Strona 13 z 25 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #121
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Jestem po naprawie, ogólnie jest poprawa ale nie do końca jestem zadowolony. Główny najgłośniejszy gwizd skrzyni który był zawsze i niezależnie od zapiętego biegu i pozycji sprzęgła zniknął i jest cichutko.

    Ale niestety skrzynia cichutko gwizda na 5-tym biegu i jeszcze głośniej na 6-tym biegu. Dźwięk zmienia się, jak sie doda gazu głośniej jak jedzie ze stałą prędkością znika. Pan od skrzyni twierdzi że wymieniał tuleje koła 6-go biegu bo była wytarta i musi się ułożyć , mam jeździć spokojnie 1500 kilometrów. Ale coś mi się nie wydaje aby ucichła. Będę Was informował.

    Wkurza mnie to że skrzynia nie gwizdała na biegach, wszystko chodziło jak malina a teraz lipa. Pan powiedział ze jak się nie wyciszy i nie będę chciał jej zostawić to moze odkupić moją skrzynię za 2000zł i mogę szukać innej... tak tak ale montaż demontaż kosztuje znowu okolo 600-1000zł.

    Będę Was informował.

    Pomijam perypetie z warsztatem jaki ten Pan polecił, mieli się wyrobić w jeden dzień... przez ich podejście do klienta musiałem nocowac w Poznaniu... zawaliłem kilka ważnych spraw...
    Ostatnio edytowane przez SimonCT ; 31-08-2013 o 08:14

  2. #122
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159
    Postów
    60

    Domyślnie

    A ile robota skrzyni Ciebie wyszła?
    Co do warsztatu to niestety tak bywa:/ dlatego ja ewentualnie jadąc do Poznania 400km w jedną stronę muszę wziąć urlop.

  3. #123
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Pan bierze 300zł za pracę plus części. U mnie wyszły dwa synchronizatory, dwa łożyska i dwie tuleje kół zębatych, drugiego i szóstego biegu. Razem z robotą 1300zł

    Stwierdził że koło 6-go biegu też by wypadało wymienić ale powinno się ułożyć z nową tuleją. Koło 6-go biegu to dodatkowe 400zł. Tylko szkoda ze akurat to mi po fakcie powiedział bo kazał bym je wymienić.

  4. #124
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159
    Postów
    60

    Domyślnie

    U mnie historia ze skrzynią myślę, że zakończona. Koszt naprawy wyniósł 1800 z wysyłkami, olejem i gwarancją 3 miesięczną. Skrzynia leciała do Panów z BCS w sosnowcu. Po przejażdżce wszystko wygląda, że jest ok. W samochodzie zrobiło się tak cicho, że już ciężko odróżnić szum opon od ewentualnych szumów skrzyni więc zakładam, że szumów nie ma A przy okazji zmiany dwumasu i sprzęgła znikło kilka innych niepokojących dźwięków.

  5. #125
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    mam dokładnie to samo chyba jakiś mankament tej alfy
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  6. #126
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Raczej Oplowskiej skrzyni biegów :/

    U mnie po 10.000KM od nowa słysze łożysko/łożyska sam nie wiem już co, szukam innej skrzyni... ehhh tragedia

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonCT Zobacz post
    Raczej Oplowskiej skrzyni biegów :/

    U mnie po 10.000KM od nowa słysze łożysko/łożyska sam nie wiem już co, szukam innej skrzyni... ehhh tragedia
    No właśnie już ktoś wcześniej pisał że po wymianie łożysk szumy ustały, ale po przejechaniu iluś tam tys km znów wróciły. Chyba TTM i lepiej się z tym pogodzić niż ładować kasę w tymczasowe poprawy. Ja jeżdżę od 4 lata z szumami i przywykłem. Na dwupasmówkach/autostradach oponki i tak robią się na tyle głośne że i tak już tej skrzyni nie słychać, a w mieście gra radyjko i też zagłusza.

  8. #128
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tak, ale mam dość pytań jak ktoś ze mną jedzie , co Ci tak szumi ? łożysko ?

  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonCT Zobacz post
    Tak, ale mam dość pytań jak ktoś ze mną jedzie , co Ci tak szumi ? łożysko ?
    Nie zapominaj włączyć radia przed ruszeniem to nie będzie pytań A serio to jest to trochę wkurzające, ale ja wątpię żeby było warto z tym walczyć. Pewnie nie wozisz za każdym razem innej osoby, więc jak już wszyscy znajomi będą wiedzieli że TTM, to nie będą się powtarzać z pytaniami. No chyba że ktoś może polecić warsztat, w którym wiedzą jak to załatwić raz na zawsze (może łożyska od innego producenta?). Tylko jeszcze trzeba sobie odpowiedzieć czy warto wydawać 2k żeby tylko zlikwidować szum skrzyni? Do mojej alfki, która jest dziś warta trochę ponad 20tys, na pewno nie, ale może jak ktoś ma parę lat nowszą i zamierza parę lat pojeździć to może.

  10. #130
    Użytkownik Embrion Avatar budyniek
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    11

    Domyślnie

    W moim przypadku dźwięk pojawiał powyżej prędkości ok. 30km/h, był niezależny od obrotów silnika, niezależny od biegu, nawet "na luzie" go słyszałem powyżej wspomnianej prędkości. Dźwięk był wyraźnie metaliczny.

    Po przeczytaniu wątku zdecydowałem się podjechać do mechanika, auto na podnośnik, rozpędzamy koła i.. dźwięk pochodzi ze skrzyni.
    Po konsultacjach z kolegą ROMEK, podziękowania przy okazji, zdecydowałem się na renowację skrzyni przy Rakowej 40a we Wrocławiu. Wymieniłem wszystkie łożyska za sugestią Panów, którzy mieli już przypadki, że ktoś wymieniłem tylko wadliwe a za jakiś czas wracał, żeby pozostałe wymieniać.

    Teraz jest cichutko, cud, miód i orzeszki.
    Z tego co powiedział mi mechanik, te skrzynie mają stożkowe łożyska i są one regulowane podkładkami co 5 setek. Jak ktoś je za mocno spasuje, co będą po pewnym czasie hałasować, jak za luźno, to będą bić. Tak więc możliwe, że problemy mogą wynikać z jakości montażu skrzyni, zarówno nowej, jak i po regeneracji.

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory