Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Temat: brak oświetlenia bagażnika w mojej Belli

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cześć, u mnie też nie działa oświetlenie bagażnika po otwarciu klapy. Swego czasu jeszcze jak gmyrałem przy zamku to coś zaskakiwało na jakiś czas ale teraz już nie pomaga. Więc pytanie czy ten mikrostyk daje się wymienić? Zamek jest zanitowany co utrudnia sprawę. Robił ktoś taką operację? Otwieranie bagażnika i czujnik informacyjny o otwarciu klapy działa.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar markos7
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Siemianowice Śl.
    Auto
    159SW 1.9JTDM 150KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    10 post tego wątku.
    Masz tam typ tego mikrostyku.
    Trzeba odkręcić zamek ale nie trzeba roznitowywać

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Faktycznie Coś mnie przyćmiło i nie zauważyłem tego jak ostatni raz czytałem podobne tematy kilka miesięcy temu a dzisiaj zadałem pytanie bez przeczytania całego wątku. Serdecznie dzięki Nawet dzisiaj spróbuję się do tego dostać, przyznam kilka podejść miałem do tego zamka łącznie z jego wyjęciem z auta ale jakoś nie chciałem zbytnio szarpać przewodami by wyskoczył mikrostyk bo mógłbym coś uszkodzić.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Sprawdziłem ten mikrostyk i jest sprawny. Przewód masowy mikrostyku ma ciągłość aż do konektora wtyczki lampki więc można wykluczyć przełamany przewód między klapą a nadwoziem. Problem jest taki, że nie ma 12 V we wtyczce lampki. Czy + podawany jest z jakiegoś modułu komfortu, jakiegoś czasowego wyłącznika oświetlenia bagażnika? Myślę dorzucić dodatkowy przewód, znaleźć we wiązce stałe 12V pod tapicerką i podłączyć się tym pod konektor lampki.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Lampka zaczęła świecić ale nie zupełnie... Poprawiłem styki w kostce lampki i nic aż za pomocą epera zlokalizowałem gdzie te dwa przewody idą. W złączu M001E Body computera podłączone są kolejno do pinów 23 i 36. Sprawa ożyła ale czasem jednak nie zaświeci się podczas otwarcia klapy. Wnioskuję jednak zużywający się mikrostyk, bo jeśli energicznie otworze klapę to zadziała lampka. Czyli temat wrócił do mojego stanu z przed napisania pierwszego postu. Można teraz gmyrać po zamku i raz zadziała lampa innym razem nie jeśli delikatnie muśnie się ten dzyndzel.

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Lampka zaczęła świecić ale nie zupełnie... Poprawiłem styki w kostce lampki i nic aż za pomocą epera zlokalizowałem gdzie te dwa przewody idą. W złączu M001E Body computera podłączone są kolejno do pinów 23 i 36. Sprawa ożyła ale czasem jednak nie zaświeci się podczas otwarcia klapy. Wnioskuję jednak zużywający się mikrostyk, bo jeśli energicznie otworze klapę to zadziała lampka. Czyli temat wrócił do mojego stanu z przed napisania pierwszego postu. Można teraz gmyrać po zamku i raz zadziała lampa innym razem nie jeśli delikatnie muśnie się ten dzyndzel.
    a sprawdzałeś wiązkę łączącą klapę z resztą nadwozia, ta w gumowym przegubie? Z tego co pamiętam w miarę łatwo się ją wyjmuje. Kable padają jak muchy - izolację robią się twarde i kruche, pękają a wewnętrzne linki się zwierają albo przerywają. U mnie właśnie lampka przestawała świecić.
    Po tym co widziałem u siebie, a potem czytałem tu na forum albo na alfaowners o podobnych przypadkach, myślę że za parę lat 159 będą znane że robią dyskotekę światłami klapy podczas jazdy, albo otwiera się sam bagażnik. Przy okazji pewnie będzi palenie się bezpieczników jak akurat zewrze do masy. Ktoś wklejał już na forum zdjęcia jak to potrafi wyglądać, jest gdzieś wątek. Wiązka nowa 850zł, naprawia się wymieniając kable albo z demontażu może coś lepszego uda się dostać i na parę lat styknie.

    Oczywiście życzę Ci żeby to był tylko mikrostyk, pewnie będzie łatwiej i taniej.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dzisiaj rozebralem mikrostyk i nie jest nadpalony, przeczyscilem jego styki ale zauważyłem że jeden przewód był naderwany w konektorze więc zlutowalem oba dla pewności i na razie jest ok niezależnie od szybkości i siły włączania. Pewnie dlatego raz działał raz nie ale będę obserwował czy się coś zmieni. W nocy ta lampeczka w bagażniku jest na wagę złota ;-)

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Luck masz sedana czy SW? Jeśli sedana to jak dostałeś do i wyjąłeś ten mikrostyk. U mnie wiązka w bagażniku jest cała bo gdy pomacam dzyndzel w zamku to lampka się zapala.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Tak wygląda u mnie zamek oraz mikro przełącznik po rozebraniu. Załącznik 203268Załącznik 203269Innych zdjęć niestety nie mam. Najbardziej żmudne jest ściąganie tapicerki
    Mikrostyk ma dwa otwory montażowe. W zamku są dwa plastikowe trzpienie na które nasuwa się przełącznik oraz jest taka blokada plastikowa by nie wypadł. Musisz się przyjrzeć dokładnie z bliska. Trochę inne przewody przeszkadzają więc trzeba je nieco oddalić. Mikrostyk w zamku widoczny jest od strony styków z przewodami.
    Ja w końcu zamówiłem nowy mikrostyk ponieważ jak otwieram klapę następnego dnia to lampka nie świeci. Jak się rozrusza plastikowy dzyndzel blokujący klapę to wtedy wszystko działa powtarzalnie. Być może wyrobione styki szybko zachodzą tlenkami które utrudniają przepływ prądu, przeczyszczałem je drobnym papierkiem ściernym ale widocznie nie pomaga na długo. Wiązka u mnie ok między klapą a nadwoziem.
    Taka ciekawostka, lampa ma swój wyłącznik światła. Trzeba wcisnąć przeźroczysty plastik po lewej lub po prawej skrajnej stronie w zależności jak ustawiona jest lampka i wtedy rozłącza obwód. Pomocne podczas długich chwil z otwartym bagażnikiem w dzień.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nie mogę otworzyć zdjęć. Mejla prześle na priv. Ja mikrostyki mam już od roku. Mam te same objawy co ty ale za cholerę nie mogłem dobrać się do styka.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


Podobne wątki

  1. [159] żarówka oświetlenia bagażnika SW
    Utworzone przez dorman_jura w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 16:47
  2. Brak oświetlenia kabiny, bagażnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 09:31
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:02
  4. Jak wygląda lampka oświetlenia bagażnika?
    Utworzone przez tomoole w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory