Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Temat: brak oświetlenia bagażnika w mojej Belli

  1. #51
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Tutaj macie linka do forum punto o wymianie tych microswitchy(na jednym ze zdjęć widać ten microswitch który jest w środku), konstrukcja ta sama co w naszych alfach (sam zamek z punto nie pasuje oczywiście).

    http://fiatpunto.com.pl/topic8059.html

    Zgłębiałem temat kiedy padło mi oświetlenie bagażnika w Stilo - tam jest to tak samo zrobione. Zaś u kumpla w AR 159 gdzie także nie działało oświetlenie skończyło się na wymianie zamka.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wpiąć to nie za bardzo jest się w co, można by dołożyć własną krańcówkę (podobną do tej w zamku) gdzieś na klapie czy przy zawiasie lub przy jednym z tych dwóch odbojników na klapie i tą krańcówkę wpiąć w kable od zamka, odpowiedzialne za włączanie oświetlenia. Też próbowałem z tym walczyć, ale po zdjęciu zamka i stwierdzeniu, że jest zanitowany, odpuściłem sobie temat...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Wpiąć to nie za bardzo jest się w co, można by dołożyć własną krańcówkę (podobną do tej w zamku) gdzieś na klapie czy przy zawiasie lub przy jednym z tych dwóch odbojników na klapie i tą krańcówkę wpiąć w kable od zamka, odpowiedzialne za włączanie oświetlenia. Też próbowałem z tym walczyć, ale po zdjęciu zamka i stwierdzeniu, że jest zanitowany, odpuściłem sobie temat...
    chodzi mi o podłączenie-uzyskanie światła w bagażniku równolegle, kiedy się nie ściemni w kabinie

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Łatwiej chyba będzie zrobić ręczny włącznik w miejscu np. na gniazdo zapalniczki w bagażniku, bo pewnie najbliższy punkt z sygnałem oświetlenia to lampka na suficie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Łatwiej chyba będzie zrobić ręczny włącznik w miejscu np. na gniazdo zapalniczki w bagażniku, bo pewnie najbliższy punkt z sygnałem oświetlenia to lampka na suficie.
    chodzi mi o lampkę na suficie z tyłu

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Można doprowadzić plus od lampki z kabiny aby mieć światło w momencie świecenia w kabinie ale czy taka funkcja ma sens...Można doprowadzić plus po stacyjce z okolicy lewego boczka pod tapicerką a włączać przełącznikiem w lampce( przeźroczysty plastik lampki ma funkcję wyłącznika aby można było wyłączyć światło podczas długiego postoju z otwartym bagażnikiem, sedan) Osobiście bym podpiął wszystko pod ten dostępny mikrostyk, tylko dał taki z większą obciążalnością prądową. Pewnie tak zrobię gdy mi padnie ten zamknięty a tym bardziej bo już wymieniłem na mocniejszy ten mikrsotyk który można wyjąc.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Można doprowadzić plus od lampki z kabiny aby mieć światło w momencie świecenia w kabinie ale czy taka funkcja ma sens...Można doprowadzić plus po stacyjce z okolicy lewego boczka pod tapicerką a włączać przełącznikiem w lampce( przeźroczysty plastik lampki ma funkcję wyłącznika aby można było wyłączyć światło podczas długiego postoju z otwartym bagażnikiem, sedan) Osobiście bym podpiął wszystko pod ten dostępny mikrostyk, tylko dał taki z większą obciążalnością prądową. Pewnie tak zrobię gdy mi padnie ten zamknięty a tym bardziej bo już wymieniłem na mocniejszy ten mikrsotyk który można wyjąc.
    czy możecie podpowiedzieć, w który kabel ze zdjęcia lampki tylniej należy się wpiąć aby mieć plus i podłączyć do lampki bagażnika ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05729.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	137.6 KB
ID:	211766

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał alflg Zobacz post
    czy możecie podpowiedzieć, w który kabel ze zdjęcia lampki tylniej należy się wpiąć aby mieć plus i podłączyć do lampki bagażnika ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05729.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	137.6 KB
ID:	211766
    Konkretnie nie odpowiem na pytanie ponieważ nie zajmowałem się tym, należałoby wziąć miernik do ręki i sprawdzać po kolei. Czarne to pewnie będą masowe a kolorowe to plusy ale lepiej pomierzyć i dokładnie wiedzieć co i kiedy dostaje napięcie.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    witam..może się komuś przyda ..
    Sam dziś po zamówieniu 3 mikro wyłączników o oznaczeniu jak to ktoś podpowiedział : D2F-L-D3 (koszt 1 to 4,5+9zł przesylka) na net można po wpisaniu danych znaleść, przystąpiłem do walki..
    W zamku są 2 mikro wyłączniki . Jeden ,,ten bardziej dostępny,, jest od powiadomienia na desce rozdzielczej o otwartym bagażniku, ten od zapalania się oświetlenia jest ukryty (po zdjęciu tapicerki po przewodach można dojść gdzie się on znajduje ( po prawej stronie ). By się do niego dostać, trzeba jak to ktoś podpowiedział dostać się do środka, a jak widać -są jakby dwa nity stalowe trzymające czarną obudowę plastikową.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2586.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	251838, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2585.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	251840
    Trzeba te nity rozwiercić, ja akurat szlifeirką żem je zeszlifował , po czym śrubokrętem podważyłem ,,podładki,, i dostałem się do środka .. oto taki widok mamy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2591.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	251839.
    następnie przelutowałem nowe mikro wyłączniki :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2589.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	33.1 KB
ID:	251841, poskładałem do kupy -czarny plastik (obudowa ) na wspomniane nity od strony plastiku -czarne gumowe oringi, na to ,,podważone podkładki,, i młotkiem zaklepałem nity .
    Zamek na próbę wkręciłem ,podpiąłem kostkę i wszytsko elegancko. światełko świeci, komunikat na desce sie wyświetla.
    Może wydać się pomocne -warto porobić foto wcześniej jak założone są mikro wyłączniki , dobrze pamiętać jak ,,na które odnóże ,,jaki przewód przylutować, i najważniejsze -uważać podczas ściągania tej czarnej obudowy -by z tego zamka nic nie wypadło. Mi sprężyna wyskoczyła i trochę mi zeszło ,,główkowania,, jak to założyć -dlatego zapodałem foto jak to w środku po założeniu ma wyglądać..
    Podsumowanie, używany zamek do SW to ok 90-150zł. mikro wyłączniki 2szt ok 20 zł +zadowolenie że się samemu zrobiło .
    Pozdrawiam

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja w końcu założyłem mocniejszy mikrostyk (wytrzymujący większy prąd) sygnalu otwartej klapy (ten który jest łatwo dostępny) i zmostkowalem pod niego przewód od sygnału mikrostyku oświetlenia. Działa piękne od ponad roku. Koszt kilka, kilkanaście złotych.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] żarówka oświetlenia bagażnika SW
    Utworzone przez dorman_jura w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 16:47
  2. Brak oświetlenia kabiny, bagażnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 09:31
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:02
  4. Jak wygląda lampka oświetlenia bagażnika?
    Utworzone przez tomoole w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory