Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: wyciek płynu chłodzącego 2.4 JTD

  1. #1
    dannz
    Gość

    Domyślnie wyciek płynu chłodzącego 2.4 JTD

    Witam,
    Miałem dziś niemiłą "przygodę" Po przegonieniu brerki po autostradzie, tuż po zjeździe zauważyłem "dymek" spod maski.
    Temperatura była cały czas ok, by po kilku minutach już wolniejszej jazdy nagle (w kilka sekund) wskoczyć na maksa.
    (Oczywiście komunikat w kompie stań i wyłącz silnik itd). Natychmiast zdjąłem nogę z gazu i temperatura równie szybko
    opuściła sie na 90 stopni (czyli standard). Bardzo wolno przejechałem kilka kilometrów, obserwując temp. - ok.
    Kiedy mogłem sie już normalnie zatrzymać otwarłem maskę - wszystko zawalone płynem chłodniczym
    Płynu w zbiorniczku echo Dolałem wody (tylko to miałem pod ręką) Silnik przełączył sie w tryb serwisowy (zero mocy)
    Po dojeździe na stację kupiłem wodę zdemineral. oraz 5 litrow płynu chłodniczego. Po wlaniu wody - zauważyłem, że wycieka
    ona z zaworu (?) na rurze między chłodnicą a silnikiem. Temperatura na kompie ok.
    Po przejechaniu ok. 30 km (temperatura cały czas ok) ponownie otwarłem maskę - ponownie sucho
    Przy wlewaniu płynu chłodniczego - para ze wspomnianego zaworu i bulgot w zbiorniczku. Wlany płyn chłodniczy
    wycieka przy zgaszonym silniku do momentu, gdy w zbiorniczku osiągnie nieco poniżej min. Po włączeniu silnika - wycieka
    cały czas... Kiedy załącza się turbina (z małym ciśnieniem - tryb serwisowy) słychać nieprzyjemny gwizd.
    Jutro jadę na serwis. Wyobrażam sobie wersję pesymistyczną - czy ktoś ma jaką optymistyczną?
    Jechać na serwis, czy wezwać lawetę?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    A daleko masz do serwisu? Ja bym jednak nie ryzykował, i wezwał lawetę. Jak w czasie jazdy trafiłbyś na jakiś korek, to jesteś ugotowany. Dosłownie

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    A nie czasami przy termostacie Ci ten płyn ucieka?


    ???
    Jeśli pekła "rurka", to kup nowy, zamontuj A NIE JEŹDZISZ I GOTUJESZ BELLE!

  4. #4
    dannz
    Gość

    Domyślnie

    Hey,
    Płyn nie wycieka przy termostacie. Jak wrócę do domu może zrobię fotkę tego zaworu (?) i umieszczę.
    Chyba faktycznie nie ma co ryzykować z dalszą jazdą - wezwę lawetę (Będzie bolało, bo to jakieś 20-30km)
    Nie wiem, czy ktoś się orientuje, czy lepiej dać brerkę do Pol-Caru, czy do Autocentrum??? (Poznań)
    Jeden i drugi serwis przeglądy robi średnio sumiennie, ale co do ewentualnej poważniejszej naprawy jeszcze ich
    nie testowałem...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Przecież w OC jest laweta od jakiegoś czasu... Co będzie bolało?
    Przynajmniej w PZU, ale nie wykluczone, że były to zmiany wymuszone ustawowo... Sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 12-08-2011 o 17:54

  6. #6
    dannz
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za trop z tą lawetą Z OC nie wchodzi w grę, bo nie było wypadku, ale sprawdziłem warunki mojego ubezpieczenia
    i faktycznie - mam pomoc assistance przy AC, więc za transport do serwisu zapłaci Generali Dzięki - wiszę piwo

  7. #7
    dannz
    Gość

    Domyślnie

    Ufff....
    Musiałem wyjechać na kilka dni. W tym czasie Brerka dotarła do serwisu (na wszelki wypadek lawetą opłaconą przez Generali - thx twardy)
    Diagnoza? Wyciek płynu spowodowany został przez awarię zaworu (17zł) Silnik OK, turbina OK Świst został spowodowany urwaną szpilką
    kolektora wydechowego i nie ma nic wspólnego z turbiną Szpilkę serwis wymieni po kosztach robocizny.
    Generalnie jestem zadowolony - Brerka pomimo napędzenia mi strachu nadal okazuje się autem bezawaryjnym, a pierdołka z zaworkiem - zwykłym
    incydentem. Miałem przedtem 156 i kosztowała mnie sporo nerwów (i kasy). Od 3 lat jest jednak Brera i (odpukać) to był na razie jedyny incydent
    z jej udzialem.
    Ostatnio edytowane przez dannz ; 21-08-2011 o 01:02

Podobne wątki

  1. [159] wyciek płynu chłodzącego z góry kolektora
    Utworzone przez rafallw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 19:22
  2. [155] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez Edziu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. [164] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:51
  4. [156] wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez celticrules w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 16:15
  5. wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory