Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ciężko pali 156 1.8 TS

  1. #1
    deras
    Gość

    Domyślnie Ciężko pali 156 1.8 TS

    Witam serdecznie.
    Od dłuższego czasu obserwuję forum, jednak dopiero teraz Alfunia zaczęła potrzebować pomocy.
    Wiem że jest sporo tematów jednak mam kilka objawów i nie wiem czy mogę je jakoś ze sobą łączyć w jeden problem. Bardzo proszę o pomoc.
    Problem: ciężko pali, muszę dość długo kręcić żeby odpaliła, natomiast jak już odpali chodzi ok, jak zgaszę i chcę zapalić od razu chodzi w porządku i tak w kółko gasić i odpalać można bez problemu jednak jak zgaszę i postoi 5-10 minut problem znowu wraca i znów żeby odpalić muszę kręcić długo. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, cały czas jest tak samo. Jeśli ktoś może mi pomóc bardzo bym prosił o wskazówki, do tej pory Alfa paliła cały czas bardzo dobrze. Jest to Alfa 156 1.8 TS 99rok.
    Co do innych objawów o których wyżej pisałem to Alfa czasem na wolnych obrotach chodzi głośniej a czasem się ucisza, tak na zmianę, a od czasu do czasu miga także kontrolka wtrysku. Nie wiem czy ma to jakiś związek z problemem odpalania dlatego proszę was o pomoc. Z góry dzięki!
    Ostatnio edytowane przez deras ; 09-07-2011 o 11:27

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Jak kontrolka się zapala to znaczy że coś powoli zaczyna niedomagać.Może mieć to związek z kiepskim odpalaniem.
    Proponuje pod kompa podpiąć.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To może być padający czujnik wału korbowego.
    Też miałem kiedyś takie objawy - chyba z pół roku walczyłem z trudnym odpalaniem samochodu.
    Aż wreszcie czujnik padł na amen i już nie miałem żadnych wątpliwości.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    To może być padający czujnik wału korbowego.
    Też miałem kiedyś takie objawy - chyba z pół roku walczyłem z trudnym odpalaniem samochodu.
    Aż wreszcie czujnik padł na amen i już nie miałem żadnych wątpliwości.
    No mój przykład z czwartku - już z parkingu nie odjechałem samodzielnie (laweta). Tak, samo, po dłuższym postoju ciężej odpalała, pojeździłem, wysiadłem na chwilkę, odpalam - wszystko OK i tak się działo ze dwa tygodnie. Żadnych błędów w od strony ECU. Po prostu wsiadam rano w czwartek do auta i tak mógłbym sobie kręcić rozrusznikiem... podłączam kompa - P0335 - czujnik położenia wału. Wymieniłem i wsio jest jak należy.

    Ale, jak kolego deras zapala Ci się czasem kontrolka wtrysku to może to być objaw niedomagania układu zasilania paliwem (pompa paliwa - rzadko, czujnik przy pompie - częściej), kiedy wymieniałeś świece (w TS co 100 tys. km - oryginalne platynowe), wymieniałeś przewody zapłonowe, jak stary jest akumulator, motor nie strzela czasem, nie ma ataków nierównej pracy? Zaczynamy od podpięcia kompa, można zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie. Choć objawy masz prawie identyczne do moich, a ten czujnik położenia wału jak widać po moim przykładzie nie da błędu wcześniej tylko przeważnie jak padnie na amen.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 16V ciężko pali jak zimny
    Utworzone przez Vader w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 11:52
  2. [159] Pali się 'Pre-heating glow plug not available', ciężko pali - co to może być?
    Utworzone przez Tomasz1506 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 18:46
  3. [156] ciężko pali jtd
    Utworzone przez _cichyy_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 18:05
  4. ciężko pali..
    Utworzone przez kakit w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 21:07
  5. Ciężko pali!!
    Utworzone przez maciomirek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 06:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory