Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Lampy - X-tremeVision (Philips) vs Osram night breaker

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    regulacja to podstawa , żeby dobrze oświetlały droge i nie oślepiały przy tym innych.
    Jakie masz przetwornice ? zwykłe czy slim ? i gdzie je zamontowałeś ?
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Przetwornice normalne, zamontowałem po bokach, przy lampach, na nadkolach. Tam były gotowe otwory więc tylko je przykręciłem. Ogólnie miałem regulowane lampy po kupnie auta, więc myślałem, że wystarczy tylko założyć te hidy i będzie ok. Mam nadzieję, że regulacja załatwi sprawę.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Co to są HID-y? czy to nie przypadkiem Xenony? jeśli tak to nie trzeba do nich regulatora? poprzednia moja AR159 miała Xenony i tam pamiętam był jeszcze regulator, który ustawiał ich położenia + dodatkowo były spryskiwacze.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Jak mozesz to wrzuc jakas fotke w ktorym miejscu je zamontowałeś , bo ja przymierzałem te przetwornice , to jednak dość duże były i był problem z ich umieszczeniem ( szczególnie od strony pasażera ) i dlatego zamówiłem z przetwornicami "slim" to będzie większe pole manewru , a może nawet uda się je upchać do środka lampy.


    Indy : tak to xenon , tylko że w formie normalnej żarówki ( w przypadku AR 159 - H7 ) , czyli wystarczy wyjąć żarówke , włożyć żarnik xenonowy i podpiąć kable.
    W oryginalnych tak jak piszesz jest samopoziomowanie i spryskiwacze , ale dokładanie tego mija się z celem i znacznie podniosłoby koszty. AR 159 ma soczewki , więc dobrze wyregulowane nikogo nie będą oślepiały i w sumie nie poznasz czy to oryginalny xenon , czy dokładany HID.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post

    Indy : tak to xenon , tylko że w formie normalnej żarówki ( w przypadku AR 159 - H7 ) , czyli wystarczy wyjąć żarówke , włożyć żarnik xenonowy i podpiąć kable.
    W oryginalnych tak jak piszesz jest samopoziomowanie i spryskiwacze , ale dokładanie tego mija się z celem i znacznie podniosłoby koszty. AR 159 ma soczewki , więc dobrze wyregulowane nikogo nie będą oślepiały i w sumie nie poznasz czy to oryginalny xenon , czy dokładany HID.
    Jaki jest koszt związany z HID-ami? które są najlepsze (producenci/modele)? czy są jakieś problemy przy instalacji?

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Wejdz sobie na alleedrogo i jak wpiszesz hid h7 , to wyskoczy Ci kilka stron , ceny od 100 zł ( czyli niewiele więcej niż dobrej firmy żarówki , a efekt bez żadnego porównania ) za zestaw ze zwykłymi przetwornicami ( dość duże ) i od około 150 zł zestaw z małymi przetwornicami "slim" , które powinno być łatwiej gdzieś umiejscowić ( w tygodniu powinny do mnie przyjść , więc będę wiedział czy może uda się je upchać w środek lampy , wtedy byłoby bez żadnego wiercenia dziur w klapce ( zatyczce ) od świateł , ani nie było by problemu gdzie umiejscowić przetwornice.
    Nie potrzeba żadnych więcej przeróbek , wtyczki pasują bez cięcia , mocowanie żarnika takie samo jak żarówka H7 , więc wszystko pasuje. Także jeśli coś to tylko przymocować przetwornice i w przykrywce od lampy zrobić dziure na kable. ( jeśli "slim' nie wejdzie cały do lampy , bo wtedy nic nie trzeba robic )
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    Indy : tak to xenon ,
    Chyba pseudo ksenon, bo obok xenonów to raczej nie stało? Wiadomo, każdy ma inne zdanie, ale jakoś mi to nie leży.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Niewiem co rozumiesz pod pojęciem xeonon... Bo te HID mają palniki xenonowe i zasada działania nie różni się od "oryginalnych" palników xenonowych. Wiadomo soczewka , być może kształt żarnika nie są mogą nie oddawać w 100% tak samo jak oryginalna instalacja. Do tego brak spryskiwaczy i samopoziomowania , które są wymagane. Nikt nie będzie przekonywał że zestaw za 150 zł , to to samo co oryginalna instalacja xenonowa ( za niewiem 2 tyś zł ? )
    mniejsza o to , przy lampie soczewkowej nie widze przeciwskazań , da się lampe wyregulować , dobrze oświetla droge , nikogo nie oślepia. A jakość oświetlenia podejrzewam , że mało kto byłby w stanie stwierdzić czy to oryginał czy HID ( siedząc w aucie w nocy )
    Też byłem kiedyś średnio do tego nastawiony , do póki nie założyłem do poprzedniego auta. Podstawa to barwa 4300k ( żadnej 6000k , już jest za niebiesko )

    Miałeś kiedyś założone , że Ci to nie leży , czy tylko słyszałeś , że to dziadostwo ? ( nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać , żeby nie było , tak tylko pytam na czym opierasz to że Ci to nie leży )

    Minus:
    umówmy się , że nie legalne, ale jak masz barwe 4300k , to nie rzuca się w oczy że coś jest nie tak ( wiadomo jak się trafi na nieodpowiedniego policjanta to może szukać dziury w całym. To samo na przeglądzie , też może się uprzeć i nie podbić dowodu.
    Na plus :
    mając w schowku dwie zwykłe żarówki , w ciągu 10 min przekładasz je tak jak byś zmieniał żarówke i już masz legalne oświetlenie.

    Oświetlenie drogi bez porównania na plus HID , żadna markowa żarówka Philips +90% czy Osram nie da takiego efektu , a cena kompletu żarówek jest niewiele niższa niż zestawu HID, więc na plus cena.


    Tak czy siak , w poprzednim aucie byłem zadowolony z takiego zestawu , jak założe tutaj , to będę wiedział , czy tutaj też jest taki pozytywny efekt.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1209ow.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	281.7 KB
ID:	64470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1208m.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	292.5 KB
ID:	64471Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1204l.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	245.5 KB
ID:	64472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1207d.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	274.8 KB
ID:	64473

    Weszło idealnie.
    Ostatnio edytowane przez xmy ; 03-08-2012 o 19:26

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    o dzięki wielkie , z tego co widze to raczej masz te przetwornice super slim ( czyli te najcieńsze ) z dodatkowym filtrem przeciwzakłóceniowym na kablu.
    Czyli by pasowało , bo zwykłe duże mierzyłem i w żaden sposób mi nie pasowały.
    Probowałeś je włożyć w lampy , czy odrazu montowałeś tak jak teraz ?
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-08-2021, 21:55
  2. w5w | Osram vs Philips
    Utworzone przez alcapone154 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:36
  3. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  4. [159] osram night breaker - długie świeca źle
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory