Strona 10 z 27 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Chcialbym wrocic do tematu gwizdania.
    W moim samochodzie gwizd slychac tylko wewnatrz samochodu przy zamknietych drzwiach. Jak stane przed maska to silnik zaglusza gwizd. Gwizd brzmi troche jak zaklucenia przedostajace sie do glosnikow w starych samochodach. Najbardziej slyszalny jest w okolicach 2 i 4 tys obrotow. Jest to o tyle upierdliwe, ze przeszkadza w cichym slychaniu muzyki.
    Czy powinienem sie martwic ta turbina?

    Pod tym linkiem znajdziecie nagrania z kokpitu w czasie jazdy i podczas pracy na luzie:
    https://skydrive.live.com/?cid=33E48...8D80A2E4%21105

    W rzeczywistosci bardziej to slychac niz na nagraniu.

    Planuje chip i zastanawiam sie czy turbina mi sie nie rozsypie.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 07-01-2014 o 18:41

  2. #92
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kupujacy123
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    PL
    Auto
    159 SW jtdm-czarna w czerwonej ;)
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleyvor Zobacz post
    Kupujący123 mam nadzieje że dasz znać co się okaże w Twojej sytuacji Ja u siebie ciągle stawiam na turbo. Pojeżdżę trochę po mechanikach może ktoś coś mi powie co jest do dupy. Jeździłem już paroma samochodami ale nigdy aż takich problemów nie miałem... Zrzucę jeszcze kolektor dolotowy i oddam auto do innego warsztatu żeby zdiagnozowali po swojemu. Wtedy będę wiedział czy oddawać po raz kolejny turbo na gwarancję. Ogólnie masakra...
    No i sporo postów poszło się "..." znaczy na spacer
    Oddałem dziś auto do Darka z PabloGarage i po wstępnej jeździe wyszło, że być może usunięcie klap i egr coś zmieni w temacie "gwizdania" turbiny (uprzedzam u mnie to słychać wyłacznie przez parę minut przy zimnym silniku-1.9 jtdm,16v, 150 km, 135 tys. km. przebiegu). Biały bąk i nierówna praca przez pierwsze paręnaście sekund to podobno też "zasługa dream teamu" pt. klapy+egr, tak więc mam nadzieję, że po weekendzie będzie po tych przypadłościach.
    Odbiorę, przelecę się porządnie dziesiąt kilometrów i opiszę wrażenia.

    BTW-ostatni "Motor", ranking ADAC i 159 w przedziale auta 2-3 lata na 124 ze 129 miejsc... taaaaaaaaaa... mam nadzieję, że to niemiecki spisek (tfu, tfu... blleeeee...) herr tuska
    Ostatnio edytowane przez Kupujacy123 ; 07-01-2014 o 21:21

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kupujacy123 Zobacz post
    Biały bąk i nierówna praca przez pierwsze paręnaście sekund to podobno też "zasługa dream teamu" pt. klapy+egr, tak więc mam nadzieję, że po weekendzie będzie po tych przypadłościach.
    Ja nie mam klap wirowych i mam zaslepiony egr a i tak potrafi puscic siwy dym przy odpalaniu. Do tego mam nowy akumulator i nowe swiece zarowe. Zauwazylem, ze 159 gorzej zapala od 156. Mialem dwie 156 i zapalaly "na dotyk".

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Miałem podobny problem czyli siwy dym przy odpalaniu, okresowo "ciężkie" odpalanie szczególnie w wysokich temperaturach. Pomogło zaktualizowanie oprogramowania ECU silnika. Od tego czasu, około 6 mieś., nie zaobserwowałem tego problemu. Dodam, że na pokładzie mam DPF, nieruszany kolektor i fabryczną "zaślepkę" EGR. Pzdr.

  5. #95
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Ile Cię kosztowało zaktualizowanie ECU silnika w ASO?
    Czy da się sprawdzić jakie jest najnowsze i jakie jest wgrane?

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Chyba coś koło 250-300PLN (albo troszkę więcej). Było to częścią większej akcji serwisowej więc dokładnie nie pamiętam ale rzeczywiście pomogło. Sprawdzić pewnie się da ale nie jestem na tyle oblatany z FES-ami itp. żeby to samemu stwierdzić. Pzdr.

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    BTW nie uważam, żeby rozsądnie było wgrywać nowe oprogramowanie ECU w aucie po chip-tuningu. Może okazać się, że podczas tej operacji przywrócone (nadpisane) zostaną mapy wtrysku, doładowania itd. Tak mi podpowiada moja intuicja.

  8. #98
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    To jest oczywiste, ale czy taka akcja wgranie najnowszego oprogramowania a potem chip? Czy program nadpisuje wszystkie dane i wtedy dal chipu nie ma znaczenia jaka jest wersja oprogramowania?

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Nie jesteście trochę za bardzo wyczuleni na to gwizdanie turbiny ? Moje turbo w 159tce od nowości ma nastukane może 15 tys a pogwizduje od początku na zimnym silniku. Turbina była założona nowa nie regenerowana u pana Ziutka, nic nie dymi, moc jest. Stad sie zastanawiam o co chodzi... Chociaż jak porównam w spiderze to tam turbo w ogóle nie słychać ale inna turbina na pokładzie.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 07-01-2014 o 23:25

  10. #100
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    U mnie również nie słychać turbiny.

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory