Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    kris ja mam aku 61 Ah - z takim kupilem auto wiec dlaczego musi miec taki jak Ty??

  2. #22
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    kris ja mam aku 61 Ah - z takim kupilem auto wiec dlaczego musi miec taki jak Ty??

    Ja mam Alfe z 2007 roku i akumulator jest od nowości, więc wydaje mi się, że jak producent dał taki aku. to raczej wiedział co robi.

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

    Albo może kabelek do czujnika ABS-u jest przetarty?.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Warto na początek sprawdzić tak banalny temat jak bezpieczniki.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisvanmoto Zobacz post
    Ja mam Alfe z 2007 roku i akumulator jest od nowości, więc wydaje mi się, że jak producent dał taki aku. to raczej wiedział co robi.
    jestem prawie pewien że w specyfikacjach dostępnych w 2009r (akurat kupowałem alfę i trochę przeglądałem) gdzieś na oficjalnych polskich stronach AR, widziałem 60Ah. W mojej AR (2005r) jest akurat założony 90Ah 440A, ale wiem że ludzie mieli przeróżne oryginalnie zamontowane. Jak mnie dosięgnie zmiana zakładam Vartę Silver 74Ah, ma znacznie wyższy prąd rozruchowy a pojemność i tak wystarczy.

    Wykluczan akumulator - słaby raczej mógłby mieć wpływ na łapanie błędów podczas rozruchu i zaraz po, gdy jest mocny spadek napięcia, a kolega pisał o odwrotnej sytuacji - błędy podczas jazdy. Podczas jazdy, o ile wszystko OK z ładowaniem, to raczej nawet przy słabym akumulatorze nie ma problemów z napięciem/wydajnością prądową - bo alternator robi swoje.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Wczoraj pojawił się u mnie identyczny problem, wraz z z nadejściem mrozu...Okazało się ,że zamarzł hamulec ręczny...Najprawdopodobniej do linki dostała się woda i ręczny po zaciągnieciu już nie odbił z powrotem. Zapaliły się wszytkie kontrolki od systemów hamulcowych! Po wyjsciu z auta sprawdziłem temp. felg i jedna z tyłu prawie parzyła.
    Czy ktoś miał podobny problem? Trzeba kupić nowa linkę, czy wytarczy przesmarować starą? Jesli tak, to czym? WD40?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Wczoraj pojawił się u mnie identyczny problem, wraz z z nadejściem mrozu...Okazało się ,że zamarzł hamulec ręczny...Najprawdopodobniej do linki dostała się woda i ręczny po zaciągnieciu już nie odbił z powrotem. Zapaliły się wszytkie kontrolki od systemów hamulcowych! Po wyjsciu z auta sprawdziłem temp. felg i jedna z tyłu prawie parzyła.
    Czy ktoś miał podobny problem? Trzeba kupić nowa linkę, czy wytarczy przesmarować starą? Jesli tak, to czym? WD40?
    U mnie też kiedyś przymarzała linka w pancerzu, i grzało felgę, jednak ręczny (dźwignia) opuszczała się i nie było żadnych błędów. Po oględzinach u mechanika było widać pęknięcie na pancerzu, pewnie wchodziło tamtędy trochę wody/wilgoci. Mechanik wymienił całą linkę/pancerz, od 2 lat spokój. Trochę z tym było podobno roboty. Ale może u Ciebie pancerz jest w dobrym stanie, wtedy może warto próbować podratować sytuację jakimś wd40?

  7. #27
    predki666
    Gość

    Domyślnie

    bylem dzis u mechera.sprawdzil wszystko i twierdzi ze pompa abs/vdc padla.przypominam ze na komp. wyskakuje blad "C1800 blad zasilania"co Panowie o tym sadzicie???

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Myślę że jest w błędzie. Skąd jesteś?

  9. #29
    predki666
    Gość

    Domyślnie

    jestem z wielunia, z lodzkiego

    ---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

    ten mecher zrobil taki maly test,podgrzal ta pompe od abs cieplym powietrzem i zaczela mrugac ta kontrolka.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Taaa... bo jak jest ciepło to abs nie działa...
    To skoro jest zimno to powinien działać...

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory