy są wymienione. Jeśli porobione to warto, oszczędzisz kilka dobrych tysięcy,
    dokładnie. jeżeli stan i oczywiście przebieg sa ok, cena jest wg mnie akceptowalna.
    szczególnie, ze wyposazenie ma na prawde bogate

  2. #9362
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    No to jak ktoś będzie szukał 159 SW, to niedługo będzie na sprzedaż.


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  3. #9363
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Jak wrażenia po wizycie w Mińsku?
    Niestety nie dotarłem do mińska. Będę w tygodniu.

  4. #9364
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cześć,Kupował ktoś z was osobiście samochód z niemiec? Znalazłem ostatnio coś takiego
    http://www.mobile.de/pl/marka/alfa-r...206031647.html

    Zastanawia mnie fakt dlaczego jest tam napisane że silnik pali(tłumaczyłem za pomocą translatora) Jak to mam odczytać że coś z nim jest nie tak ale silnik chodzi czy co?

  5. #9365
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    To nic nie znaczy, dopóki nie zadzwonisz i się nie wypytasz, ale nawet jak wypytasz stan może być inny niż Ci powiedzą przez telefon
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  6. #9366
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#b70e29fcdd

    Pojawiło się coś takiego. Widział ktoś, warto?

  7. #9367
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Auto od forumowicza , na zdjęciach wygląda na zadbane..
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  8. #9368
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hoyraq
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    WN
    Auto
    159 SW TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryta118 Zobacz post
    Cześć,Kupował ktoś z was osobiście samochód z niemiec? Znalazłem ostatnio coś takiego
    http://www.mobile.de/pl/marka/alfa-r...206031647.html

    Zastanawia mnie fakt dlaczego jest tam napisane że silnik pali(tłumaczyłem za pomocą translatora) Jak to mam odczytać że coś z nim jest nie tak ale silnik chodzi czy co?
    Jak już chcesz dzwonić to niech to zrobi ktoś kto rozróżni mowę niemca od niemieckiego turasa (co nie jest takie trudne), jeśli auto od tego drugiego to szkoda jechać tyle km.

  9. #9369
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Te przednie światła to chyba nie świecą – takie wypiaskowane. Auto na zdjęciach wychuchane, a chromy z przodu w żenującym stanie (a może po prostu brudne?).
    W nawiązaniu do wizyty referencyjnej:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-2...C36152919.html

    Chromy rzeczywiście brudne były na tych wcześniejszych fotkach ale wyglądają lepiej w rzeczywistości. Lakier auta też w dobrym stanie. Skóry w środku podobnie. Delikatnie pęknięty zderzak przy halogenie, ale trzeba się przyjrzeć mocno. Znaczek z przodku klasycznie wyblakły Auto odpaliło od ręki i nie było check engine (przynajmniej przez 5 minut jak pracował silnik na jałowym Sprzedawca w miarę komunikatywny. Auto oryginalnie pochodzi z Danii, ale zaimportowane z Niemiec. Auto niestety stoi na 16 calowych stalówkach 205/55 r16 z oponami zimowymi firmy semperit wiec jak dla mnie minus za to bo i tak trzeba komplet alu dokupić. W środku belki firmy thule. Jest także kompletne koło zapasowe.

    Byłem z kolegą zwolennikiem teutońskiej motoryzacji spod znaku GM. Zwrócił uwagę na dwie rzeczy: część śrub pod maską jest zardzewiała a część nie, być może przód auta był ściągany, ale nawet jeżeli był malowany to pas za grillem matowy wiec naprawa zgodnie z regułami sztuki Druga sprawa to jego zdaniem silnik pracuje zdecydowanie za głośno i dzwięki pochodzą z okolic rozrządu. Żeby nie było nie pracuje on jakoś masakrycznie głośnio ale w oplu 2.2 pracuje ciszej wiec jego zdaniem raczej trzeba będzie wymienić prędzej czy później

    Do jazdy testowej nie doszło bo auto bez tablic, ale jest możliwość dokonania sprawdzenia na scieżce diagnostycznej w skp lub w ASO jakbym sobie życzył.

    Historia serwisowa żadna, po VIN można sprawdzić. No i sprawdziłem, kończy się na 2007 roku W srodku jedynie jakas kartka z wykonaniem przeglądu po stanie 90k. Do auta jeden kluczyk tylko wiec tez pokazuje to raczej biznesowe użytkowanie auta. Można wiec założyć ze auto miało 3 serwisy co 30k (standardowy serwis w jts to wymiana oleju z filtrami) a od ostatniej wymiany przejechało na oleju tym samym 45k. Co to oznacza to właściciele jtsow wiedza

    W polaczeniu ze srednim poziomem wyposażenia jak dla mnie (brak czujników parkowania, relingów) oraz kolor czarny i czarna skóra (akurat nie chcę takiej kombinacji) w połączeniu z zaniedbaniami serwisowymi sprawia ze to w sumie żadna okazja. Cena na aucie 23 500 na otomoto 22 400. Po potencjalnym doinwestowaniu + 7k pewnie będzie dobrze jezdzic. Tyle ze w w tej cenie można mieć już delte z 2008 roku z co prawda słąbszą bezyną 120 km ale od czego cinek

    Szukam zatem dalej

  10. #9370
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukeMazur Zobacz post
    No to jak ktoś będzie szukał 159 SW, to niedługo będzie na sprzedaż.
    to sprzedaj i jedź ze mną na transfogarską w sierpniu :-)

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_1553492167_IMG_4551_.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	183.9 KB
ID:	159484  








Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory