Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: RadioNav RDS-EON?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie RadioNav RDS-EON?

    W swojej 159 mam fabryczny RadioNav, zauważyłem że nie działa mi funkcja RDS EON, a konkretnie TP w trybie EON.
    W poprzedniej alfie działało to tak: słuchałem radia: 3ki i w momenciem gdy na 1ce zaczynali nadawać informacje drogowe to funkcja EON przełączała na 1kę.
    W Polsce chyba tylko Polskie Radio ma właczony EON.
    A w RadioNav mimo iż mam włączoną funkcję TP, mam zaprogramowane i 1kę i 3kę to z 3ki nigdy nie przełącza się na 1kę. Ale słuchając 1kę - gdy zaczyna się emisja inf. drogowych, to pojawi się komuikat "Traffic announcement..", czyli sama f-cja TP działa..

    Czy też tak macie? Czy to bład softu radia? Czy może trzeba coś przełączyć w opcjach radia (choć szukałem i nieznalazłem)?

    Pozdrowienienia
    DonVito
    Gdynia

  2. #2
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    a moze za malo informacji wysylaja

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Polsce ale bedac w Niemczech czy Austrii dziala to bez problemu. Lacznie ze zwiekszenem glosnosci podczas nadawania komunikatow drogowych.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Czy masz RadioNav? Czy mógłbyć sprawdzić czy działa w kraju równeż?
    Ja sprawdziłem, na stacjonarnym radio w domu: w ciągu dnia o każdej pełnej godzinie, przed wiadomościami 1ka nadaje "radio kierowców" - i to radio stacjonarne przełącza się z 3ki na 1kę (EON działa), a w RadioNav ta funkcja nie działa

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja mam connectnav+ i w Niemczech przełączanie stacji na informacje drogowe działa, w sumie to nie pamiętam czy przełączało z innej stacji radiowej na tą z informacjami ale na pewno przełączało z CD na radio
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    przełączanie z CD na radio to funkcja TP - i to u mnie działa.. problem z EON..

  7. #7
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    przełączanie z CD na radio to funkcja TP - i to u mnie działa.. problem z EON..
    "RDS funkcja EON (Enhanced Other Networks), dzięki której kierowcy będą mogli słuchać wiadomości o ruchu na drogach niezależnie od tego, który program Polskiego Radia będzie akurat odbierany dzięki funkcji EON, po włączeniu przycisku TA (Traffic Announcement) lub TP (Traffic Program) w radioodbiornikach samochodowych" - czyli EON to funkcja uruchamiana przyciskami TA lub TP, a nie jakaś oddzielna, niezależna od nich

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    O to właśnie chodzi, samo TP działa - bo przełącza z CD na radio jeśli radio przed włączeniem CD odbierało właśnie tą stację (nawet wyświetla stosowny komunikat). A EON dostarcza f-cji TP informację że na innych stacjach "stowarzyszonych w ramach EON" własnie adają informacje drogowe i odbiornik przełaczy się z CD (lub innego programu radia) na informacje drogowe nadawane na tej "inne częstotliwości". I ta bardziej rozbudowana f-cja w moim odbiorniku nie działa

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Od kilku tygodni obserwuję że funkcja przełączania się radia na "trafiki" Radia Kierowców na PR1 działa.
    Radio przełącza się samoczynnie (przy aktywnej f-cji TA) na PR1 na czas "trafików" nie tylko z innych programów PR, ale też z innych. I do końca nie wiem, czy PR zaczęło poprawnie nadawać flagi EON, czy może jak byłem w ASO z 4 tyg temu i podłączyli mi kompa to może nie wgrały się jakieś aktualizacje.. (wcezśniej jak zgłosiłęm brak f-cji TA, to ASO próbowało w ten sposób aktualizaowć soft, ale nie było wtedy poprawek do RadioNav). W każdym razie działa!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Od kilku tygodni obserwuję że funkcja przełączania się radia na "trafiki" Radia Kierowców na PR1 działa.
    Radio przełącza się samoczynnie (przy aktywnej f-cji TA) na PR1 na czas "trafików" nie tylko z innych programów PR, ale też z innych. I do końca nie wiem, czy PR zaczęło poprawnie nadawać flagi EON, czy może jak byłem w ASO z 4 tyg temu i podłączyli mi kompa to może nie wgrały się jakieś aktualizacje.. (wcezśniej jak zgłosiłęm brak f-cji TA, to ASO próbowało w ten sposób aktualizaowć soft, ale nie było wtedy poprawek do RadioNav). W każdym razie działa!
    Wciśnij przez 5 sec przycisk menu i wyskoczy czy soft i sprawdź jaki masz 1.18 czy 1.19?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] sterowanie radiem z kierownicy (strzałki - wybór stacji) przy RadioNav
    Utworzone przez pepet w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2019, 18:07
  2. [159] RadioNav z Blue&Me - problem z odtwarzaniem muzyki z USB w Media Player.
    Utworzone przez Rafal_TBI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 11:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory