Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 1516171819202122232425
Pokaż wyniki od 241 do 243 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #241
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    AR 159 1.9 150KM.Obecnie w samochodzie slychac dzwieki w rodzaju- ocierajace klocki o tarcze(ciche swiszczenie,ocieranie delikatne).Dzwieki te slychac tylko gdy auto jest w ruchu,dzwieki te nasilaja sie przy zwiekszaniu predkosci.Dzwieki te wystepuja caly czas tzn. gdy auto jedzie na biegu(kazdym),gdy auto jedzie i wcisniete jest sprzeglo,gdy auto jedzie i wrzucony jest bieg jalowy i takze gdy podczas jazdy wciskane i puszczane jest sprzeglo oraz lewarek zmiany biegow jest przechylany w lewo,prawo,oraz przy wcisnietym sprzegle podczas jazdy gdy zapinane są rozne biegi.
    Czy to sa dzwieki,ktore pasuja do jakiejs usterki skrzyni biegow czy zurzyta skrzynia wydaje dzwieki tylko wtedy gdy ma zapiety bieg.Ogladalem jakis czas temu samochod z taka dolegliwoscia.Wszystko ladnie pracowalo,biegi wchodza lekko plynnie,Skrzynia nawet byla regenerowana(ma przejechane okolo 50tys km) a jednak od dlugiego czasu slychac w aucie wlasnie takie delikatne tarcie.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  2. #242
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    AR 159 1.9 150KM.Obecnie w samochodzie slychac dzwieki w rodzaju- ocierajace klocki o tarcze(ciche swiszczenie,ocieranie delikatne).Dzwieki te slychac tylko gdy auto jest w ruchu,dzwieki te nasilaja sie przy zwiekszaniu predkosci.Dzwieki te wystepuja caly czas tzn. gdy auto jedzie na biegu(kazdym),gdy auto jedzie i wcisniete jest sprzeglo,gdy auto jedzie i wrzucony jest bieg jalowy i takze gdy podczas jazdy wciskane i puszczane jest sprzeglo oraz lewarek zmiany biegow jest przechylany w lewo,prawo,oraz przy wcisnietym sprzegle podczas jazdy gdy zapinane są rozne biegi.
    Czy to sa dzwieki,ktore pasuja do jakiejs usterki skrzyni biegow czy zurzyta skrzynia wydaje dzwieki tylko wtedy gdy ma zapiety bieg.Ogladalem jakis czas temu samochod z taka dolegliwoscia.Wszystko ladnie pracowalo,biegi wchodza lekko plynnie,Skrzynia nawet byla regenerowana(ma przejechane okolo 50tys km) a jednak od dlugiego czasu slychac w aucie wlasnie takie delikatne tarcie.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Odkopuje bo mam to samo a nie moge znaleźć odpowiedzi, mechanik mówi że moze to byc półoś, skrzynia, łozysko w kole, klocki... Czyli nic nie wie a nie chce pół auta wymieniać. Dodam że lewarek jest sztywno tzn nie rusza sie na żadnym biegu tak jak to opisują forumowicze przy padnietej skrzyni.

  3. #243
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Mam ten sam problem - hałas zbliżony do zużytych łożysk, metaliczne huczenie zależne od prędkości ale nie od wciśniętego sprzęgła. Pojechałem do serwisu z nadzieją na łożyska kół przednich ale diagnoza to początek końca życia cudownej M32. Sprzedam tą 159 w znośnej cenie.

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory