Strona 5 z 41 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 408

Temat: Z 2 strefowego klimatronika na 3 strefowego

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    No właśnie aktywowałem, ma ktoś opis kostki podłączeniowej do centralki, co na którym PIN-ie? to jedyna rzecz którą mogłem zj...
    Oba silniczki przechodzą test sterowania w MES więc do szczęścia brakuje mi tylko centralki.
    Aktywuje się ją najpierw włączając centralke klimy a potem uruchamiając proxy?
    a centralka się świeci i wyświetla temp.? skąd wiesz że nie działa?

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    a centralka się świeci i wyświetla temp.? skąd wiesz że nie działa?
    Bo wywala w klimatyzacji błąd brak sygnału z tylnego panelu klimy czy jakoś tak i nie wyświetla temperatury.
    Byłbyś w stanie sprawdzić moją centralkę czy działa? Mam przedliftową a alfe poliftową

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Zamontowałem panel, pełen sukces, ale nie wiem czy drugi raz bym się tego podjął. Strasznie dużo czasu na to poświęciłem, może dlatego, że działałem na parkingu pod blokiem, co trochę utrudnia pracę. Części w sumie chyba z 600 zł kosztowały. A i tak jeszcze parę rzeczy brakuje (zaślepka do panelu z tyłu i ładowarka USB zamiast gniazda zapalniczki). Niemniej jednak efekt funkcjonalny jest fajny, bo u siebie zawsze miałem problem ze zrozumieniem jak działa nawiew na tył. I przyznam, że auto zyskało dużo na tym (jak ktoś zimą jeździ z pasażerami).

    Kilka uwag dla osób, które będą chciały montować:

    1. Niezbędna jest centralka dostępna na ebay za ~250 zł oraz motoreduktor/aktywator, numery części dostępne w instrukcji w PDF.

    2. Ja dokupiłem jeszcze kabel od sterownika klimatyzacji. Ale z tego kabla można wykorzystać od niego tylko jedną wtyczkę (tą do sterownika), drugą trzeba obciąć i dorobić resztę instalacji (nie można kupić samego gniazda do tej wtyczki, która jest w tym kablu). Sam kabel okazał się u mnie za krótki i musiałem go przedłużyć o jakieś 40 cm. Generalnie bez wtyczki do sterownika byłoby trudno, ale dałoby się. Generalnie dziwią mnie ceny, bo stówa za kabel z wtyczką to sporo. Może ktoś wie, gdzie można dostać taką wtyczkę osobno? http://www.159ownersclub.it/public/f...?photoid=28155 To byłaby spora oszczędność.

    3. Niezbędna jest dodatkowa wtyczka do motoredutkra (najlepiej z 6 kablami, ale nie zawsze się taką trafi). Ja kupiłem wysyłkowo na allegro z demontażu. Podobno nie da się kupić nowej. Ciężko dopasować od czegoś innego.

    4. Niezbędne są piny do wpięcia w istniejącą instalację (3 piny do wtyczki, która już jest w aucie, która ma miejsca na 6 pinów, a wykorzystane tylko 3, dodatkowe 3 trzeba dodać i od tego miejsca prowadzi się dalszą instalację) i odpowiednia ilość do wtyczki z punktu 3 (jeśli brakuje). Ja dostałem od kolegi elektryka, który ma każdy typ samochodowych konektorków. Bez tego nic nie da się zrobić.

    5. 2 śrubki do montażu motoroduktora (słynna śruba z nasadką 5,5) – dostałem na szrocie, choć pewnie dałoby się coś dopasować innego.

    6. 2 śrubki z blaszkami do montażu panelu klimatyzacji (wymontowane na szrocie, nie wiem z czego, ale nie mogłem tego znaleźć w castoramie). Bez tego trzeba by jakiegoś grubego wkrętu.

    Całe lutowanie i sztukowanie instalacji można zrobić spokojnie w domu i przyjść do auta z kablami zakończonymi pinami i je w aucie wpiąć w istniejącą wtyczkę. Jest przy tym trochę roboty dla kogoś kto robi takie rzeczy pierwszy raz.

    Ja wyciągałem tunel środkowy, chciałem go dokładnie umyć po awarii z wylaną kawą, z tym jest mnóstwo roboty dla kogoś kto robi to pierwszy raz (4 śruby pod ramką od skrzyni biegów, 4 śruby przy szynach foteli). Słaby dostęp. Ale da się bez wyjęcia tunelu – kabel można poprowadzić bokiem pod tunelem i jakoś przeciągnąć.

    Dostęp do motoreduktorów jest trudny, trzeba sobie wykręcić kawałek nawiewu na nogi i położyć się głową między pedałem sprzęgła i hamulca. Ja te motoreduktory wyciągałem chyba z 10 razy w ciągu tygodnia i do teraz jeszcze mnie plecy bolą.

    Aktywacja w MES to najpierw wprowadzenie 3 strefy, a potem dodatkowo jeszcze proxy alignment.

    Całą robotę teraz zrobiłbym pewnie w 3-4 godziny, ale dużo rzeczy się uczyłem i pewnie łącznie z 8 godzin poświęciłem + jakaś godzinka na studiowanie instrukcji, eLearn i schematów.

    Podziękowania dla jasio79 za pomoc w zakupie, samemu chyba by mi się nie chciało ogarniać zakupów i wysyłek. Podziękowania dla Kali_33 – autora poradnika w PDF. Bez tego w ogóle bym się nie zabierał do roboty.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 27-09-2015 o 20:31

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Mnie ciekawi ten silniczek, o którym mowa w .pdf-ie, że trzeba kupić w ASO bo brakuje mu oznaczeń na obudowie... skąd go wziąłeś? Zaryzykowałeś i kupiłeś na ebay/allegro, czy wyposażyłeś się w salonie?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #45
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Mnie ciekawi ten silniczek, o którym mowa w .pdf-ie, że trzeba kupić w ASO bo brakuje mu oznaczeń na obudowie... skąd go wziąłeś? Zaryzykowałeś i kupiłeś na ebay/allegro, czy wyposażyłeś się w salonie?
    Jasio79 kupił mi w autosklepie24, czyli część jest z polskiego ASO, a cena trochę niższa. I kosztuje mniej więcej tyle samo co cały panel sterowania klimatyzacją na ebay...

  6. #46
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Silniczek był zamówiony w zaprzyjaźnionym ASO z rabatem hurtowym. Nie było go w Polsce więc był sprowadzany z Turynu. Jutro wrzuce fotki. Numeru części faktycznie nie ma na obudowie, jest jedynie na kartoniku. Ciekawe tylko czemu mi nie chce przejść proxy i panel jest martwy... Może dlatego że centralka przedliftowa a klima polift?

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Panowie, a konkretne ceny możecie podać za ten silniczek?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #48
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Panowie, a konkretne ceny możecie podać za ten silniczek?
    77363386, moge go mieć za 240 zł netto, jak znajdziecie więcej chętnych będzie taniej(trzeba ściągać z Turynu)

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    I to jest konkret. Zanim się jednak zdecyduję, mam jedno pytanko: czy jeżeli ustawię na głównym panelu tryb MONO (dla wersji przedliftowych), to czy tylny panel będzie "podążał" i ustawiał taką samą temp co w przednich strefach?

    Kusi mnie opcja 3-strefowego klimatroniku, gdyż:
    - fajny bajer,
    - lubię grzebać przy aucie, a widzę, że zrobienie tego to bułka z masłem (po co wtyczki... wystarczy kabelki zrobić z dopasowanymi żeńskimi pinami)
    - zimą bywają problemy przy więcej niż 2 osobach na pokładzie z parującymi szybami,
    - wyposażyłem się w dziecko i dobrze byłoby maluszkowi dogodzić
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #50
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    I to jest konkret. Zanim się jednak zdecyduję, mam jedno pytanko: czy jeżeli ustawię na głównym panelu tryb MONO (dla wersji przedliftowych), to czy tylny panel będzie "podążał" i ustawiał taką samą temp co w przednich strefach?

    Kusi mnie opcja 3-strefowego klimatroniku, gdyż:
    - fajny bajer,
    - lubię grzebać przy aucie, a widzę, że zrobienie tego to bułka z masłem (po co wtyczki... wystarczy kabelki zrobić z dopasowanymi żeńskimi pinami)
    - zimą bywają problemy przy więcej niż 2 osobach na pokładzie z parującymi szybami,
    - wyposażyłem się w dziecko i dobrze byłoby maluszkowi dogodzić
    Tak, przy MONO tył jest taki sam jak przód. Z tyłu są 2 strefy nadmuchu, dół i nawiew przez tunel środkowy. W 2-strefowych klimatyzacjach podobno tunel środkowy ma zawsze zimne powietrze. W 3-strefowej dobrze działa sterowanie tym powietrzem. Dodatkowo z tyłu można zrobić OFF i wyłącza się tylny panel niezależnie od przodu.

    Nie wiem czy uda ci się tak samymi pinami wszystko połączyć, żeby się nie pomylić i żeby nie zrobić zwarcia, nie upalić sterownika. Wtyczka do motoreduktora za 20 zł to nie majątek. Pozostaje dorwać gdzieś tą drugą do panelu klimy (żeby oszczędzić stówę). Taka wtyczka:
    http://www.159ownersclub.it/public/f...?photoid=28155
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-09-2015 o 11:21

Podobne wątki

  1. Aktywacja climatronica dwu strefowego
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 10:11
  2. użytkowanie klimatronika
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 12:04
  3. [155] silniczek klimatronika
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:12
  4. Wyświetlacz klimatronika.
    Utworzone przez Miłosz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory