Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 192

Temat: Założenie tempomatu

  1. #131
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Pisałem kilka postów temu o tym styku. Pamiętam jak w 166 robiłem tempomat i musiałem wymieniać czujnik bo był jednostkowy. Początkowo wsadziłem przekaźnik dodatkowy ale mnie ciągły odgłos klikania denerwowal

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  2. #132
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Pisałem kilka postów temu o tym styku. Pamiętam jak w 166 robiłem tempomat i musiałem wymieniać czujnik bo był jednostkowy. Początkowo wsadziłem przekaźnik dodatkowy ale mnie ciągły odgłos klikania denerwowal

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Sukces! Rozebrałem czujnik pedału hamulca, przeczyściłem styki. Po zamontowaniu szybka diagnostyka w MES i wszystko OK, reaguje tak jak trzeba. Po załączeniu tempomatu na postoju już wiedziałem że jest OK, bo w końcu pojawiła się zielona kontrolka na desce rozdzielczej i info na wyświetlaczu. Potem jeszcze testowa jazda i gra gitara Dzięki wszystkim za cenne wskazówki. Generalnie kabel jest mega użyteczny w diagnozie tego typu problemów.

  4. #134
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Progression 1.9 16V JTDM 150KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, próbuję dołożyć tempomat do wersji 159 Progression, która tempomatu nie miała. Wiązki od ECU fabrycznie nie było. Dokupiłem właściwe piny i 4 żyłowy kabel podciągnąłem pod kierownicę, zgodnie z informacjami z forum i elearna. Złącze żeńskie do manetki zaadaptowałem z komputerowego (numeracja pinów rosnąco 1-6 patrząc od drzwi kierowcy). Napięcie 12V podciągnąłem bypaseem z bezpiecznika 35. Uruchomiłem w FES kontrolkę na wyświetlaczu i przeprowadziłem osiowanie. Przeczyściłem styki czujnika położenia pedału hamulca. Niestety nadal kontrolka tempomatu i sam tempomat nie działa. Dodam że kontrolka jest sprawna bo zrobiłem test w FES. ABS, VDS działa. Jeszcze trochę raczkuję w użytkowaniu programu diagnostycznego, może mi kolega lukosław łopatologicznie wytłumaczyć jak zdiagnozować prawidłową pracę czujnika hamulca? Wiem że zapalająca się kontrolka tempomatu na postoju świadczy o prawidłowym działaniu układu elektrycznego - w przypadku tempomatu musi zostać spełnionych kilka warunków aby urządzenie uruchomiło się. Możecie coś doradzić? Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne uwagi.

  5. #135
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tempomat działa i bez kontrolki aktywowanej w ogóle. Podłącz się FESem do ECU, tam masz parametry dot. tempomatu - sprawdź, czy komputer widzi sygnał włączenia tempomatu oraz żądania (+, -, reset) kiedy wciskasz odpowiednie przyciski. Kontrolka to tylko dodatkowa pierdoła i po podłączeniu (prawidłowym) gałki tempomat działa bez osiowania.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #136
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Progression 1.9 16V JTDM 150KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za cenną wskazówkę. Na razie okazało się że wersja FESa, którą miałem nie działała poprawnie (rozłączało przy uruchamianiu testów). Zainstalowałem MESa 3.1 i prawdopodobnie gdzieś nie ma styku na pinach, bo nie ma żadnej reakcji na ruch manetki tempomatu. Czujniki sprzęgła i hamulca dają prawidłowe wskazania. W wolnej chwili posprawdzam jeszcze raz te połączenia.
    Ostatnio edytowane przez Torr ; 17-11-2016 o 23:52

  7. #137
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam
    Od jakiegoś już czasu zbieram się do założenia tempomatu, teoretycznie wszystko mam, oczywiście najbardziej odstraszało mnie przeciąganie kabli bo nie mam wtyczki pod kierownicą, sprawdzałem jakiś czas temu wtyczkę d001, i doszedłem do wniosku, że muszę kable ciągnąć z ecu, i w końcu (po prawie roku przystąpiłem do rozebrania wtyczki od ECU, tej większej bo mniejsza wtyczka ma chyba 60pin a większa chyba 90 wiec na logikę przyjąłem, że w tą wtyczkę się wpinam) no i z ecu wszystkie piny tempomatu w instalacje wychodzą, w d001 brakuje już +, - i res (jeśli dobrze pamiętam, jeszcze dokładnie spawdze i dopisze) a jest on/off, +12v i masa, no a pod kierownicą już nic nie ma... myślę że z numeracją się nie pomyliłem, piny w kostkach są ponumerowane, a przy d001 to nawet patrzyłem, że w którą strony bym nie liczył to mi sie te piny i tak zgadzały, a no i oczywiście są tak samo po dwóch stronach kostki ... nie wiem specjalnie co teraz z tym zrobić, bo pod d001 mogę podpiąć tylko część kabli no a resztę pod ecu ? no i wyjąć teraz piny i wsadzić drugie od tempomatu, czy dopiąć się równolegle Spotkał się może ktoś z taką sytuacją ? dodam, że zmieniałem u siebie fotele z alfatexu na skórę z pełną elektryką w wersji europejskiej wtyczki były zamontowałem, podpiąłem, osiowanie proxy,regulacja, podświetlanie przycisków, pamięć ustawień działa, no ale grzanie już nie działa, bezpieczniki całe (maty sądzę że raczej też bo fotele są w idealnym stanie po lewym widać lekkie zużycie natomiast prawy był jak nowy, no a nie sądzę żeby w tak dobrze wyglądających fotelach były przerwane maty) żeby nie było że off top z fotelami to tak się ostatnio zastanawiam czy nie mam czegoś namieszanego we wiązkach składając do kupy fotele i tempomat. ew, gdzie znajdę numer wiązki, żeby sprawdzić co powinno być ?

    Przy okazji chciałbym się przywitać bo to chyba mój Pierwszy post na tym forum, chociaż często je odwiedzam

  8. #138
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Mam pytanie - czy taki przewód będzie odpowiedni do połączenia kostki tempomatu z d001?

    http://allegro.pl/przewod-kabel-ster...163954991.html

    Na 5. stronie tematu jest info o kablu 6x~0,8mm, więc taki jak ten wyżej powinien się nadać, prawda?
    Ostatnio edytowane przez Kruk ; 17-01-2017 o 22:49

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Odświeżam kotleta.
    Powiedzcie mi koledzy mam piny w D001 ale za cholerę wtyczki przy kierownicy nie mogę znaleźć rozkręciłem dolną pokrywę pod rozłącznikiem zespolonym i NIC .
    We wtyku i gnieździe niby wszystko gra. Alfina z 2006r. ktoś spotkał się z takim czymś ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtyk 1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	274.0 KB
ID:	242011
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	317.9 KB
ID:	242012

  10. #140
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Ja miałem dokładnie tak samo - potrzebujesz wtyczki wpinanej w tempomat, ze dwa metry kabla 5 czy 6-żyłowego i kilku konektorów, które obsadzasz w d001 od strony kierownicy.

Podobne wątki

  1. [155] Założenie klimy Alfa 155
    Utworzone przez cerciarz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 00:55
  2. [146] Założenie klimatyzacji
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 09:49
  3. [155] Założenie klimatyzacji
    Utworzone przez tom155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 23:26
  4. Założenie alarmu
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory