Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: lekkie stukanie poduszki silnika?, skrzyni biegów ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 146
    Postów
    31

    Domyślnie lekkie stukanie poduszki silnika?, skrzyni biegów ?

    Witam, mam pytanko, od jakiegoś czasu przysłuchałem się swojej alfie 146 1.4 boxer i dosłyszałem się lekkich stukań, dość lekkich, nie ma ich podczas normalnej jazdy itd, ale przy ruszaniu dość gwałtownym , hamowaniu czy skrętach, nawet nie można to nazwać stukaniem, tylko lekkim pukaniem, tylko przy tych czynnościach, do tego dodam że podczas postoju czuć drgania na kierownicy, jakby silnik miał dość duży luz .. wie ktoś co może być przyczyna, może są to poduszki silnika, bądź skrzyni biegów, jeśli ktoś miał taki problem i kupował poduszki, prosił bym o link do zakupy ... albo jakieś rady .. może wystarczy coś przesmarować, pozdrawiam ! Proszę o jakieś opinie.

  2. #2
    ineedmoney
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam tak samo też nie wiem co to . Do tego mam jeszcze tak, że jak gaszę samochód to na koniec mocniej buja(trzęsie) i słychać taki stukot

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał rooxorek Zobacz post
    może są to poduszki silnika,
    pierwsze słysze myślałem, że boxer to na sankach leży
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  4. #4
    ineedmoney
    Gość

    Domyślnie

    Boxer leży na 3 poduszkach i na drążku reakcyjnym . Zauważyłem jeszcze że przy dłuższej jeździe po np 2 godz jak np stanę na światłach samochodem zaczyna trząść w prawo i w lewo i owo trzęsienie jest dosyć regularne po lekkim dodaniu gazu problem znika . A do tego zrobiło się tak że samochód po wyłączeniu ze stacyjki jeszcze 2 czy trzy razy sobie pobulgocze zatrzęsie się i dopiero gaśnie ?? tak jakby samozapłon... Ma ktoś pomysł co by to mogło być ??

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał ineedmoney Zobacz post
    tak jakby samozapłon... Ma ktoś pomysł co by to mogło być ??
    kurde, może nie jestem ekspertem ale to nie chodzi o spalanie stukowe?
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Witam. Może poduszka silnika jest walnięta? W moim przypadku tak było. Poduszka silnika w boxerze ma ciekawą budowę, gdy odklei się guma od jednego z metalowych elementów poduszki słychać charakterystyczny stukot i szarpanie. Zakupiłem na allegro używana ponieważ nowa nie oryginalna to koszt ok 200zł. Polecam sklep w Łodzi NAMLET sprzedają części nowe i używane.

  7. #7
    ineedmoney
    Gość

    Domyślnie

    Spytam wprost a jak sprawdzić która jest walnięta ?? Byłem u pewnego mechanika (więcej tam się nie pojawię nigdy ) podniósł samochód na podnośniku wsadził łoma gdzieś koło poduszek i zaczął majtać w prawo i w lewo i stwierdził że poduszki są całe . To chyba nie była skuteczna metoda spr. poduszek ??

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ja miałem tak, że przy ruszaniu mi autko szarpało i telepało, zwłaszcza przy w miarę dynamicznym - nie jakieś palenie gumy czy coś, tylko szybkie ruszenie z okolic 3000 obr/min. Zostało zmienione sprzęgło - faktycznie, docisk był już raczej w słabym stanie, ale po kilku tysiącach km, w zasadzie w tym tygodniu problem pojawił się ponownie, fakt, że z nieco mniejszym natężeniem. No i ostatnio doszły dziwne stuki przy lekkim skręcaniu kiery. A jak nie to, to się czepię osprzętu sprzęgła (pompka i wyprzęglik) i magla.
    A propos, poduszek nie powinno się wymieniać pojedynczo, tylko cały komplet.
    Ostatnio edytowane przez Rzmudzior ; 08-10-2011 o 10:51
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #9
    ar_jarek
    Gość

    Domyślnie

    A więc tak drodzy koledzy Boxer leży na jednej poduszce, która umieszczona jest pod centralnie pod rozrządem. (cena nowej na iparts to koszt ok. 120zł) stukanie może być spowodowane również wytłuczoną gumą od łapy skrzyni biegów (koszt na iparts to ok 25zł) i moim zdaniem to jest główny problem z tymi stukami.

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika i skrzyni biegów.
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 15:16
  2. 1.6 ts 105km poduszki silnika/skrzyni biegów
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 09:04
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 20:24
  4. [159] Po uruchomieniu zimnego silnika słyszę lekkie stukanie, przy wysprzęglaniu ustaje
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 12:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory