Strona 18 z 130 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #171
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Racja Ale w razie kontroli może się okazać, że będą musiały sięgnąć głęboko do portfela. Reasumując - ja tam wolę mieć DPF, dopóki nie sprawia problemów.
    Z tego co pamiętam: 500 Euro i zakaz dalszej jazdy. Ale to musimy trafić na taki patrol, który zechce zbadać odpowiednim urządzeniem zawartość pyłu (sadzy) w spalinach. I tak jak pisałem – słyszałem, że to dopiero po drugiej kontroli może nam się zdarzyć. Analogicznie z oponami. Mój znajomy trafił na zwykłą kontrolę, zbadali opony – były na wykończeniu – i poinformowali go, że zapisują sobie jego auto do bazy i następnym razem jak go złapią to musi mieć już nowe opony. Niestety, ale poruszamy się tutaj w materii nieznanych przepisów, zasłyszanych historii od osób, które coś słyszały, ale może nie do końca zrozumiały itd.

  2. #172
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jarek72
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 Q4 210KM+wirus
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Tak, dokładnie tak !! Jak wjeżdża alfa 159 to od razu niemiecka policja czeka i poluje!!
    Ale k... bzdury !
    Spokojnie kolego, nie emocjonuj się za bardzo. Nie napisałem, że czekają i polują na 159ki ( zapomniałeś napisać na polskich blachach ). Jeden użytkownik z forum opisał swoją przygodę z niemiecką policją, więc ją oddałem i tyle.
    Forza Ducati!

  3. #173
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Ja mam na głowie dość spraw, by przejmować się jeszcze "świadomością tego, że mam dpf". Nie mam dpf, nie mam problemów. Spie i jezdze martwiąc się ważniejszymi rzeczami niż wypalania, zapychania itp, to warte więcej niż 1 000zł. Moja 159 filtra nie miała już u właściciela w Holandii i jakoś jeździł. Do tego 159 z JTDm, czyli jednostką w miarę nowoczesną, bez tego filtra jest ekologiczniejsza niż 90% innych diesli w Polsce, mi nawet z programem przeszła test spalin na jednej stacji, a na drugiej z góry zapytałem jak jest z autami z dpf, to odpowiedziano mi, że póki nie ma czarnej chmury długiej za 5m za autem to jest wystarczająco ekologiczne by je przepuścić.

  4. #174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Z tego co pamiętam: 500 Euro i zakaz dalszej jazdy. Ale to musimy trafić na taki patrol, który zechce zbadać odpowiednim urządzeniem zawartość pyłu (sadzy) w spalinach. I tak jak pisałem – słyszałem, że to dopiero po drugiej kontroli może nam się zdarzyć. Analogicznie z oponami. Mój znajomy trafił na zwykłą kontrolę, zbadali opony – były na wykończeniu – i poinformowali go, że zapisują sobie jego auto do bazy i następnym razem jak go złapią to musi mieć już nowe opony. Niestety, ale poruszamy się tutaj w materii nieznanych przepisów, zasłyszanych historii od osób, które coś słyszały, ale może nie do końca zrozumiały itd.
    Wystarczy spróbować wjechać do centrum Berlina

  5. #175
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Wystarczy spróbować wjechać do centrum Berlina
    Jakieś szczegóły? Poruszałem się autem z wyciętym DPF po centrum kilku Niemieckich bogatych miast i nic mi się nie stało. Ale ani nie kopciłem, ani nie kusiłem losu.

  6. #176
    Użytkownik Rowerzysta Avatar scout
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 Sportwagon 2,0 JTDM 2011
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Wystarczy spróbować wjechać do centrum Berlina
    A co ma do wjazdu , do centrum Berlina , obecność DPF-a ? Jak masz na szybie zieloną naklejkę UMWELTZONE , to możesz od kolektora , do końcówki wydechu nie mieć nic. Jestem średnio raz w miesiącu w Berlinie , różnymi samochodami i jak nie dymisz jak Batory , to pies z kulawą nogą się tobą nie interesuje.

  7. #177
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    jakiś czas temu zauważone tam zostały przezmnie i wielu moich znajomych kontrole polskich,litewskich,ruskich itd ropników które powinny posiadać filtry cząstek stałych.

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta Avatar scout
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 Sportwagon 2,0 JTDM 2011
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    jakiś czas temu zauważone tam zostały przezmnie i wielu moich znajomych kontrole polskich,litewskich,ruskich itd ropników które powinny posiadać filtry cząstek stałych.
    Chyba jesteś trochę przewrażliwiony , może ogólnie kontrolują stan techniczny samochodów z obcą rejestracją. DPF-y nie powinien ich interesować , ponieważ do centrum Berlina , możesz wjechać jeszcze samochodem bez DPF-u , czyli z żółtą naklejką UMWELTZONE. Jest tylko jeden warunek , samochód musi posiadać rejestrację ZAGRANICZNĄ !! To taki ukłon w stronę turystów do końca 2014 roku. A żółtą naklejkę dostanie samochód spełniający normę EURO 3 , czyli taką gdzie o DPF-je jeszcze nikt nie myślał.

  9. #179
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    piszę tylko co znajomi przechodzili w Volvo i Cytrynce.
    Sami policjanci przyznali się do tego czego szukają.

  10. #180
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Duzo ludzi pisze o tych kontrolach a mial ktos jakis problem z tym?zostal ktos kiedys sprawdzony pod tym katem?bo ja slyszalem ,ze alfy sie psuja

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory