Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Hak holowniczy

  1. #1
    cobee
    Gość

    Domyślnie Hak holowniczy

    Witam.Planuje zamontować do swojej belli hak i mam pewien dylemat, otóż jakie są różnice w budowie/montażu haka do alfy sprzed i po liftingu. Z tego co patrzyłem na allegro do maja 2003 są inne haki i po inne i oczywiście ceny po liftingu dużo wyższe. Gdyż posiadam alfe po liftingu 12.2003 w gre wchodzi jedynie droższa opcja. Stąd moje pytania jaka różnica. Z góry dziekuje za odpowiedz.


    http://moto.allegro.pl/nowy-auto-hak...700526905.html

    http://moto.allegro.pl/nowy-hak-holo...716398306.html

    Czy jest jakaś różnica oprócz ceny?

  2. #2
    cobee
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem nikt nic na ten temat??

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slipknot
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 2.4 jtd 150KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem różnią się tylko wycięciami w tych blachach z boku, za sam montaż haka do alfy wołają od 200 do 300 pln i jeszcze do tego podobno jest potrzebny moduł który kosztuje około 170 pln a na allegro z przesyłką znalazłem za 100 pln. Auto hak słupsk to jest polski producent, a thule-brink chyba szwedzki. Swój kupiłem używany brinka z odpinaną główką, nie trzeba ciąć zderzaka i jak się nie używa to wrzucasz sobie go do bagażnika i nie psuje tak wyglądu.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał slipknot Zobacz post
    używany brinka z odpinaną główką, nie trzeba ciąć zderzaka i jak się nie używa to wrzucasz sobie go do bagażnika i nie psuje tak wyglądu.
    Kolega miał taki w beemwu. Świetna sprawa. I nie psuje wyglądu. Dodatkowo miał część zderzaka wycięty na hak i mocowanie zderzaka na zatrzaski. To był zderzak z dokładką.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #5
    pawelcali
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Cobee zadzwoń do sprzedawcy i niech ci prześle mailem instrukcje montażu , tam są rysunki z wymiarami , odległościami , opis krok po kroku i jak znaleźć miejsca wierceń itd. Zerkniesz , pomierzysz i będzie wszystko jasne. Nie wiem jak w kombiaku ale u mnie okazało się pasuje ten hak z przed liftu . Sprzedawca sam zaproponował przesłanie instrukcji mało tego to powiedział ze jak by nie pasował to mogę odesłać .
    Później jeszcze okazało się ze trzeba moduł elektroniczny jakiś .

    I w końcu odpuściłem haka w mojej belli - potrzebny mi był tylko do ciągnięcia łódki . Założyłem haka do Omegi żony (kupiłem za 60 zł orginalny ,sam zamontowałem , przeglad 40zł ) -- i teraz jeżdżę jej samochodem na ryby omega jest zagazowana ( same oszczędności ) -- nie mecze mojego autka , nie brudzę , nie jezdze po dołach -- Dbajcie o swoje auta

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Raczej wolałbym hak z AUTO HAKu mam taki i jestem z niego zadowolony,często ciągne przyczepe i coś o tym wiem. Mam dwa auta i oba z hakiem rużnych producentów no jeden jest super a drugi tylko jest.
    Radziłbym olać sprzedawce i zadzwoniłbym do producenta np. AUTO HAK i zapytac u zrudła czy do tego rocznika jest inny hak niz do tego, kupować nie radze bo drozej niż u posrednika,sam sprawdzałem przy zakupie do swojej alfy,po usłuszeniu ceny spytałem czy zamontowany-odpowiedz taka z oburzeniem ze nie.

  7. #7
    grafex
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    moja alfa to sportwagon z 2001 roku przed liftem.
    Miałem podobny problem bo nie widziałem zadnych różnic w hakach holowniczych(szukałem odpinanego bez wycinania zderzaka).
    Wiedza sprzedawców jest dramatyczna jak usłyszałem skoro jest podział(również cenowy) to muszą się różnić. Na moje pytanie czym ponieważ nie widzę żadnych wizualnych różnic nikt ze sprzedających nie potrafił takowych wskazać.
    Podsumowanie:
    -cena haka do wersji sedan przed liftem była 360zł
    -sportwagon przed liftem 420zł
    -po lifcie sedan 435zł
    -sportwagon po lifcie 490zł
    Takie były wtedy ceny i tylko przypadek sprawił że kupiłem hak przeceniony w jednej z pobliskich firm(klient zamówił zostawił zaliczkę i nie odebrał) za 280zł tyle ze był on przeznaczony do wersji sedan po lifcie.
    Cena sprawiła ze zaryzykowałem. Wszystko, naprawdę absolutnie wszystko pasowało!!!
    Chętnie dowiedziałbym skąd ta różnica w cenach bo zdaje się ze to jeden wielki przekręt.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    grafex dzięki za info. Przynajmniej ktoś to sprawdfził i nie będzie dylematu jaki hakj brać.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  9. #9
    grafex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    grafex dzięki za info. Przynajmniej ktoś to sprawdfził i nie będzie dylematu jaki hakj brać.
    Słuchaj, spokojnie lepiej dwa razy sprawdzić bo nigdy nie wiesz jak jest u róznych producentów bo może się okazać ze tam będa występować zmiany.
    Ja sprawdziłem to trochę z przypadku ale i bez ryzyka bo mam warsztat samochodowy i z przeróbką oraz dostosowaniem haka do moich potrzeb nie było by problemu.
    Poproś żeby sprzedający wysłał Ci najszybciej mailem instrukcje kilku wariantów-ja w swojej miałem nawet dokładne odległości i wymiary śrub montazowych, wtedy wszystko napewno sprawdzisz.
    Dodam tylko że mnie zaraz na początku zdziwiły mętne tłumaczenia sprzedawców nie znajacych żadnych istotnych różnic w hakach.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar PIH
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 156SW FL 1.9 JTD-M 16V 150KM '05
    Postów
    17

    Domyślnie Hak holowniczy - wiązka /instalacja elektryczna

    Witam,

    Jestem w trakcie montażu haka holowniczego.
    Hak mam już przykręcony do auta (jak w profilu). Została mi do podłączenia wiązka elektryczna.
    Wraz z hakiem dostałem uniwersalną (gniazdo z gołymi przewodami).
    Moje pytanie gdzie najlepiej się wpiąć i w jaki sposób?
    Bezpośrednio w kable co idą do lamp w bagażniku .... ciągnąc całą wiązkę do bezpieczników pod kierownicą ... należy zastosować przekaźniki ... a może są dedykowane wiązki które po prostu wpina się w przygotowaną wtyczkę w instalacji elektrycznej samochodu ... ?

    Z góry dzięki za pomoc

    Pozdrawiam,
    Janusz
    Ostatnio edytowane przez PIH ; 16-11-2013 o 16:28

Podobne wątki

  1. [159] hak holowniczy
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 12-01-2021, 12:11
  2. hak holowniczy
    Utworzone przez seba5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 20:12
  3. [145] hak holowniczy
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory