Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16031
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że pojawili się kolejni rycerze szukający księżniczki-dziewicy... tak macie szansę trafić ładną sztukę przedliftową - czyli rocznik 2006-2007. Podkreśliłem słowo szansę, ponieważ 90% aut w tym budżecie to jeżdżące (albo i nie) skarbonki wymagające min kilkutysięcznej inwestycji (porządny przegląd zerowy to koszt rzędu 2000zł). pozostałe 10% to auta od zdesperowanych prywatnych właścicieli, którzy nie mogą sprzedać swojego przyzwoicie utrzymanego auta, ponieważ w komisach stoją 100%bezwypadkowe igły nie wymagające wkładu. Tylko proszę, nie zakładajcie później na forum kolejnego tematu pt. " Kupiłem auto w komisie i w drodze do domu się popsuło. co dolega mojej alfie"
    ps. jak będziesz chciał sprowadzić sobie auto to "Niemcowi" za ładną sztukę trzeba dać min. 14-15tys. zł. + koszty sprowadzenia i przerejestrowania.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-08-2018 o 08:54

  2. #16032
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Mercedes-benz w124
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jak to mówią kto pyta nie błądzi lepiej zapytać na forum niż się napalic i kupić jakiegoś bubla za bezcen.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #16033
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Widzę, że pojawili się kolejni rycerze szukający księżniczki-dziewicy... tak macie szansę trafić ładną sztukę przedliftową - czyli rocznik 2006-2007. Podkreśliłem słowo szansę, ponieważ 90% aut w tym budżecie to jeżdżące (albo i nie) skarbonki wymagające min kilkutysięcznej inwestycji (porządny przegląd zerowy to koszt rzędu 2000zł). pozostałe 10% to auta od zdesperowanych prywatnych właścicieli, którzy nie mogą sprzedać swojego przyzwoicie utrzymanego auta, ponieważ w komisach stoją 100%bezwypadkowe igły nie wymagające wkładu. Tylko proszę, nie zakładajcie później na forum kolejnego tematu pt. " Kupiłem auto w komisie i w drodze do domu się popsuło. co dolega mojej alfie"
    ps. jak będziesz chciał sprowadzić sobie auto to "Niemcowi" za ładną sztukę trzeba dać min. 14-15tys. zł. + koszty sprowadzenia i przerejestrowania.

    Dobrze opisane-taka prawda. Rynek jest popsuty Podbijam.

  4. #16034
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Tutaj ludzie rezygnują po fotkach bo wydech był minimalnie zardzewiały albo malowany element czy tam kilka, nie świadczących o jakimś totalnym dzwonie niestety ale ludzie szukają 10 letniego auta jakby przez te 10 lat stało w salonie a nie było używane codziennie. Nie da się uniknąć pewnych wyrzeczeń i wie to każdy kto kupował. Ja sam kupiłem Brerę w genialnym stanie technicznym i przebiegiem 65 000 za dobrą cenę, ale jednak z zewnątrz było/jest trochę do ogarniania. Coś za coś. Generalnie jak dla mnie w tyloletnim aucie głównie liczy się mechanika, z zewnątrz auto można ogarniać, ale wewnatrz robota idzie w grube tysiaki.

  5. #16035
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Mercedes-benz w124
    Postów
    4

    Domyślnie

    No to załóżmy że nie należę do tych co rezygnują po fotkach, i zdaję sobie sprawę że w tej cenie ideału nie znajdę. Chodzi mi o to czy w cenie 15-17 tys No niech będzie do 20 tys, znajdę coś w miarę zdrowym silnikiem i niekoniecznie idealnym stanie wizualnym (wgniotki rysy itd). Nie spodziewam się auta w tej cenie z przebiegiem poniżej 250 tys, ba nawet chętniej bym wziął coś powyżej 300 tys bo zazwyczaj są po większych naprawach. Czy wedlug was jest jakikolwiek sens szukania AR159 wg wyżej wymienionych kryteriów? Czy sobie odpuścić i nie wiem poszukać jakiejś starszej alfy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16036
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jest sens








  7. #16037
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Pewnie że jest sens,tylko bez ciśnienia. Poszukaj kilka sztuk które Cię interesują i jazda. Jeżeli ogarniasz temat w kwestii kupowania 159 to wiadomo co robić jeżeli niekoniecznie to znajdź człowieka co zna się na Alfie (do tego celu możesz wykorzystać forum, ktoś napewno pomoże)i szukacie Twojej wymarzonej. Oczywiste jest że musisz iść na pewien kompromis i liczyć się z tym że w tej cenie cudów nie będzie,ale dokładne sprawdzenie i późniejsza kalkulacja ewentualnych kosztów powinna nieco rozjaśnić Ci sytuacje. Poczytaj na forum o interesującym Cię modelu i o jego bolączkach i będziesz wiedział na co zwrócić uwagę. Jeśli kupisz zaniedbane 159 to pamiętaj że szybko wypłucze Ci portfel i poprostu go znienawidzisz.

  8. #16038
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Mercedes-benz w124
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki Dzięki! Nie ma ciśnienia, do kupna bym się przymierzał dopiero za pół roku ale chciałem wybadać temat dlatego napisałem tutaj. Dzięki wszystkim za odzew a ja tymczasem się biorę za lekturę


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #16039
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    O właśnie o to mi chodziło,zdrowe podejście, miłego czytania,napewno się uda powodzenia.

  10. #16040
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    poszukiwania 166 w toku :)
    Postów
    9

    Domyślnie

    Moje pytanie miało na celu zaoszczędzenie mi czasu bo gdyby ktoś kto się zna na cenach odpowiedział mi że nie ma szans to bym dołożył lub jak mówię sprowadził sobie auto(pytam na forum bo uważam że ludzie posiadający takie auta znają się na cenach i mają pojęcie o rynku bo sami kiedyś musieli sobie taka kupic) bo ja się po prostu na tym nie znam. 159 mi się podoba ale to nie jest nowy samochód i jestem tego świadom i chyba każdy z nas jak kupuje sobie samochód to chce żeby był w jak najlepszym stanie. Dziękuję jednak za poświęcony czas i odpowiedz. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory