Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Głośny klekot na zimnym silniku po nocy. 1.9 8V

  1. #1
    chrisdelarosa
    Gość

    Exclamation Głośny klekot na zimnym silniku po nocy. 1.9 8V

    Witam ! Chciałbym poznać opinię osób które mają właśnie taki silnik w swoich Alfach... Czy to normalne że rano przy niskiej temperaturze po odpaleniu słychać głośny klekot który się nasila przy dodawaniu gazu i brzmi to jak stukanie zaworów, ustaję to po przejechaniu ok pół kilometra czyli wydaje się tak jakby dopiero silnik po tym odcinku miał dobre smarowanie... ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    wydaje się że to koło pasowe się rozwarstwia... czy ktoś zna wymiary takiego koła do silnika 1.9 jtdm 8v 115 km ?

    Czy takie będzie pasowało ?

    http://allegro.pl/kolo-pasowe-dayco-...431812736.html

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem co tu się rozwarstwia. Ja mam motor 16V i taki sam objaw jakby stukania zaworów (wyraźnie stuk z klawiatury) przez krótki czas po uruchomieniu na mrozie. Dotychczas wydawało mi się to normalne skoro jest tak od początku użytkowania do tej pory i nic się nie poprawia, ani nie pogarsza ..

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zoms
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 8V 159KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    U mnie również przy niskich temperaturach silnik zachowuje sie podobnie

  5. #5
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    no zobaczymy jaki będzie efekt po wymianie koła pasowego... i tak nadaje się do wymiany bo rowki są wytarte dość mocno... a z tego co czytałem to jak koło pasowe jest zużyte to wydaje dźwięki podobne do traktorka... W poniedziałek wymienię to koło więc we wtorek będę mógł napisać czy coś się zmieniło...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    na forum159.com chłopaki piszą że mają to od nowości i dalej. Na gwarancji jeden gość z tego powodu miał wymieniane sprzęgło, dwumas i nawet skrzynia biegów...!!
    i co? i dalej to samo )

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz przebieg,ale w tym silniku co 60000 km sprawdza sie i jeżeli zachodzi taka potrzeba reguluje sie zawory.Moze zacznii od tego.

  8. #8
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Witam ! Wczoraj zostało wymienione koło wraz z paskiem i dziś rano znów głośny klekot przez ok minute... było -12 na dworze jak wsiadłem do auta... ale możliwe że mamy sprawce... zaraz po odpaleniu przez jakieś 20 sekund mrugała kontrolka od świec żarowych czyli pewnie nie pali na wszystkie świece... Wydaje się że przez to ta głośna poranna praca silnika...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Chrisdelarosa ciekaw jestem czy czytasz posty które Ci ludzie piszą....

  10. #10
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Chrisdelarosa ciekaw jestem czy czytasz posty które Ci ludzie piszą....
    czytam czytam... ale jak pisałem koło pasowe i tak nadawało się do wymiany wraz z paskiem więc prędzej czy później musiałbym to zrobić... Co do świec to skoro kontrolka mruga to znaczy że coś w tym układzie jest nie sprawnego, a z tego co się orientuje to jak świeca nie grzeje to ciężko auto pali co już też mi się kilka razy przytrafiło że musiałem dłużej pokręcić... i także głośniej chodzi po rozruchu... więc i tak robię to co trzeba zrobić... skrzyni biegów na pewno nie będę wymieniał zaworów też nie będę regulował ponieważ silnik pracuje po rozgrzaniu równo i cicho więc nie sądzę żeby zawory wymagały jakiejś ingerencji...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 11:10
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17
  4. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 21:36
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 01:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory