Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95

Temat: Szum związany układem napędowym - też tak macie?

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    Włożyli Oplowski szajs a ty człowieku się bujaj. Temat zostawiłem ponieważ po konsultacjach z wieloma mechanikami znającymi tą skrzynię doszedłem do wniosku że nie ma co panikować, dopóki jest olej w skrzyni nic się nie stanie. Dolałem na wszelki wypadek Ceramizer i trochę wyciszyło skrzynię. Rozmawiałem z użytkownikiem Cromy - na liczniku 300 tkm a od ok. 150 skrzynia huczy i nic się nie dzieje.
    Inżynierowie z Alfy też bez winy nie są bo włożyli to g... wytrzymujące 320 Nm do silnika o tym samym momencie obrotowym, buda jest ciężka więc skrzynia jest cały czas pod dużym obciążeniem. Do Vectry z tym samym silnikiem Opel dawał skrzynie F40 wytrzymujące 400Nm, a nasze M32 szły do Astry i innych lżejszych aut.
    Nie wiem za bardzo co z tym robić, szum głośny na razie nie jest, ale mnie irytuje... Najchętniej wymieniłbym tą skrzynię na F40 pod kątem planowanegozchipowania auta tylko pewnie dojdzie jeszcze kupa gratów do kupienia (o ile w ogóle dałoby się ją zaadoptować do alfy).

  2. #72
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Inżynierowie z Alfy też bez winy nie są bo włożyli to g... wytrzymujące 320 Nm do silnika o tym samym momencie obrotowym, buda jest ciężka więc skrzynia jest cały czas pod dużym obciążeniem. Do Vectry z tym samym silnikiem Opel dawał skrzynie F40 wytrzymujące 400Nm, a nasze M32 szły do Astry i innych lżejszych aut.
    Nie wiem za bardzo co z tym robić, szum głośny na razie nie jest, ale mnie irytuje... Najchętniej wymieniłbym tą skrzynię na F40 pod kątem planowanegozchipowania auta tylko pewnie dojdzie jeszcze kupa gratów do kupienia (o ile w ogóle dałoby się ją zaadoptować do alfy).
    No właśnie miałem Vectre C z przebiegiem 250tkm i była cisza. Dobrze by było gdyby F40 pasowała bo można ją kupić od 700 zł. Czyli skrzynia M32 do 159 będzie pasowała z Astry ?

    ---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

    Szukałem na alledrogo M32 i zobaczyłem że tą skrzynie montowali nie tylko do astry i corsy ale też do Vectry i Zafiry z silnikami 1.9. Znalazłem też takie coś :
    http://moto.allegro.pl/naprawa-czesc...847962458.html
    Poczytałem i z kupnem używanej nie będzie taka prosta sprawa.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    No właśnie miałem Vectre C z przebiegiem 250tkm i była cisza. Dobrze by było gdyby F40 pasowała bo można ją kupić od 700 zł. Czyli skrzynia M32 do 159 będzie pasowała z Astry ?[COLOR="Silver"]
    pasować by może pasowała, ale przełożenia nie będą się zgadzały

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    Szukałem na alledrogo M32 i zobaczyłem że tą skrzynie montowali nie tylko do astry i corsy ale też do Vectry i Zafiry z silnikami 1.9.
    ale tylko do 100 i 120-konnych. W CDTi 150 KM zawsze są F40.

    widzę że w 2.0 JTDm montowali F40 więc skrzynia i graty z 2.0 powinny pasować do mojej 1.9. Link: http://allegro.pl/skrzynia-alfa-rome...865442029.html
    Koszt skrzyni + nowe półosie i linki sterowania biegami (o ile nie przypasują) powinny zmieścić się w kosztach M32, a używana F40 jest pewniejsza i zdecydowanie lepsza.
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 08-10-2011 o 19:40

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Czy w Waszych JTDm też występuje niewielki szum z okolic przodu podczas jazdy powyżej 40 km/h? Dźwięk jest cichy i podobny do pracującego wentylatora nawiewu. Słyszalny jest wyraźnie po całkowitym wyłączeniu klimy i radia, początkowo sądziłem że to może łożysko w kole zaczyna się sypać bo szum narasta wraz z prędkością. Jednak zauważyłem, że przy przełączaniu biegów tylko w momencie gdy ruszam lewarkiem ten dźwięk zanika, więc to coś ze skrzynią. Obroty silnika nie nasilają tego dźwięku więc na pewno nie są to łożyska na wałku głównym. Załączenie sprzęgła też niczego nie zmienia - więc to nie łożysko oporowe.
    Nie wiem czy tak po prostu jest w tej skrzyni czy zaczyna się coś sypać? Macie pomysł co to może być?
    Przepraszam za odgrzanie kotleta. Kolego, czy udało się dojść skad dochodził ten szum. U mnie identyczny i nie wiem gdzie szukać. Stawiam dobrą flache za trafna diagnozę
    Ostatnio edytowane przez Dawo ; 16-10-2017 o 20:35

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159 1.9 jtd 16V 150KM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Admin ban!
    Skąd się biorą tacy ludzie..

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt_1 Zobacz post
    Admin ban!
    Skąd się biorą tacy ludzie..
    Janusz jeździ Alfą? Boszszsze widzisz i nie grzmisz. Forum jest chyba po to żeby pytać nie? A niepytany po co głos zabiera zamiast grzecznie spać.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawo Zobacz post
    Przepraszam za odgrzanie kotleta. Kolego, czy udało się dojść skad dochodził ten szum. U mnie identyczny i nie wiem gdzie szukać. Stawiam dobrą flache za trafna diagnozę
    Miałem ten szum przy przebiegu ok. 100kkm (mimo wymiany oleju przy 70kkm). Wymieniłem łożyska wszystkie (8) profilaktycznie. Szum pozostał identyczny. Głównie słyszalny na 4 biegu przy niskich prędkosciach. Jest niezwykle cichy, podczas jazdy na mokrej nawierzchni jest zagłuszany oponami.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159 1.9 jtd 16V 150KM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Dawo spokojnie mój komentarz dotyczył radsky, nie musisz mnie usypiac ani wyzywać, szanujmy sie
    Radsky za swoją twórczość został zbanowany, teraz założył kolejny profil..

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt_1 Zobacz post
    Dawo spokojnie mój komentarz dotyczył radsky, nie musisz mnie usypiac ani wyzywać, szanujmy sie
    Radsky za swoją twórczość został zbanowany, teraz założył kolejny profil..
    Hm...odkąd mam Alfę stałem się bardziej porywczy hehe. Postaram sie poprawic, ale nie obiecuje. Co nie zmienia faktu dalszego poszukiwania źródła tego upierdliwego dźwięku. Dźwięk od 50/h ewidentnie wzrasta wraz z prędkością. Po wcisnieciu sprzegla nie ustaje, na luzie to samo. Odkrylem, ze na chwile ginie jak wjade w zaglebienie w jezdni takie ktore powoduje dociazenie (lub odciazenie) zawieszenia, trudno to zweryfikować za szybko to sie dzieje. Chwilę byla cisza po wymianie korka zbiornika plynu chłodzącego (?). Ot włoska zagadka. Pomozcie, bo flacha stygnie

    - - - Updated - - -

    A...i po wymianie tego korka (plyn nie trzymal poziomu, juz trzyma) klimatyzacja mniej brzeczy mozliwe to?
    Ostatnio edytowane przez Dawo ; 19-10-2017 o 22:37

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159 1.9 jtd 16V 150KM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Ja po kupnie Alfy trafiłem przed sąd, później do więzienia więc dobrze wiem o czym mówisz w środę mam nadzieję ostatnia rozprawa ale to chyba nie w tym temacie

Podobne wątki

  1. Dziwny problem Radia związany z Transmiterem
    Utworzone przez Falo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 19:41
  2. Stuki w układzie napędowym (dwumas, skrzynia ?)
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 11:25
  3. Dylemat związany z kupnem pierwszego auta
    Utworzone przez arno w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 11:24
  4. stukanie (w układzie napędowym?)
    Utworzone przez kubart w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 04:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory